Menu
Město Domažlice
Domažlice

Zpravodajství

Zobrazeno 1-30 ze 1781
.

Od prosince přijde výrazné posílení autobusového spojení Domažlic s Plzní

Datum: 27. 9. 2022

Od platnosti nového jízdního řádu (11. prosince) Plzeňský kraj jako objednavatel zavádí novou autobusovou linku č. 400621 z Domažlic do Plzně. Reagoval tak na stížnosti cestujících ohledně nedostatečného pokrytí tohoto spojení.

.

Podzemní technická zařízení budou přesunuta kvůli stavbě obchodu Lidl

Datum: 26. 9. 2022

Dalším z kroků, které podniká společnost Lidl ČR v rámci přípravných prací na zahájení stavby svého obchodu v Petrovické ulici, je přeložení části metropolitní optické datové sítě a přemístění zemní kabelové komory.

Zastupitelé schválili prodej volného bytu v Pelnářově ulici

Datum: 26. 9. 2022

Jedna nabídka přišla do vyhlášeného řízení na prodej volného městského bytu v Pelnářově ulici 394 v prvním podlaží o výměře 52,58 m2.

.

Výsledky komunálních voleb v Domažlicích

Datum: 24. 9. 2022

Přinášíme přehled nově zvolených zastupitelů v Domažlicích. Domažlické zastupitelstvo má 21 členů.

.

Domažličtí hasiči začnou používat novější autobus

Datum: 23. 9. 2022

Ve středu 21. září starosta Zdeněk Novák převzal z rukou pracovníků krajského ředitelství Policie ČR Plzeňského kraje klíče od autobusu Karosa C 934 z roku 2000, který byl do majetku města převeden bezúplatným převodem a bude využíván jednotkou sboru dobrovolných hasičů města Domažlice.

.

Výstava v Alejích ukazuje zvelebená místa z celé republiky

Datum: 22. 9. 2022

V domažlických Alejích u náměstí je k vidění putovní výstava Má vlast cestami proměn. Prezentuje zvelebená místa z různých míst Česka. Je mezi nimi i objekt Kulturního centra - Pivovar Domažlice.

.

Kompost zdarma letos naposledy v sobotu 15. října

Datum: 22. 9. 2022

V sobotu 15. října od 7:30 do 12:00 bude pracovník Domažlických technických služeb letos naposledy vydávat zájemcům kompost v městské kompostárně (vedle areálu CHVaK, v sousedství železničního přejezdu na silnici na Bořice).

.

Kontejnery na papír budou i ve 4. čtvrtletí vyváženy jednou týdně

Datum: 21. 9. 2022

Intenzivnější svoz separovaného papíru zůstane zachován i pro čtvrté čtvrtletí. Zkušebně ho v týdenním taktu zajistily Domažlické technické služby už ve 3. čtvrtletí.

Úspory při nočním osvětlení budov v Domažlicích

Datum: 20. 9. 2022

Osvětlení některých veřejných budov v Domažlicích bude omezeno. Jde o reakci na energetickou krizi vyvolanou válkou, kterou vede Rusko vůči Ukrajině.

Foto: job

Studentský projekt inspiroval vznik nového památníku

Datum: 19. 9. 2022

Ve čtvrtek 15. září se uskutečnilo slavnostní odhalení památníku nazvaného „I ty otevři hranici!“, který připomíná pád tzv. železné opony na česko-bavorské hranici. Památník tvoří rám vyplněný železnými mřížemi nahoře omotanými ostnatým drátem.

.

Začalo sloužit renovované hřiště s umělým povrchem

Datum: 16. 9. 2022

Nově položený trávník je hlavním prvkem provedené rekonstrukce hřiště s umělým povrchem ve sportovním areálu na Střelnici. Ve čtvrtek 15. září bylo slavnostně předáno do užívání.

Lyžařské běžecké tratě budou vyznačeny až na vrchol Čerchova

Datum: 16. 9. 2022

1,2 kilometru. To je délka nových lyžařských běžeckých tratí v okolí Čerchova, jejichž vyznačení zajistí Svazek Domažlicko. Město Domažlice souhlasí s využitím svých pozemků k provedení značení. Souhlas musí ještě udělit Správa CHKO Český les.

.

U baseballového hřiště vznikne parkoviště a sociální zázemí

Datum: 15. 9. 2022

Nové sociální zázemí a parkovací plochy vzniknou u baseballového hřiště v lokalitě bývalého vojenského cvičiště.

.

Koncertní křídlo z Rudolfina bude sloužit v domažlickém MKS

Datum: 14. 9. 2022

Repasované křídlo Petrof Concertino nahradí v domažlickém MKS nevyhovující starší křídlo Förster. S použitím finančních prostředků z fondu investic MKS souhlasila rada města.

.

Města oslavila výročí partnerství, deklarovala zájem o další spolupráci

Datum: 13. 9. 2022

V sobotu 10.9. se uskutečnilo na radnici ve Furth im Wald slavnostní setkání představitelů partnerských měst Furth im Wald, Furth bei Gottweig, Ludres a Domažlice. Stalo se tak při příležitosti výročí uzavření partnerských smluv mezi hostitelským městem a ostatními partnery.

.

Poděkování domažlickým hasičům

Datum: 10. 9. 2022

V pátek 9. září se v obřadní síni domažlické radnice konal slavnostní akt, při kterém domažličtí dobrovolní hasiči obdrželi čestnou stuhu starosty města na svůj prapor.

.

Nová výstava v domažlické galerii představuje konkrétistická díla

Datum: 8. 9. 2022

Středeční vernisáží začala nová výstava v domažlické Galerii bratří Špillarů. Zájemci mohou zhlédnout díla Luďka Míška a Aleše Svobody. V jejich tvorbě převládá geometrie a konkrétismus. Oba vystavující i kurátor výstavy Václav Sika jsou členy Klubu konkrétistů.

.

Zastupitelé budou rozhodovat o nákupu lesních pozemků u Bořic

Datum: 6. 9. 2022

Zhruba 36,5 tisíce m² je rozloha lesních pozemků, které jsou ke koupi v katastrálním území Bořice. Radní doporučili domažlickým zastupitelům jejich nákup.

.

Nové hřiště na venkovní cvičení začalo sloužit za aquacentrem

Datum: 5. 9. 2022

V minulých dnech byla nainstalována workoutová sestava na venkovní hřiště za domažlickým aquacentrem. Zájemci si mohou přijít zacvičit.

.

Vítěz kulturistické soutěže Lukáš Petrůj byl přijat na radnici

Datum: 2. 9. 2022

Výrazného úspěchu dosáhl během posledního srpnového víkendu Lukáš Petrůj. V mezinárodní amatérské soutěži v kulturistice a fitness EVLS Prague Amateur zvítězil v kategorii Kulturistika mužů do 80 kg.

.

Plzeňský kraj převede pozemky u hřbitova na město

Datum: 2. 9. 2022

Domažličtí zastupitelé odhlasovali bezúplatný převod pozemků podél hřbitova z vlastnictví Plzeňského kraje do majetku města. Jedná se o prostor podél hřbitovní zdi, kudy vede nová stezka pro pěší a cyklisty.

Domažlice budou hostit česko-německou konferenci

Datum: 29. 8. 2022

V Kulturním centru Pivovar proběhne 17. - 18. září česko-německá konference, kterou pořádá Spolek Adalberta Stiftera. Záštitu nad akcí převzal starosta města Zdeněk Novák.

.

Strážníci zadrželi tři noční výtržníky

Datum: 26. 8. 2022

Dne 26.08. v 00.45 hod. operátor MDKS Městské policie Domažlice zjistil skupinku 3 osob, které převrátily zábrany proti vstupu na staveniště do Steidlova parku za služebnou MP. Dále tito tři pachatelé vysadili víko kanalizace ve vozovce v ulici B. Němcové a zmizeli na náměstí Míru v loubí.

Město opět podpoří akci Od vzdělání k zaměstnání

Datum: 26. 8. 2022

25. října bude Okresní hospodářská komora Domažlice pořádat již 16. ročník akce Od vzdělání k zaměstnání. Je určena žákům základních škol, kteří se rozhodují o svém budoucím profesním směřování. Prezentují se na ni střední školy a zaměstnavatelé.

Kancelář Plzeňské karty bude mít 1. září otevřeno od 13 do 15 hodin

Datum: 25. 8. 2022

Upozorňujeme na změnu provozní doby ve čtvrtek 1. září v kanceláři Plzeňské karty v Kulturním centru Pivovar Domažlice. Bude otevřena od 13 do 15 hodin.

.

Pietní akt u pomníku padlých v Husově ulici

Datum: 24. 8. 2022

Zástupkyně města Rumburk Libuše Hlinková spolu s vedením domažlické radnice uctili položením květin památku obětí první světové války u pomníku v Husově ulici v sousedství Muzea Jindřicha Jindřicha.

.

Začala revitalizace Steidlova parku

Datum: 24. 8. 2022

Do konce září by měla být hotova první etapa revitalizace Steidlova parku. Dělníci začali provádět stavební úpravy, navážou na ně instalací mobiliáře. V říjnu se počítá s terénními a sadbovými úpravami.

.

Milostivé léto pomůže dlužníkům se splácením dluhů

Datum: 23. 8. 2022

Akce Milostivé léto se vrací. Probíhat bude od 1. 9. 2022 do 30. 11. 2022. Uhrazením jistiny a poplatku exekutorovi budou dlužníkům odpuštěny veškeré úroky, poplatky advokátům či penále.

.

Objekt radnice projde rekonstrukcí

Datum: 22. 8. 2022

Pražská společnost ARCHUM architekti s. r. o. vyhotoví projektovou dokumentaci na obnovu fasády, střešního pláště a krovu budovy radnice. Rozhodla o tom rada města.

.

Jízda veteránů už v sobotu

Datum: 19. 8. 2022

Tradiční mezinárodní Jízdu spolehlivosti historických vozidel uspořádá v sobotu 20. srpna Veteran car club Domažlice.

Zobrazeno 1-30 ze 1781

Zpravodajství

Aktuální teplota na náměstí Míru v Domažlicích
Teplota naměřená na budově a věži radnice

ve výšce 2,5m ve výšce 28m Graf průběhu teplot

Překlad (translations)