Menu
Město Domažlice
Domažlice

Zpravodajství

Zobrazeno 1-30 ze 2076
.

Poslední šance na vyklizení kabin na koupališti Babylon

Datum: 25. 9. 2023

Koupaliště Babylon bude zpřístupněno pro možnost vyklízení kabin v tomto týdnu od pondělí do čtvrtka 25.09.-28.09.2023 v čase 13:00 - 17:00. Poté bude koupaliště pro letošní sezonu definitivně uzavřeno. 

Výběrové řízení: referent/ka pro úsek silničního hospodářství.

Datum: 22. 9. 2023

Tajemnice Městského úřadu Domažlice oznamuje na základě § 7 odst. 3 zákona č. 312/2002 Sb. o úřednících územních samosprávných celků, v platném znění, vyhlášení výběrového řízení na obsazení funkčního místa úředník – referent/ka pro úsek silničního hospodářství.

.

Ocenění pro Zdeňka Heřmana a Sylvu Cenefelsovou

Datum: 22. 9. 2023

Za příkladnou práci pro osoby se zdravotním postižením a za dlouholetou činnost v organizacích Svazu tělesně postižených v ČR z.s. byli oceněni i dva funkcionáři z našeho regionu.

.

Zástupci města popřáli Marii Votrubové ke 102. narozeninám

Datum: 21. 9. 2023

K jejím 102. narozeninám přišli do seniorského penzionu v Baldovské ulici popřát paní Marii Votrubové domažličtí místostarostové Viktor Krutina a Jan Benc a členky komise SPOZ.

.

Zástupkyně domažlického Centra Hindle u německého prezidenta

Datum: 20. 9. 2023

Česko-německý fond budoucnosti pomáhá financovat část aktivit spolku Chodsko žije! Tou nejčerstvější je vznik a činnost centra Hindle, které pořádá přednášky, výlety a diskusní setkání zaměřené na oblast Domažlicka a okresu Cham.

.

Komunikace ve Vojtěchově ulici bude řešena jako obytná zóna

Datum: 20. 9. 2023

V nejbližší době se stavbaři pustí do rekonstrukce stávající komunikace a vybudování parkovacích míst v Vojtěchově ulici (v její části uprostřed sídliště Palackého).

Zastupitelstvo se sejde 4. října

Datum: 18. 9. 2023

Domažličtí zastupitelé se na svém nejbližším zasedání sejdou ve středu 4. října. Oproti původnímu plánu se tak stane o týden později, důvody k posunu termínu jsou dva.

.

Renovace střechy na klášterním kostele začala

Datum: 15. 9. 2023

Začala oprava střechy klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie na domažlickém náměstí. Město na ni majiteli objektu České provincii řádu sv. Augustina přispělo 200 tisíci korunami. Tuto částku zahrnoval loňský rozpočet, který schvalovali zastupitelé v únoru 2022.

.

Začíná moštovací sezona

Datum: 14. 9. 2023

V sobotu 16. září budou domažličtí zahrádkáři poprvé moštovat ve své moštárně v Komenského ulici. Zákazníkům budou k dispozici každou sobotu od 8:00 do 10:00 až do 18. listopadu.

.

V základní škole slouží další opravené sociální zařízení

Datum: 13. 9. 2023

Čilý stavební ruch panoval během letních prázdnin ve druhém patře Základní školy Msgre B. Staška. Dělníci tam rekonstruovali sociální zařízení, navázali tak na loňskou letní renovaci v prvním nadzemním podlaží.

Foto: (job)

S investicemi pro dobrovolné hasiče pomohou i krajské dotace

Datum: 12. 9. 2023

Radní schválili podání žádosti o dotaci od Plzeňského kraje na rekonstrukci hasičské zbrojnice v Havlovicích.

.

Titul Regionální potravina Plzeňského kraje míří do domažlického pivovaru

Datum: 11. 9. 2023

Jana Trhlíková Müllerová (sládek domažlického městského pivovaru) převzala v sobotu 9. září za pivo Domažlická 12 ocenění Regionální potravina Plzeňského kraje.

.

Úspěch atletického veterána Bedřicha Řechky

Datum: 8. 9. 2023

Domažlický atletický veterán Bedřich Řechka hájící barvy TJ Sokol Domažlice obhájil v sobotu 2. září na 57. Mistrovství ČR veteránů na dráze v Olomouci stříbro ve vrhu koulí z loňského šampionátu v Rumburku. Uspěl v konkurenci 16 startujících v kategorii nad 60 let.

.

Od pondělí 11. září přichází změny v lince městské autobusové dopravy

Datum: 8. 9. 2023

V souvislosti se stavebními pracemi v Benešově ulici dochází od pondělí 11. září k úpravám v trase a jízdním řádu místní autobusové linky. Změna bude platná do 3. listopadu.

.

Chystá se oprava střechy na Brance

Datum: 7. 9. 2023

Radní schválili zadávací dokumentaci k veřejné zakázce malého rozsahu na obnovu střešního pláště objektu Branky (čp. 1), která je součástí původního městského opevnění.

.

Zakladatel černé skládky ´Na Cvičáku´ se sám přihlásil

Datum: 6. 9. 2023

Město Domažlice si je vědomo aktuální situace ohledně černé skládky na bývalém vojenském cvičišti (za železničním viaduktem). Její zakladatel se sám přihlásil, nepořádek by měl zmizet v krátkém čase.

Změna v řízení městské policie

Datum: 5. 9. 2023

Zastupitelé schválili na svém posledním jednání změnu v řízení městské policie. Souvisí se změnami v nastavení kompetencí členů vedení města k řízení jednotlivých městských organizací.

Černá skládka u "Cvičáku"

Datum: 5. 9. 2023

Mnozí domažličtí občané si všimli, že od 27. července „zkrášluje” prostor u bývalého "Cvičáku", asi 50 m za železničním mostem, hromada plastových pytlů naplněných pilinami s příměsí zvířecích exkrementů.

.

Plavecký rekord Martina Vernera odolává již patnáct let

Datum: 5. 9. 2023

Martin Verner, odchovanec domažlického plavání, v srpnu před patnácti lety na olympijských hrách v Pekingu vytvořil český rekord v královské disciplíně 100 metrů volný způsob časem 48,95. Rekord doposud nebyl překonán.

.

Poděkování mistryni světa v hodu oštěpem a jejímu trenérovi za skvělou reprezentaci města

Datum: 4. 9. 2023

V pondělí 4. září navštívila domažlickou radnici čerstvá mistryně světa v hodu oštěpem, japonská reprezentantka Haruka Kitagučiová v doprovodu svého domažlického trenéra Davida Sekeráka. Vedení města oběma poblahopřálo k fantastickému úspěchu a poděkovalo za výbornou reprezentaci Domažlic.

K novému školnímu roku 1

K novému školnímu roku

Datum: 3. 9. 2023

Vážení čtenáři, dovolte mi popřát pedagožkám, pedagogům, mistrovým, mistrům, školnicím, školníkům, kuchařkám, kuchařům, žákyním, žákům, rodičům, zkrátka všem, kterých se dotýká začínající školní rok, hodně úspěchů. Přeji jim pevné nervy především se zvládnutím prvního nárazu školních povinností.

.

Mimořádný výdej kompost v sobotu 9. září

Datum: 1. 9. 2023

Domažlické technické služby připravují na sobotu 9. září mimořádný výdej kompostu v době od 8 do 12 hod. v kompostárně DTS Domažlice p.o. za areálem společnosti CHVAK a.s. (směr Bořice).

.

Peníze ze sbírky umožní úpravu stezky na Zelenově pro kočárky a vozíčkáře

Datum: 1. 9. 2023

Již 20 let se KČT Domažlice účastní celostátní dobrovolné sbírky Novoroční čtyřlístek. Zájem o tuto dobročinnou akci u turistické veřejnosti stoupá. Celkem při Novoročním výstupu na Čerchov, který je spojen s touto akcí, vybrali Domažličtí již přes 101 tisíc Kč.

.

Zastupitelstvo volilo druhého místostarostu, radního a předsedu kontrolního výboru

Datum: 31. 8. 2023

Na středečním jednání zastupitelstva města (30. 8.) proběhlo několik personálních záležitostí. Do rukou starosty Stanislava Antoše složil slib nový zastupitel Martin Piták (ANO a nezávislí).

.

Zemřela Jana Hojdová

Datum: 30. 8. 2023

V pondělí 28. srpna zemřela ve věku 76 let Jana Hojdová (rozená Kuželková), jedna z nejvýznamnějších chodských zpěvaček, autorka a režisérka mnoha pořadů Chodských slavností, učitelka i vedoucí dětských pěveckých sborů.

.

Kvůli opravě střechy mohou na náměstí vjet těžší vozidla

Datum: 30. 8. 2023

Plánuje se oprava střechy klášterního kostela na domažlickém náměstí. Radní rozhodovali o povolení vjezdu do centra města nákladním autům stavbařů, která váží více než 5 tun.

.

Nové skříňky do šaten na stadionu

Datum: 29. 8. 2023

Rada města schválila nákup deseti nových šatních skříněk s lavičkami do objektu staré tribuny Městského stadionu Střelnice v Domažlicích.

Daňové milostivé léto 2023

Datum: 28. 8. 2023

Dovolujeme si Vás informovat, že Parlament České republiky schválil zákon č. 182/2023 Sb., o mimořádném odpuštění a zániku některých daňových dluhů tzv. „Daňové milostivé léto 2023“.

.

Přijetí úspěšných seniorských sportovců

Datum: 28. 8. 2023

Velmi těsné výsledky jednotlivých disciplín provázely 6. ročník Sportovních her seniorů v Ostravě, ve kterých domažlický tým reprezentující Plzeňský kraj v konkurenci 19 družstev obsadil pátou příčku.

.

Mladý domažlický strongman Norbert Švarc překonal světový rekord

Datum: 25. 8. 2023

S velkým úspěchem se z červencového Mistrovství České republiky v přehazování Atlasových kamenů (přehazování těžkých koulí na maximální hmotnost přes oficiální laťku) vrátil domažlický silák Norbert Švarc. 

Zobrazeno 1-30 ze 2076

Zpravodajství

Aktuální teplota na náměstí Míru v Domažlicích
Teplota naměřená na budově a věži radnice

ve výšce 2,5m ve výšce 28m Graf průběhu teplot

Překlad (translations)