Obsah

Před školou v Komenského ulici bude upravena asfaltová plocha

Typ: ostatní
Prostranství před ZŠ v Komenského ulici. Foto: (job)Na 181 tisíc Kč včetně DPH vyjdou práce na vyasfaltování plochy před vstupním schodištěm do budovy základní školy v Komenského ulici. V budoucnu se počítá i s úpravou zeleně a vybudování zábran proti prachu z hlavního silničního průtahu městem, který vede přímo okolo školy.

,,Právě ten byl nedávno opravován.  V rámci rekonstrukce byly položeny i nové kabely ČEZ.  Poté byla plocha provizorně opravena, vznikla vyříznutá rýha.  Tu je teď zapotřebí zacelit, upravena ale bude celá plocha před vstupem do budovy," popsal domažlický místostarosta Radek Wiesner. 

Již dříve vznikl projekt na osazení zeleně v sousedství této asfaltové plochy a v zelených pásech těsně u silnice se počítalo i s bariérami proti prašnosti.

,,Postupně by se tak celý prostor před vchodem do školy měl zkulturnit.  Měl by se osázet lavičkami, případně i herními prvky.  V první fázi bude nyní upravena asfaltová plocha, o dalších pracích prozatím rozhodnuto není ," doplnil místostarosta Wiesner. 


Vytvořeno: 6. 10. 2019
Poslední aktualizace: 9. 10. 2019 10:04
Autor: Josef Babor