Obsah

Program chodských slavností 2019

Typ: ostatní
Hlavní a doprovodný program CHODSKÝCH SLAVNOSTÍ - VAVŘINECKÉ POUTI. Pódiové programy, církevní obřady, filmová představení, výstavy a další kulturní a společenské akce.

Obsah:

Pódium u brány na náměstí
Pódium pod hradem
Pódium letní kino
Pódium u penzionu
Refektář kláštera augustiniánů
Jarmareční scéna
Další kulturní programy
Filmová představení
Církevní obřady
Výstavy
Ostatní akce

 

65. CHODSKÉ SLAVNOSTI - VAVŘINECKÁ POUŤ
9. - 11. srpna 2019, DOMAŽLICE
KOMPLETNÍ PROGRAM
 


odkaz na web chodske slavnosti

odkaz na facebook chodske slavnosti


Pódium u brány na náměstí:

 pátek 9. srpna

18.00 - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ  FESTIVALU

18.00 - OZVĚNY FOLKLORU

  • Inspirace folklorem v podání kapel ze světa wordmusic
  • 18.00 - VESNA
  • 19.30 - ČESKÉ SRDCE
  • 22.00 - ČANKIŠOU
  • moderuje: Milan Tesař

sobota 10. srpna

10.00 - HYJTÁCÍ Z MRÁKOVA

  • Vlastenci i světáci vod Bílků v Mrákově
  • Účinkují: Chodský soubor Mrákov, italský folklorní soubor Lampiusa
  • moderuje: Josef Nejdl ml.
  • režie: Martina Pincová

11.00 - S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM - ŽIVĚ Z CHODSKA

  • Účinkují: přední chodské soubory v hodinovém přímém přenosu Českého rozhlasu Plzeň z domažlického náměstí
  • moderuje: Michaela Vondráčková
  • režie: Pavel Maršát

12.30 - S DĚTMI NA CHODSKU

  • Přehlídka dětských chodských folklorních souborů.
  • Účinkují: Mráček Mrákov, Študácká muzika a Chasnická muzika a jejich taneční složky, Dětský soubor Postřekov
  • Moderuje a režie: Národopisný soubor Postřekov

14.30 - POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO

  • Staryj nebo mladyj, ve vsi zpívá každyj – ha věříme, že společně s náma bure v sobotu v den svátku svatýho Vavřince zpívat celý domažlický náměstí!
  • Účinkují: Národopisný soubor Postřekov se svými sólisty a dětský soubor Postřekov
  • Moderuje a režie: Národopisný soubor Postřekov

16.00 - K ROKYCANŮM CESTA ZLATÁ

  • Lidové písně a tance z Rokycanska, Plzeňska a jihozápadních Čech
  • Účinkují: Folklorní soubor Rokytí Rokycany, Malá lidová muzika Rokytka Rokycany
  • Umělecký vedoucí: Zdeněk Vejvoda
  • Moderují: Jakub Frühauf a Martin Šantora, Režie: Zdeněk Vejvoda

18.00 - NA CHODSKO NEJEN Z VALAŠSKA

  • Představí se soubor Valašský Vojvoda, který ve svém programu uvede zahraniční hosty z Rumunska a Itálie.
  • moderuje: Zdeněk Vejvoda

21.00 - PSOHLAVCI

  • Folklorní divadlo v podání Plzeňského lidového souboru Mladina volně inspirované románem Aloise Jiráska.
  • Scénář, režie, choreografie: Stanislav Marišler
  • Hudba: Peter Jantoščiak

23.00 - DUDÁCKÉ ŠTANDRLE aneb „Chodsko má talent“

  • Společné Štandrle k 65. výročí Chodských slavností
  • Účinkují: Domažlická dudácká muzika, Konrádyho dudácká muzika, Národopisný soubor Postřekov, Chodský soubor Mrákov
  • Moderují: Michaela Vondráčková a Václav Dufek

 

neděle 11. srpna

POSEZENÍ PŘI DECHOVCE

 
  • Moderuje: Helena Hýnová

9.00 - Koncert dechové hudby ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA

10.00 - Koncert dechové hudby Domažličanka

  • Kapelník: Jan Mleziva

11.00 - Koncert dechové hudby Jižani

  • Kapelník: Miroslav Dvořák

12.30 - Koncert dechové hudby VRCHOVANKA

  • Kapelník: Petr Němec

13.30 - Koncert dechové hudby HORALKA

  • Kapelník: Petr Němec

14.30 - Koncert dechové hudby DUPALKA

  • Kapelník: Michal Jansa

15.30 - Koncert dechové hudby HÁJENKA

  • Kapelník: Miroslav Paleček 

 

Pódium pod Chodským hradem:

sobota 10. srpna

10.00 - XI. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DUDÁKŮ

  • Dudáci a dudačky, hrejte pěkný písničky
  • Moderuje: Zdeněk Vejvoda
  • Režie: Vlastimil Konrády

12.30 - BULAČINA

  • Sláva Chodsku – zazní písně v úpravách národního umělce Jindřicha Jindřicha
  • Účinkují: Ženský pěvecký sbor Canzonetta a sólisté
  • moderuje a režíruje: Jan Holoubek

14.00 - OKÉNKO HOSTŮ

  • 14.00 -  Cimbálová muzika z Tvrdonic
  • 15.00 -  Folklorní soubor Tarina, Rumunsko
  • 16.00 -  Valašský vojvoda     

17.00 - MUZIKANTSKÉ ÚSMĚVY

  • Humor starých muzikantů a veselé písničky v podání Konrádyho dudácké muziky a sólistů.
  • Moderuje a režie: Zdeněk Bláha

19.00 - POKLAD CHODSKA

  • Pořad o knězi a spisovateli J. Š. Baarovi ke 150. výročí jeho narození.
  • Účinkují: Rodinná skupina M. Freiové a J. Hojdové z Klenčí, Haltravan z Klenčí, Národopisný soubor Postřekov, Dětský soubor z Postřekova a Domažlická dudácká muzika
  • Moderují a režie: Jana Hojdová a Martina Morysková

 

neděle 11. srpna

10.00 - DOSTAVENÍČKO POD CHODSKÝM HRADEM

  • Veřejná rozhlasová nahrávka Rádia Proglas.
  • Účinkují: Dětská lidová muzika Vozembach z Dobřan a Chasnická dudácká muzika z Domažlic
  • Moderuje a režie: Zdeněk Vejvoda
  

Pódium letní kino:

neděle 11. srpna

14.30 - PUTOVÁNÍ PO CHODSKU … aneb Na hyjtu za kamarády do kraje pod Čerchovem.

  • Účinkují: Domažlická dudácká muzika, Konrádyho dudácká muzika, Chodský soubor Mrákov, Národopisný souborPostřekov, Mužský sbor Haltravan z Klenčí, Rodinná skupina z Klenčí a hosté
  • Moderují: MUDr. Vlastimil Bursa a Jaroslav Pokorný
  • Režie: Petr Buršík a Josef Kuneš

Refektář kláštera augustiniánů:

pátek 9. srpna

20.00 - MŮJ ŽIVOT S LIDOVOU MUZIKOU

  • Zajímavá setkání se známými osobnostmi a jejich oblíbené písničky.
  • Moderuje a režie: Zdeněk Bláha

 

Pódium u nového penzionu v ulici Prokopa Velikého:

sobota 10. srpna

10.00 - Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA

  • Kapelník: Jan Mleziva

14.00 - Koncert dechové hudby HÁJENKA

  • Kapelník: Miroslav Paleček 

neděle 11. srpna

10.00 - Koncert dechové hudby HORALKA

  • Kapelník: Josef Kubalík 
 

 

Jarmareční scéna (prostranství před Chodským hradem:

 sobota 10. srpna

10.00 - ARVENA – Vesnická renesance (taneční skupina)

10.30 -  STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky

11.00 - DIVADLO ŠUS – O Smolíčkovi

12.00 -  STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky

12.30 - DEI GRATIA – historická hudba

13.00 - STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky

13.30 - ARVENA – Gotické tance za dob Karla IV.

14.00 - DIVADLO ŠUS – Tři pohádky

15.00 - DEI GRATIA – historická hudba

15.30 - ARVENA – Gypsy (taneční skupina)

16.00 - DIVADLO ŠUS – Pohádky proti pláči

17.00 - DEI GRATIA – historická hudba

neděle 11. srpna

10.00 - HOLBA – historická hudba

10.30 - ARVENA – Vesnická renesance (taneční skupina)

11.00 - DIVADLO ŠUS – Tři pohádky

12.00 - TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky

12.30 - HOLBA – historická hudba

13.00 - ARVENA – Gotické tance za dob Karla IV.

13.30 - TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky

14.00 - DIVADLO ŠUS – Pohádky proti pláči

14.30 - HOLBA – historická hudba

15.00 - ARVENA – Gypsy (taneční skupina)

15.30 - TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky

 

Další kulturní programy:

 

MRÁKOV

 

sobota 10. srpna

14.30 - CHODSKÁ HYJTA

  • Odjezd autobusu do Mrákova ve 14.00 hodin z autobusového nádraží v Poděbradově ulici stanoviště č. 1
  • Odvoz zpět po skončení programu

 

 CHODROCKFEST 2019 - Areál pod Vavřincem

čtvrtek 8.8. - sobota 10.8.

Účinkují: Olympic, Harlej, Jelen, Traktor, Walda Gang, Alkehol, Ivan Mládek & Banjo band, Trautenberk, Arakain, Komunál, Odyssea, Turbo, Curlies, Zakázaný ovoce, Jaksi taksi, Děkan, SticX, Extra band revival, V3SKA, Záviš A DALŠÍ!
3 DNY & 2 SCÉNY – AFTER PARTY S HITRADIEM FM PLUS
Více info na www.chodrockfest.cz

 

TRŽNICE u autobusového nádraží - Poděbradova ulice - vchod z autobusového nádraží

 

pátek 9. srpna

18.00 - Mastnej Flek

21.00 - Telefon

sobota 10. srpna

13.00 - Poitín - tradiční irská hudba

15.00 - Tuba rock

17.00 - Veget rock

19.00 - The River of The Lost Soul

21.00 - MOBY DICK

neděle 11. srpna

13.00 - dechová hudba Veselá muzika



Filmová představení:

 

Letní kino:

pátek 9. srpna

21.00 - Rychle a zběsile: Hobbs a Show

sobota 10. srpna

21.00 - Ženy v běhu

neděle 11. srpna

21.00 - Toy Story 4: Příběh hraček

 

Církevní obřady:

sobota 10. srpna

10.00 - SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

  • Hlavní celebrantem bude arcibiskup pražský a primas český, kardinál Dominik Duka OP, kazatelem biskup plzeňský, Msgre Tomáš Holub a pozváni jsou další čeští a moravští biskupové i biskup řezenský. Poutní bohoslužba živě přenášená Českou televizí bude sloužena na Veselé Hoře u Domažlic,  u kostela svatého Vavřince v sobotu 10. 8. 2019 od 10 hod.

neděle 11. srpna

10.00 - SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

 
  • celebruje:  Mons. Emil Soukup
  • Kostelík na Vavřinečku bude otevřen po oba dny od 9 do 15 hod.
  • Kyvadlová doprava na Vavřineček bude zajištěna po oba dny od 9.00 hod.
    Zastávky: NÁDRAŽÍ, žel. st., zastávka č. 5, HAVLÍČKOVA zast. ČSAD, VAVŘINEČEK
    Doprava je bezplatná. Autem pouze přes obec Stráž.

Výstavy:

 

VÝSTAVA - SÁL MKS DOMAŽLICE

 

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU při MKS v Domažlicích

  • pátek 9.8.  -  vernisáž 16.00 hod., otevřeno do 20.00 hod.

  • sobota 10.8. -  9.00 - 20.00 hod

  • neděle 11.8. -   9.00 - 18.00 hod

  • pondělí 12.8. - 9.00 – 17.00 hod

 

 

budova C Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích - Pivovarská ulice 323

Výstava modelů hub

sobota 10. srpna 9 - 16 hod

 

 Máchova 134, Domažlice – modrý dům (2. ulice nad pouťovými atrakcemi cca 100 m – vlevo), otevírací doba a další informace na www.simitrain.cz nebo na tel. čísle 723 246 882

Výstava vláčků, vlaků a mašinek

Modelová železniční show, kde vlaky jezdí uvnitř i venku na zahradě.
Mimo jiné zažijete velkou vlakovou loupež a uvidíte ruskou historickou
modelovou železnici. A na zahradě se můžete podívat do kabiny
skutečné lokomotivy a ještě vás sveze mašinka Líza. Funkční modelové kolejiště (s každodenním nonstop provozem) najdete také v alejích u náměstí.

  Ostatní akce:

 

DOMAŽLICKÁ VĚŽ

pátek 9. srpna 9.00 - 12.00 / 13.00 - 22.00 hod

sobota 10. srpna 9.00 - 23.00 hod

neděle 11. srpna 9.00 - 16.00 hod

Poslední návštěvník 30 minut před uzavírací dobou
 

STAROČESKÝ JARMARK

pátek 9.8. - neděle 11.8. 

Náměstí Míru, ulice Msgre B. Staška, část Chodské ulice

 

JARMARK

pátek 9.8. - neděle 11.8. 

ulice Hruškova a Waldhegerova

 

PONOCNÝ NA DOMAŽLICKÉM NÁMĚSTÍ

sobota 10. srpna ve 20, 21, 22, 23 hod

neděle 11. srpna ve 20, 21 hod

 

MUZEUM CHODSKA V DOMAŽLICÍCH

pátek 9.8. a sobota 10.8. - 9.00 - 24.00

neděle 11.8. 9.00 -17.00 hod

  • Chodský hrad otevřen včetně věže

  • „OD FĚRTUCHU K PRAŠTĚNKÁM“, výstava krojů s pravidelnými komentovanými prohlídkami každou sudou hodinu 10–18 hodin.
    „POUTNÍ MÍSTA A MÍSTA ZVLÁŠTNÍ ZBOŽNOSTI NA DOMAŽLICKU“ – výstava u příležitosti vydání stejnojmenné knihy.
    „JMÉNEM ZÁKONA“ – četnictvo na Domažlicku 1850–1945.
     

 

Muzeum Jindřicha Jindřicha a Galérie bratří Špillarů

otevřeno denně 9.00 - 12.00   a  13.00 - 17.00

  • „NÁRODOPISNÁ EXPOZICE CHODSKÉHO FOLKLORU“
  • „GALERIE BRATŘÍ ŠPILLARŮ. Obrazy z Chodska přelomu století“
  • „Tomáš Bím. JEDNO RÁNO NAVÍC“

 

KULTURNÍ CENTRUM – PIVOVAR DOMAŽLICE

pátek 9.8. - neděle 11.8.  9.00 - 12.00   a  13.00 - 17.00

  • Stálá výstava o historii pivovarnictví v Domažlicích

 

 

POUŤOVÉ ATRAKCE

 

SOKOLIŠTĚ Domažlice, Benešova ul.

 

PARNÍ VLAKY

sobota 10.8. - neděle 11.8.

  • Jízdní řád je k dispozici v Městském informačním centru MKS Domažlice

parni_vlaky

KUCHYNĚ MĚSTSKÉHO CENTRA SLUŽEB - Baldovská ul. 638  v  Domažlicích (dům penzion pro důchodce)

sobota 10. 8. – neděle 11. 8. 10.00 - 13.00 hod

  • nabízí chutné POUŤOVÉ OBĚDY (tel. 379 778 275)

Vytvořeno: 30. 5. 2019
Poslední aktualizace: 2. 8. 2019 09:08
Autor: Alžběta Bokotejová