Obsah

Program chodských slavností 2018

Typ: ostatní
Hlavní a doprovodný program CHODSKÝCH SLAVNOSTÍ - VAVŘINECKÉ POUTI. Pódiové programy, církevní obřady, filmová představení, výstavy a další kulturní a společenské akce.

Obsah:

Pódium u brány na náměstí
Pódium pod hradem
Pódium letní kino
Pódium u penzionu
Refektář kláštera augustiniánů
Jarmareční scéna
Další kulturní programy
Filmová představení
Církevní obřady
Výstavy
Ostatní akce

 

64. CHODSKÉ SLAVNOSTI - VAVŘINECKÁ POUŤ
10. - 12. srpna 2018, DOMAŽLICE
KOMPLETNÍ PROGRAM
 


odkaz na web chodske slavnosti

odkaz na facebook chodske slavnosti


Pódium u brány na náměstí:

 pátek 10. srpna

18.00 - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ  FESTIVALU

18.10 - OZVĚNY FOLKLORU

  • Inspirace folklorem v podání kapel ze světa wordmusic
  • 18.10 - POITÍN
  • 19.40 - TABASKER
  • 21.30 - CARIBE
  • 23.15 - NAVOSTRO
  • moderuje: Milan Tesař

sobota 11. srpna

10.00 - HYJTÁCÍ Z MRÁKOVA

  • Božena Němcová na Chodsku
  • moderuje: Josef Nejdl ml.
  • režie: Martina Pincová

11.00 - S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM - ŽIVĚ Z CHODSKA

  • Hodinový živý přenos Českého rozhlasu Plzeň z domažlického náměstí s folklorními soubory ze západu Čech a dalšími hosty
  • moderuje: Michaela Vondráčková
  • režie: Pavel Maršát

12.30 - S DĚTMI NA CHODSKU

  • Dětské hry, tanečky, i napodobování dospělých
  • účinkují: Mráček Mrákov, Študácká muzika a Chasnická muzika a jejich taneční složky, Dětský soubor Postřekov, Malé Rokytí z Rokycan s muzikou
  • moderují: Matěj Šlajs a Markéta Příbková
  • režie: Marie Johánková

14.30 - POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO -  KDYŽ MÁ PIVO JISKRU

  • Nejen pivo Vám bude chutnat ještě více, když si Postřekovští pozvou kamarády z Plzně a zahrají, zazpívají a samozřejmě zatančí společně.
  • účinkují: Národopisný soubor Postřekov
  • moderuje a režiruje: Národopisný soubor Postřekov

16.00 - KDE SE PIVO VAŘÍ, TAM SE DOBŘE DAŘÍ

  •  účinkuje: PLZEŇSKÝ MLS – malý lidový soubor
  •  moderuje: Miroslav Šimandlrežie: PLZEŇSKÝ MLS

18.00 - NA CHODSKO NEJEN Z PRAHY

  • Do svého vystoupení s názvem ACH JO, ACH NE vybral soubor Gaudeamus VŠE ukázky s rozmanitým zpracováním českých lidových motivů
  • účinkují: Folkorní soubor Gaudeamus Vysoké školy ekonomické v Praze, hosté Soubor písní a tanců Vysočan z Hlinska, CM Friška Kyjov a MČM J. Pospíšila
  • připravili: Věra Fenclová, Milan Buňata
  • moderuje: Zdeněk Vejvoda
     

21.00 - ÚSMĚV I V ŠEDESÁTI S ÚSMĚVEM

  • Pořad k 60. výročí založení souboru, střípky z jeho muzikantské a taneční tvorby
  • Účinkuje: Folklórní soubor Úsměv z Horní Břízy
  • moderuje a režíruje: Vlastimil Bursa a Jaroslav Pokorný
  • režie: Markéta Jílková

23.00 - DUDÁCKÉ ŠTANDRLE - Teče voda vod Čerchova

  • Pořad s Konrádyovci a hosty plné oblíbených písniček a poudaček
  • účinkuje: Konrádyho dudácká muzika a hosté
  • moderují: Antonín Konrády a Václav Švík
  • režie: Antonín Konrády a Vlastimil Konrády

 

neděle 12. srpna

POSEZENÍ PŘI DECHOVCE

 
  • Moderuje: Helena Hýnová

9.00 - Koncert dechové hudby ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA

10.00 - Koncert dechové hudby STAVOVANKA

  • Kapelník: Jan Votruba

11.00 - 100 let Československa – 100 let české dechovky - Koncert dechové hudby KRAJANKA

  • Kapelník: Václav Hlaváček

12.30 - Koncert dechové hudby VRCHOVANKA

  • Kapelník: Petr Němec

13.30 - Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA

  • Kapelník: Jan Mleziva

14.30 - Koncert dechové hudby DUPALKA

  • Kapelník: Michal Jansa

15.30 - Koncert dechové hudby HÁJENKA

  • Kapelník: Miroslav Paleček

16.30 - Koncert dechové hudby HORALKA

  • Kapelník: Josef Kubalík 

 

Pódium pod Chodským hradem:

sobota 11. srpna

10.00 - ACH SYNKU, SYNKU

  • Přátelské setkání českých a moravských muzikantů k 100. výročí Československé republiky
  • účinkují: CM Friška Kyjov a MČM J. Pospíšila
  • moderuje a režíruje: Zdeněk Vejvoda

12.30 - OKÉNKO HOSTŮ

  • Soubor písní a tanců Vysočan z Hlinska

13.30 - BULAČINA

  • Pořad věnovaný 20. výročí založení ženského pěveckého sboru Canzonetta
  • účinkují: Pěvecký sbor Canzonetta se svými hosty
  • moderuje a režíruje: Jan Holoubek

15.30 - DOSTAVENÍČKO POD CHODSKÝM HRADEM

  • Veřejná rozhlasová nahrávka Foklorního okénka Rádia Proglas
  • Plzeňský MLS a Lidová muzika souboru Gaudeamus
  • moderuje a režíruje: Zdeněk Vejvoda

17.00 - PANE BOŽE PROSÍM TEBE, DEJ AŤ PIVO TEČE Z NEBE

  • Pivíčko a hospůdky v písních a veselé vyprávění
  • účinkuje: Konrádyho dudácká muzika se svými solisty
  • moderuje a režíruje: Zdeněk Bláha

19.00 - MUZIKY, MUZIKY VY PĚKNĚ HRAJETE....UŽ 40 LET 

  • Pořad k oslavě výročí 40-ti let dudácké muziky
  • účinkuje: Chodský soubor Mrákov a jejich hosté
  • moderuje: Josef Nejdl
  • režie: Josef Jarábek

 

neděle 12. srpna

10.00 - KOMU NENÍ Z HŮRY DÁNO, V APATYCE NEKOUPÍ

  • Domažlická dudácká muzika doprovodí krajové šprýmař
  • účinkuje: Domažlická dudácká muzika a lidoví vypravěči
  • moderuje a režíruje: Zdeněk Bláha
  

Pódium letní kino:

neděle 12. srpna

14.30 - CHODSKÁ KUCHYNĚ ANEB ,,Hdo si huby nehledí, tomu tělo chamradí“

  • Pořad je naplněn veselými písničkami a povídáním o rozmanitosti, šetrnosti a přitom chutnosti tradiční chodské kuchyně. Vše je doplněno krásou původních chodských tanců. Připomeneme i 100 let od vzniku Československa.
  • účinkují: všechny soubory a kapely z Chodska a hosté z Moravy
  • moderují a režírují: Jana Hojdová a Martina Morysková

 

Refektář kláštera augustiniánů:

pátek 10. srpna

20.00 - NEZAPOMENUTELNÉ  DVOJHLASY

  • Nejlepší pěvecké dvojice z kdysi oblíbených pořadů "Hrají a zpívají Plzeňáci"
  • připravil: Zdeněk Bláha

 

Pódium u nového penzionu v ulici Prokopa Velikého:

sobota 11. srpna

14.00 - Koncert dechové hudby HÁJENKA

  • Kapelník: Miroslav Paleček 

neděle 12. srpna

10.00 - Koncert dechové hudby HORALKA

  • Kapelník: Josef Kubalík

14.00 - Koncert dechové hudby STAVOVANKA

  • Kapelník: Jan Votruba

 

 

Jarmareční scéna (prostranství před Chodským hradem:

 sobota 11. srpna

10.00 - EUPHORICA - Dívčí skupina historické hudby

10.30 -  Chůdadlo - Drak, Jiří a věž

11.20 - QUERCUS- Hudba inspirovaná středověkem

11.50 -  TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina

12.20 - Chůdadlo - Brémští cirkusanti, Kejklířská pohádka

13.20 - QUERCUS- Hudba inspirovaná středověkem

13.50 - EUPHORICA - Dívčí skupina historické hudby

14.20 - TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina

15.00 - Chůdadlo - Drak, Jiří a věž

16.00 - TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina

16.30 - EUPHORICA - Dívčí skupina historické hudby

17.00 - QUERCUS- Hudba inspirovaná středověkem

neděle 12. srpna

10.00 - TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina

10.30 - HOLBA- Skupina středověké hudby

11.00 - ROMANTIKA PLZEŇ - Šermířské vystoupení

11.30 - TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina

12.00 - HOLBA- Skupina středověké hudby

12.30 - TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina

13.00 - ROMANTIKA PLZEŇ - Šermířské vystoupení

13.30 - HOLBA- Skupina středověké hudby

14.00 - ROMANTIKA PLZEŇ - Šermířské vystoupení

14.30 - HOLBA- Skupina středověké hudby

 

Další kulturní programy:

 

MRÁKOV

 

sobota 11. srpna

14.30 - CHODSKÁ HYJTA

  • Odjezd autobusu do Mrákova ve 14.00 hodin z autobusového nádraží v Poděbradově ulici stanoviště č. 1
  • Odvoz zpět po skončení programu

 

 CHODROCKFEST 2018 - Areál pod Vavřincem

pátek 10.8. - sobota 11.8.

Účinkující: No name, Harlej, Dymytry, Walda Gang, Xindl X, Pipes and pints, Mňága a Žďorp, Mirai, Sebastian, Komunál, Alkehol, Trautenberk, Zakázaný ovoce, Doctor P.P., Traktor, Záviš, V3Ska, Odyssea, Sticx, Zastodeset a další... 2 DNY & 2 SCÉNY – AFTER PARTY S HITRADIEM FM PLUS 

 

zahrada pensionu VIOLA - Thomayerova 170

čtvrtek 9. srpna

19.00 - Brambůr band - Hájek a Fišer - hudební skupina hrající pro všechny věkové kategorie

pátek 10. srpna

20.00 - Homer street (Funk a rock) - předkapela Jakobič

sobota 11. srpna

20.00 - Poitín - tradiční irská hudba

neděle 12. srpna

14.00 - Karaoke party Milana Nebehaje 



Filmová představení:

 

Letní kino:

pátek 10. srpna

21.00 - MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN

sobota 11. srpna

21.00 - CHATA NA PRODEJ

neděle 12. srpna

21.00 - ÚŽASŇÁKOVI 2

 

Církevní obřady:

sobota 11. srpna

10.00 - SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

  • celebruje: kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský

neděle 12. srpna

10.00 - SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

 
  • celebruje: Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský
  • Kostelík na Vavřinečku bude otevřen po oba dny od 9 do 15 hod.
  • Kyvadlová doprava na Vavřineček bude zajištěna po oba dny od 9.00 hod.
    Zastávky: NÁDRAŽÍ, žel. st., zastávka č. 5, HAVLÍČKOVA zast. ČSAD, VAVŘINEČEK
    Doprava je bezplatná. Autem pouze přes obec Stráž.

Výstavy:

 

VÝSTAVA - SÁL MKS DOMAŽLICE

 

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU při MKS v Domažlicích

  • pátek 10.8.  -  vernisáž 16.00 hod., otevřeno do 20.00 hod.

  • sobota 11.8. -  9.00 - 20.00 hod

  • neděle 12.8. -   9.00 - 18.00 hod

  • pondělí 13.8. - 9.00 – 17.00 hod

 

budova Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích - Pivovarská ulice 323

KČT - odbor Domažlice Vás zve na výstavu "Na počátku byl Čerchov"

Výstava se koná ke 125. výročí založení domažlického odboru Klubu českých turistů - vstupné dobrovolné

pátek   14 - 18 hod

sobota a neděle  10 - 18 hod

pondělí   10 - 12 hod 

 

budova C Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích - Pivovarská ulice 323

Výstava modelů hub

sobota 11. srpna 9 - 16 hod

 

 Máchova 134, Domažlice – modrý dům (2. ulice nad pouťovými atrakcemi cca 100 m – vlevo), informace mobil: 723246882

Výstava vláčků, vlaků a mašinek

Modelová železniční show, kde vlaky jezdí uvnitř i venku na zahradě.
Mimo jiné zažijete velkou vlakovou loupež a uvidíte ruskou historickou
modelovou železnici. A na zahradě se můžete podívat do kabiny
skutečné lokomotivy a ještě vás sveze mašinka Líza..

denně 10.30 - 16.30 hod

  Ostatní akce:

 

DOMAŽLICKÁ VĚŽ

pátek 10. srpna 9.00 - 12.00 / 13.00 - 22.00 hod

sobota 11. srpna 9.00 - 23.00 hod

neděle 12. srpna 9.00 - 16.00 hod

Poslední návštěvník 30 minut před uzavírací dobou
 

STAROČESKÝ JARMARK

pátek 10.8. - neděle 12.8. 

Náměstí Míru, ulice Msgre B. Staška, část Chodské ulice

 

JARMARK

pátek 10.8. - neděle 12.8. 

ulice Hruškova a Waldhegerova

 

PONOCNÝ NA DOMAŽLICKÉM NÁMĚSTÍ

sobota 11. srpna ve 20, 21, 22, 23 hod

neděle 12. srpna ve 20, 21 hod

 

MUZEUM CHODSKA V DOMAŽLICÍCH

pátek 10.8. a sobota 11.8. - 9.00 - 24.00

neděle 12.8. 9.00 -17.00 hod

  • Chodský hrad otevřen včetně věže

  • VÝSTAVY: „Domažlické osmičky“, proměny města Domažlice v letech 1918 - 68, dobový byt s fotokoutkem a šatníkem.

  • "Art ceramics" - současná keramická plastika a design porcelánu

  • "Chodské kroje" - výstava s komentovanými prohlídkami o historii a současnosti krojů

 

KULTURNÍ CENTRUM - PIVOVAR DOMAŽLICE - architektonicky originálně řešený prostor s prosklenými lávkami

pátek 10.8. - neděle 12.8.    9 - 12 a 13 - 17

  • VÝSTAVY: Stálá výstava o historii pivovarnictví na Domažlicku

  • Herbert Pöhnl – Setkávání / Begegnungen

  • Výstava sklářských děl VOŠ a SŠ sklářské Nový Bor

 

Muzeum Jindřicha Jindřicha a Galérie bratří Špillarů

otevřeno denně 9.00 - 12.00   a  13.00 - 17.00

  • VÝSTAVA: Vladimír Komárek "Všední zázraky"

 

 

POUŤOVÉ ATRAKCE

 

SOKOLIŠTĚ Domažlice, Benešova ul.

 

HISTORICKÝ PARNÍ VLAK

sobota 11.8. - neděle 12.8.

  • Bude jezdit z Domažlic do Furth i.W. a zpět.
  • Jízdní řád bude k dispozici v Městském informačním centru MKS Domažlice

 

KUCHYNĚ MĚSTSKÉHO CENTRA SLUŽEB - Baldovská ul. 638  v  Domažlicích (dům penzion pro důchodce)

sobota 11. 8. – neděle 12. 8. 10.00 - 13.00 hod

  • nabízí chutné POUŤOVÉ OBĚDY (tel. 379 778 275)

Vytvořeno: 19. 7. 2018
Poslední aktualizace: 3. 1. 2019 14:11
Autor: Ing. Pavel Svatek