Menu
Město Domažlice
Domažlice

Zpravodajství

Zobrazeno 1-30 ze 1983
.

Sportmanie ovládne ve středu 28. června domažlické náměstí

Datum: 9. 6. 2023

Opět po roce obsadí dolní část domažlického náměstí sportovní lákadla pro děti a mládež. Ve středu 28. června se tam bude konat další ročník akce Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje.

.

Seniorské odpoledne v MKS

Datum: 9. 6. 2023

Další z pravidelných Seniorských odpolední připravila na čtvrtek 8. června okresní organizace Svazu tělesně postižených v ČR. Akce se konala tradičně ve velkém sále MKS.

Chystají se opravy sociálního zařízení v ZŠ Msgre B. Staška

Datum: 8. 6. 2023

Letní prázdniny by měly být termínem renovace další části sociálních zařízení v základní škole v ulici Msgre B. Staška. Vloni byla opravena první část toalet, letos by na měly na řadu přijít ty ve 2. nadzemním podlaží.

Foto: (job)

Městský pivovar představil červnovou novinku - pšeničné pivo Prior

Datum: 8. 6. 2023

Po třiceti letech se k zákazníkům vrací domažlické pšeničné pivo Prior. V červnu je na čepu pivnice městského pivovaru a k dispozici je tam i stočené v lahvích.

.

Sezonní výstava v Muzeu Chodska mapuje historii krojů

Datum: 7. 6. 2023

Slavnostní vernisáž otevřela v úterý 6. června hlavní sezonní výstavu Muzea Chodska Kroj v proměnách času. Je rozdělena do dvou sekcí, jedna mapuje kroje z Horního Chodska, druhá z Dolního.

.

Maturitní vysvědčení studenti převzali v obřadní síni

Datum: 6. 6. 2023

Předávání maturitních vysvědčení studentů a studentek z domažlické obchodní akademie a střední zdravotnické školy hostila v pátek 2. června obřadní síň radnice.

EPYDEMIE

Na festivalu Hudba pod hradem zahrají čtyři kapely

Datum: 6. 6. 2023

Vltava, Epydemye, 1/2 Rebel a Švihadlo. To je sestava vystupujících kapel, které budou hosty letošního ročníku domažlického multižánrového festivalu Hudba pod hradem, který se v zahradě Chodského hradu bude konat 7. a 8. července.

Foto: KČT Domažlice

Turisté instalovali na Vavřinci výhledové panorama

Datum: 6. 6. 2023

Dobrá zpráva pro všechny, kteří vyrazí na Vavřinec. Domažlický odbor Klubu českých turistů tam instaloval výhledové panorama, které usnadní návštěvníkům tohoto místa orientaci při pohledu do krajiny.

.

Město opět zadotuje místní autobusovou linku

Datum: 5. 6. 2023

Město Domažlice i nadále podporuje místní autobusovou linku. Zastupitelé schválili poskytnutí dotace Plzeňskému kraji na zajištění provozu všech spojů této linky 405611 v období od 11.12.2022 do 09.12.2023 ve výši 1 880 383,26 Kč.

.

Děti svůj svátek oslavily v letním kině

Datum: 2. 6. 2023

Stovky dětí navštívily ve čtvrtek 1. června akci Město dětem v areálu letního kina. Akci připravilo MKS ve spolupráci s organizacemi, které působí ve městě (SDH, Pionýr, Junák, Domino, CB klub, Český červený kříž, Diecézní charita, TJ Sokol).

Foto: Jiří Štěpán

Mladí fotbalisté reprezentovali město na celorepublikové soutěži

Datum: 1. 6. 2023

V pátek 26.5. se tým U9 Jiskry Domažlice vydal na dlouhou cestu do Varnsdorfu, kde ho čekal finálový turnaj Planeo cupu, ve kterém se utkalo nejlepších 24 týmů ve své věkové kategorii z celé ČR. Na tento finálový turnaj se jim podařilo kvalifikovat podruhé v řadě a už jen to je velký úspěch.

Místní poplatek za komunální odpad

Datum: 1. 6. 2023

Připomínáme občanům města Domažlice - poplatníkům místního poplatku za komunální odpad, kteří dosud nezaplatili, že v měsíci březnu byla provedena distribuce poštovních poukázek k úhradě místního poplatku za komunální odpad na rok 2023. Poplatek byl splatný do 30.04.2023.

Místní poplatek ze psů

Datum: 1. 6. 2023

Připomínáme držitelům psů, kteří dosud neuhradili místní poplatek ze psů, že jeho splatnost uplynula 31.03.2023.

Zemřela Blanka Žákavcová

Datum: 31. 5. 2023

V úterý 30. května náhle zesnula dlouholetá profesorka domažlického Gymnázia Jindřicha Šimona Baara Blanka Žákavcová. Přinášíme nekrolog jejího kolegy Zdeňka Vyšohlída.

.

Absolventi gymnázia vkročili do života

Datum: 30. 5. 2023

Slavnostní tečku za osmi, šesti nebo čtyřletým studiem učinili novopečení absolventi domažlického Gymnázia Jindřicha Šimona Baara převzetím svých maturitních vysvědčení.

.

Kraj vyhlásil soutěž pro pěstounské rodiny

Datum: 30. 5. 2023

Soutěž „V pěstounské rodině je fajn“ je v pořadí již 4. ročníkem soutěže pořádané pro pěstounské rodiny.

.

Závody dračích lodí proběhnou na Babylonu a na Silbersee

Datum: 26. 5. 2023

Závody dračích lodí v kategoriích základních a středních škol Domažlicka Babylonský dráček se budou konat v pátek 16. června na přírodním koupališti Babylon. Půjde o druhý ročník, loňské prvenství budou obhajovat ZŠ Komenského Domažlice a SOU Domažlice.

Vybavení pro terénní pečovatelskou službu příspěvkové organizace města Domažlice

Datum: 25. 5. 2023

Vybavení pro terénní pečovatelskou službu příspěvkové organizace města Domažlice

.

Kromě středy bude kompost vydáván i v sobotu 3. června

Datum: 24. 5. 2023

Domažlické technické služby naplánovaly na sobotu 3. června mimořádný výdej kompostu v době od 7 do 12 hod. v kompostárně DTS Domažlice p.o. za areálem společnosti CHVAK a.s. (směr Bořice).

.

Rekonstrukce Benešovy ulice přináší změny v místní autobusové lince

Datum: 24. 5. 2023

V pondělí 22. května začala první etapa rekonstrukce Benešovy ulice. Vyžádá si uzavírku od křižovatky s ulicemi U nemocnice a Komenského (u ´Komerční banky´) po křižovatku s ulicí Thomayerova (u penzionu Viola). Důvodem uzavírky je potřebná rekonstrukce kanalizace z důvodu jejího stáří.

.

Slavnostní přijetí mladých basketbalistů

Datum: 23. 5. 2023

Se stříbrnými medailemi na krku přicházeli v pondělí v podvečer mladí domažličtí basketbalisté na slavnostní přijetí do obřadní síně radnice.

.

V sobotu 27. května poprvé vyjíždí sezonní linka na Čerchov

Datum: 22. 5. 2023

V hlavní turistické sezoně opět vyjíždí turistická autobusová linka, která už řadu let vozí zájemce na vrchol Čerchova. Její trasa se nemění, spojuje Domažlice a některé další obce na trase a dvě německá města, Furth im Wald a Waldmünchen.

.

Domažličtí zvítězili ve Sportovních hrách seniorů Plzeňského kraje 2023

Datum: 18. 5. 2023

Deset disciplín bylo zařazeno do letošního ročníku Sportovních her seniorů Plzeňského kraje, který se konal ve středu 17. května v hokejbalové hale v Plzni-Bolevci. Nejúspěšnějšími týmy byli v ženské i mužské kategorii reprezentanti domažlické městské rady seniorů.

.

Začíná rekonstrukce Benešovy ulice

Datum: 18. 5. 2023

V pondělí 22. května začne první etapa rekonstrukce Benešovy ulice. Vyžádá si uzavírku od křižovatky s ulicemi U nemocnice a Komenského (u ´Komerční banky´) po křižovatku s ulicí Thomayerova (u penzionu Viola).

.

Mezi mladými zdravotníky se nejvíce dařilo školákům z Domažlic a Bělé nad Radbuzou

Datum: 18. 5. 2023

Žáci z osmi škol domažlického regionu se ve středu 17.5.2023 zúčastnili oblastního kola Soutěže mladých zdravotníků, přičemž soutěžili rozděleni na dvě věkové kategorie. V první věkové kategorii soutěžilo pět týmů a v druhé věkové kategorii 6 týmů.

.

V Petrovické ulici bude nová herní sestava pro děti

Datum: 18. 5. 2023

Příjemné novinky se dočkají děti v lokalitě bytových domů v bývalých kasárnách.

.

Vedení města se setkalo se zástupci místních firem

Datum: 17. 5. 2023

Kulturní centrum Pivovar hostilo ve středu 17. května první jednání vedení města se zástupci firem podnikajících v průmyslových zónách i na dalších místech v Domažlicích.

.

KC Pivovar bude hostit soutěž Zpěváček – Děti a píseň

Datum: 17. 5. 2023

V Domažlicích se 27. května 2023 sejdou vítězové regionálních dětských přehlídek v českém zemském kole soutěže Zpěváček – Děti a píseň. Pořadatelem je spolek Folklor Plzeň, z. s., ve spolupráci s Klubem tanečních souborů Rokytka Rokycany, z. s., Městem Domažlice a ZUŠ J. Jindřicha.

.

Chystá se rekonstrukce kotelny v Kovařovicově ulici

Datum: 17. 5. 2023

Rada města uložila odboru správy majetku vyhlásit výběrové řízení na vypracování projektové dokumentace na provedení rekonstrukce plynové kotelny v Kovařovicově ulici.

.

Univerzita 3. věku uzavřela 15. ročník

Datum: 16. 5. 2023

Za podpory domažlické radnice působí při Gymnáziu J. Š. Baara od roku 2008 Univerzita 3. věku, která aktivním seniorům nabízí nejen vzdělávání v různých oborech, ale také příležitost k navazování nových sociálních kontaktů.

Zobrazeno 1-30 ze 1983

Zpravodajství

Aktuální teplota na náměstí Míru v Domažlicích
Teplota naměřená na budově a věži radnice

ve výšce 2,5m ve výšce 28m Graf průběhu teplot

Překlad (translations)