Město Domažlice
Domažlice

Domažličtí sportovci uspěli v anketě Sportovec Domažlicka 2022

.

Velmi úspěšně dopadli sportovci z Domažlic v celookresní anketě Sportovec Domažlicka 2022, jejíž výsledky byly vyhlášeny 3. března na slavnostním aktu v Klenčí pod Čerchovem. Vedení města oceněným sportovcům poděkovalo za vzornou reprezentaci.

Přímo na místě tak učinili starosta Radek Wiesner a místostarosta Pavel Faschingbauer.

V kategorii mládež do 18 let, ve které se neurčovalo pořadí, ale vybrala se desítka nejlepších, uspěli mladí sportovci Vanessa Kocková (gymnastika, Gymnastický klub Domažlice) a  David Váchal (plavání, SK Jiskra Domažlice).

.

.

Ve stejné věkové kategorii opanovaly soutěž družstev domažlické týmy.  První místo získal basketbalový klub Jiskra Domažlice U19 , druhé skončily gymnastky a bronzová příčka patří mladým fotbalistům TJ Jiskra Domažlice U9.

.

Trenérem roku byl vyhlášen Josef Prettl (basketbal, SK Jiskra Domažlice).

.

Domažličtí sportovci se neztratili ani v kategorii dospělých jednotlivců.  Páté místo patří Janě Vojákové (atletika, Mílaři Domažlice), šesté Martině Kubalové (volejbal, Volejbal Domažlice) a desíté Miroslavu Hojdovi (fotbal, TJ Jiskra Domažlice, z. s.).

Stupně vítězů v kategorii kolektivů dospělých domažlické týmy zcela ovládly. Nejvyšší příčku obsadily domažlické volejbalistky (Volejbal Domažlice), stříbrnou basketbalisté (BK Jiskra Domažlice) a bronzovou atleti (Athletic Club Domažlice).

.

Do síně slávy byl uveden in memoriam Pavel Faschingbauer st. Byl zakladatelem této ankety, která je pořádána už tři desítky let. Sedmkrát dosáhl titulu mistr ČSSR v krosu a v běhu na 5000 metrů, úspěšně reprezentoval naši republiku na mezinárodních soutěžích. Atletickým trenérem byl u reprezentačního družstva basketbalistů mužů i žen. Dvacet pět let byl předsedou tenisového oddílu v Domažlicích.