Menu
Město Domažlice
Domažlice

Město Domažlice má nového knižního průvodce

Letošní rok bude pro město Domažlice v mnoha ohledech výjimečný. Mimo jiné také proto, že letos je to přesně 750 let od založení města. V průběhu roku tak bude připravena celá řada nejrůznějších kulturních akcí, které vyvrcholí v říjnu. K jubileu Domažlic vyšla také nová publikace domažlického historika, badatele a nakladatele Zdeňka Procházky, která mapuje historii Domažlic i aktuální projekty.

JubileumVydání Historicko-turistického průvodce městem a jeho památkami finančně podpořilo město Domažlice prostřednictvím grantu Podpora významných počinů částkou 44 tisíc korun. Vedení Domažlic publikaci mimo jiné využije pro reprezentační účely města.

Autogramiáda a prezentace nové knihy se konala ve čtvrtek 5. února v Chodském knihkupectví na náměstí Míru v Domažlicích, kde je nyní publikace také k sehnání.

Zdeněk Procházka vydal první Historicko-turistického průvodce již v roce 1993. Nyní ovšem vydání přepracoval a rozšířil.

„Historii je věnován větší prostor, ale v publikaci jsou i informace související s aktuálními projekty. Například přestavbou městského pivovaru ve společensko-kulturní centrum nebo instalací pomníku na Baldově, který bude připomínat husitskou bitvu u Domažlic,“ uvedl autor a dodal, že v knize jsou k vidění i dosud nepublikované fotografie.

Datum vložení: 6. 2. 2015 10:37
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2017 10:09
Autor: Kristýna Bublová

Zpravodajství

Aktuální teplota na náměstí Míru v Domažlicích
Teplota naměřená na budově a věži radnice

ve výšce 2,5m ve výšce 28m Graf průběhu teplot

Překlad (translations)