Obsah

Zpřísnění podmínek pro vstup do Bavorska, pendleři musí na test každý druhý den

Typ: ostatní
Vzhledem k aktuální pandemické situaci v ČR (počty nemocných a denní počty nově nakažených covidem-19) zařadila německá vláda od 24. ledna Česko na seznam vysoce rizikových zemí. Mění se proto pravidla pro vstup na území Německa. Nejcitelněji změnu pocítí pendleři, kteří dojíždějí za prací do Bavorska. S platností od pondělí se budou muset prokazovat negativním testem na koronavirus ne starším 48 hodin. Znamená to, že test budou muset absolvovat každý druhý den. Chamský okres zřizuje na hraničních přechodech Folmava/ Furth im Wald a Lísková/ Höll testovací místa. V provozu budou v pracovní dny od 5 do 8 a od 13 do 16 hodin.

Adresy testovacích míst: 

•   Höll 23, 93449 Waldmünchen
•   Böhmerstraße 70, 93437 Furth im Wald

Registrace je možná na odkazu: 
https://21dx.medicus.ai 

Každý člověk, který z Česka přijíždí do Německa, musí mít test s sebou při příjezdu. Pokud jede hromadnou dopravou, musí test předložit již dopravci. Výjimky mají lidé, kteří Českem pouze projeli bez zastávky, dále ti, kteří Německem jen projíždějí a zaměstnanci pracující v dopravě pro pobyt, který nepřekročí 72 hodin.

Podrobnosti na webu chamského okresu: 
https://www.landkreis-cham.de/aktuelles-nachrichten/alle-meldungen/landkreis-cham-richtet-corona-schnelltest-stationen-an-der-grenze-ein/


Vytvořeno: 23. 1. 2021
Poslední aktualizace: 23. 1. 2021 16:42
Autor: Josef Babor