Menu
Město Domažlice
Domažlice

Archiv

Informace ke koronaviru

(přesunuto ze sekce "Aktuálně" v chronologickém pořadí)
Seznam všech odběrových míst na PCR test, včetně informací o aktuální vytíženosti, najdete zde: testovani.uzis.cz

Všechna odběrová střediska provádí PCR testy i bez žádanky lékaře či KHS s možností využití nároku od zdravotní pojišťovny.

V okolí Domažlic momentálně k 25.01.2022 fungují 

Hlavní změny:

Od 10. února - skončila povinnost prokazovat se certifikátem o očkování nebo prodělaném covidu

Od 19. února končí povinné testování ve firmách, úřadech či školách

- izolace se po nákaze koronavirem prodlužuje z pěti na sedm dní. Naopak se ruší karanténa, do které lidi chodili například po rizikovém kontaktu s nakaženým

- zvyšuje se maximální počet účastníků hromadných akcí na 500, pro sedící diváky podle kapacity (při počtu nad 1000 sedících bude možné obsadit polovinu zbývající kapacity).

Více informací k platným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR najdete v odkaze:

Přehled všech vládních usnesení souvisejících s bojem proti pandemii:

Výsledek posledního negativního provedeného PCR testu i antigenního si stejně jako potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci covid lze stáhnout na webu ÓČKO - ocko.uzis.cz, kde stačí zadat rodné číslo a číslo občanského průkazu a pomocí hesla, které vám přijde přes SMS, si můžete certifikát stáhnout a vytisknout. Všechna potvrzení jsou mezinárodní a uznávaná státy EU a obsahují kontrolní unikátní QR kód.

Pomoc osamělým osobám, seniorům, zdravotně tělesně postiženým i ostatním z Domažlicka

Město Domažlice ve spolupráci s dalšími organizacemi nabízí pomoc při zajištění nákupu potravin a léků, se zprostředkováním dovozu oběda, s venčením psa po dobu karantény či nemoci, při zajištění doprovodu k očkování.

Kontaktní telefon: 725 891 579 (Po + St 8:00 - 17:00, Út + Čt 8:00 - 15:00, Pá 8:00 - 14:00)

Informace k očkování proti covid-19  v našem regionu:

Informační linka města Domažlice pro pomoc s registrací a rezervací do centrálního rezervačního systému pro zájemce o očkování:
tel. č. 607 142 439

Kontaktní místo: Komunitní centrum Pivovar Domažlice (vstup z parkoviště u Kauflandu, Pivovarská ul. 10, Domažlice.
PO-PÁ 7:00-12:00 / 12:30-15:00

Internetová aplikace pro registraci: registrace.uzis.cz

Očkovací místa v Plzeňském kraji:

Klatovská nemocnice, a. s., Klatovy, Plzeňská 929

Domažlická nemocnice, a. s., Domažlice, Kozinova 292

LDN sv. Anna Planá, s. r. o., Planá, Kyjovská 607, (zajišťuje Domažlická nemocnice, a. s.)

Rokycanská nemocnice, a. s., Rokycany, Voldušská 750

Stodská nemocnice, a. s., Stod, Hrádecká 600

Privamed, a. s., Plzeň, Kotíkovská 17

EUC Klinika, s. r. o., Plzeň, Denisovo nábř. 4

Sušická nemocnice, s. r. o., Sušice, Chmelenská 117

Poliklinika Tachov, Tachov, Václavská 1560, (zajišťuje Léčebné lázně Konstantinovy Lázně, a. s.)

Fakultní nemocnice Plzeň, Plzeň, E. Beneše 13

Zdravotní ústav Plzeň, 17. listopadu 1

*******

Aktuální informace a časté dotazy najdete na COVID PORTÁLE Ministerstva vnitra

covid.gov.cz

Pro více informací sledujte webové stránky Ministerstva zdravotnictví a webové stránky příslušné krajské hygienické stanice. Přehledné shrnutí aktuálních omezení naleznete na Covid portálu. Ministerstvo zdravotnictví pravidelně zveřejňuje stupně pohotovosti dle aktuální epidemiologické situace Protiepidemického systému PES.

*********

Další aktuální informace najdete na těchto webových stránkách:

Informace o opatřeních v Plzeňském kraji:

viz web Krajské hygienické stanice Plzeň

www.khsplzen.cz

viz web Krajského úřadu Plzeňského kraje
www.plzensky-kraj.cz

Informace o celostátních opatřeních:

viz speciální web Ministerstva zdravotnictví
koronavirus.mzcr.cz

Celostátní informační linka ministerstva zdravotnictví: 1212

Dále též
Vláda České republiky - vlada.cz
Ministerstvo vnitra - www.mvcr.cz
Ministerstvo zahraničních věcí - www.mzv.cz/jnp

 

Vážení spoluobčané,

obracíme se na Vás s prosbou, abyste ve zvýšené míře dbali všech doporučení hygieniků. Hlavně dodržujte známou zásadu – rozestupy, roušky, dezinfekci rukou. Pokud to není nutné – to se týká hlavně seniorů – zbytečně nevycházejte z domova.

V našem městě je situace z pohledu plošné nákazy relativně příznivá, ale den za dnem se zhoršuje. Nemůže nás uklidnit fakt, že jiné regiony jsou na tom podstatně hůř. Naopak právě proto je naším prvořadým úkolem bránit šíření nákazy,abychom uchovali rezervu ve zdejších zdravotnických zařízeních.

Musíme především zastavit strmě rostoucí křivku mapující počet nakažených. K tomu je potřeba, aby se ti z nás, kteří onemocní, sami izolovali od svého okolí. Nestyďte se za to, nebuďte sobečtí, sami varujte své blízké. Zkušenosti naznačují, že průběh nemoci u zdravých mladých jedinců s dobrými dispozicemi je mírný, ale nikdo neví, zda jeho fyzické předpoklady nejsou zrovna takové, že prodělá chorobu s těžkými příznaky. O starších osobách a chronicky nemocných nemluvě.

Omezme vzájemný kontakt na čtrnáct dnů, což je největší pomoc, kterou můžeme sami sobě a hlavně zdravotníkům poskytnout.

JUDr. Zdeněk Novák, starosta města

Bc. Stanislav Antoš, 1. místostarosta města

Ing. Radek Wiesner, místostarosta města

Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR vydaná v souvislosti s šířením Covid-19 najdete zde:

www.mzcr.c

Další informace: webové stránky příslušné krajské hygienické stanice. Přehledné shrnutí aktuálmích omezení naleznete i na koronavirus.mzcr.cz. Ministerstvo zdravotnictví pravidelně aktualizuje také mapu aktuální epidemiologické situace v okresech České republiky.

Výdej roušek a dezinfekce občanům bude ukončen 29.05.2020

Bavlněné roušky a dezinfekci na ruce Anti-Covid do vlastních obalů si občané Domažlic budou moci v Informačním středisku na Chodském náměstí naposled vyzvednout v pátek 29.05.2020.  

Celkem bylo občanům města prostřednictvím "Íčka" dosud rozdáno 870 litrů dezinfekce.

Zobrazeno 1-30 ze 36

Průběh pandemie v Domažlicích

Datum: 19. 4. 2020

V současné době prožíváme velmi těžké období, které zapříčinil virus COVID-19, který se koncem loňského roku objevil v Číně. Kvůli propojenosti světa se záhy rozšířil až k nám. Situace je to nebývalá, která zaskočila naprosto všechny na všech úrovních řízení lidské společnosti. V následujícím příspěvku se pokusíme shrnout sled událostí, který kvůli množství informací valících se na nás ze všech sdělovacích prostředků člověk přestává vnímat. Na samý úvod je třeba také poznamenat, že od spuštění krizového řízení se veškeré události neomezují jen na samotné město Domažlice, ale to do jisté míry zajišťuje koordinaci činností a částečně i dodávek materiálu v rámci celého ORP, což je zhruba polovina domažlického okresu.

Činnost krizového štábu města v boji s koronavirem

Datum: 18. 4. 2020

Když se v Česku 1. března objevili první lidé pozitivně testovaní na COVID-19, bylo zřejmé, že ani nám se epidemie, vlastně pandemie, nevyhne. Doufali jsme, že šíření nemoci se podaří našemu zdravotnickému systému zastavit nebo alespoň významně zpomalit (dnes jsme rádi i za tu druhou možnost). Za necelé dva týdny se ukázalo, že běžné organizační a právní nástroje jsou na COVID krátké a proto vláda přistoupila k vyhlášení nouzového stavu.
Nouzový stav s sebou nese spoustu nestandardních situací. Mimo jiné umožňuje vládě rychlé uplatňování krizových opatření. A svou roli v tom sehrávají i obce a obce s rozšířenou působností (ORP). V Domažlicích se hned druhý den po vyhlášení nouzového stavu sešel krizový štáb a začalo se pracovat na úkolech, které na nás přicházely shora nebo které vyžadovala situace.

Desinfekce opět naskladněna

Datum: 16. 4. 2020

Dáváme na vědomí, že objednávka přípravku Anti-Covid na desinfekci rukou a drobných předmětů byla dnes přivezena do skladu městského úřadu. 2000 litrů bude od pátku připraveno k výdeji obyvatelům Domažlic a Havlovic v okně infocentra v přízemí Chodského hradu a obcím z ORP Domažlice na pracovišti krizového řízení v budově U Nemocnice 579.

Zřiďte si datovou schránku zdarma a pomozte sobě i svému úřadu

Datum: 16. 4. 2020

Občané mohou zřizovat datové schránky na počkání a bezplatně i v době nouzového stavu. Datovou schránku lze založit na kontaktních místech veřejné správy CzechPOINT. 

Obnovení "normálních" úředních hodin a pravidla provozu MěÚ

Datum: 15. 4. 2020

Městský úřad Domažlice zavádí od pondělí 20. dubna 2020 opět úřední hodiny v normálním rozsahu, tedy v podobě jako před vyhlášením nouzového stavu. Současně však v rámci všech pracovišť bude nutné dodržovat a vyžadovat pravidla, stanovená v mimořádném opatření ministerstva zdravotnictví z 9.4.2020.

Foto: (job)

Dezinfekce se bude vydávat ještě ve středu

Datum: 14. 4. 2020

Upozorňujeme obyvatele, že s ohledem na množství dezinfekčního prostředku, který je momentálně k dispozici, se bude obyvatelům Domažlic a Havlovic vydávat z okna infocentra v přízemí Chodského hradu ještě ve středu do vydání zásob. Distribuce bude poté pokračovat po obdržení další zásilky, o čemž budeme veřejnost opět informovat.

.

Virtuální klinika zajišťuje rychlý a bezpečný online přístup k lékařské péči pro všechny

Datum: 11. 4. 2020

Jednou z cest, jak se dostat k lékařskému vyšetření, je online platforma www.virtualniklinika.cz. Vyšetření jejím prostřednictvím je vzhledem k současné epidemiologické situaci bezplatné. Je tak vhodnou možností pro pacienty, jejichž lékař je nedostupný nebo kteří momentálně nejsou registrováni u žádného praktického lékaře a podobně.

Aktuální výzva

Datum: 10. 4. 2020

Věnujte prosím pozornost této informaci

V domažlickém okrese zaznamenáváme vyšší stupeň rozšíření nemoci Covid – 19.

Foto: SDH Domažlice

Dobrovolní hasiči pravidelně dezinfikují veřejná místa

Datum: 9. 4. 2020

Pětičlenná skupina dobrovolných hasičů denně vyráží k provedení dezinfekce exponovaných míst. „Kluci každý den našlapou 13 km s postřikovači v ruce nebo na zádech a s vozidlem najedou 27 km. Dezinfekce mesta jim zabere necelé tři hodiny," shrnují domažličtí hasiči pravidelnou porci své práce na facebookovém profilu Hasicido.

Karanténa mimo domácí prostředí

Datum: 9. 4. 2020

Máte povinnost zůstat v karanténě, ale nemáte ji kde strávit nebo nechcete ohrozit osobu blízkou ve své domácnosti?

Dezinfekce pro obyvatele je k dispozici ve vchodu infocentra

Datum: 9. 4. 2020

Od čtvrtka 9. dubna poskytuje město obyvatelům Domažlic a Havlovic dezinfekci. K odběru je na stejném místě, kde jsou zájemcům k dispozici látkové roušky - ve vchodu nového informačního centra v Chodském hradu. Výdej bude probíhat v pracovní dny od 9 do 15 hodin. Dezinfekce bude odlita do vlastních nádob v množství max. 0,5 litru na rodinu.

Jednání krizového štábu města Domažlice

Datum: 8. 4. 2020

Včera 7. dubna proběhlo na domažlické radnici formou videokonference čtvrté jednání krizového štábu města Domažlice v rámci vyhlášeného nouzového stavu. Na programu jednání byla zejména koordinace postupů jednotlivých pracovních skupin a návrhy a realizace opatření pro minimalizaci koronavirové infekce.

Kam s použitými rouškami?

Datum: 25. 3. 2020

Jak doma zacházet s použitými ochrannými pomůckami v době koronavirové pandemie? Přinášíme zkrácené doporučení Státního zdravotního ústavu.

Pomoc seniorům - tel. 702 269 832

Datum: 20. 3. 2020

Město Domažlice zřídilo speciální telefonní linku pro osamělé seniory z Domažlic a Havlovic pro zajištění základních životních potřeb, včetně nákupů potravin a léků.

Informace o opatřeních při nouzovém stavu

Datum: 20. 3. 2020

Kde najít aktuální informace o krizových opatřeních, vyhlášených v rámci nouzového stavu v souvislosti s výskytem koronaviru?

Obecné preventivní doporučení s ohledem na možný výskyt koronaviru

Datum: 26. 2. 2020

-

Koronavirus - praktické informace

Datum: 21. 2. 2020

-

Informace pro veřejnost - ptačí chřipka 2020

Datum: 21. 2. 2020

-

Zvýšené nebezpeční vzniku požáru na území Plzeňského kraje a zákaz některých činností

Datum: 7. 8. 2018

-

Nebezpečí požárů v Plzeňském kraji - zrušení

Datum: 23. 6. 2017

-

Nebezpečí požárů v Plzeňském kraji

Datum: 23. 6. 2017

-

Odvolání období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

Datum: 18. 8. 2015

-

Digitální povodňový plán města Domažlice

Datum: 15. 7. 2013

-

Povodeň - červen 2013

Datum: 26. 6. 2013

-

Ukončení stavu nouze

Datum: 20. 6. 2013

-

Manuál povodně 2013

Datum: 7. 6. 2013

-

Hygiena po záplavách

Datum: 6. 6. 2013

-

Popovodňový rádce

Datum: 6. 6. 2013

-

Vyhlášen nouzový stav

Datum: 3. 6. 2013

-

Pálení hořlavého odpadu - pokyny

Datum: 25. 1. 2013

-

Zobrazeno 1-30 ze 36

Úřad

Aktuální teplota

Aktuální teplota na náměstí Míru v Domažlicích

Teplota naměřená na budově a věži radnice

ve výšce 2,5m ve výšce 28m Graf průběhu teplot

Univerzální překladač

Překlad (translations)