Menu
Město Domažlice
Domažlice

V Domažlicích vzniká nový park. A nebude jediný

Budoucí park v Masarykově ulici.

V Domažlicích je v současné době několik větších či menších parků a parčíků, kde si mohou lidé odpočinout v příjemném prostředí. Úplně nový park nyní vzniká v Masarykově ulici a v plánu jsou i další úpravy veřejné zeleně.

Prostranství naproti bývalé Hubrovně v Masarykově ulici prochází úpravou již několik měsíců. Pokáceny tam byly vzrostlé stromy a nyní by mělo dojít na finální úpravy povrchu.

„Bývala to mokřina a v jednu dobu se dokonce uvažovalo o tom, že tam bude stát hotel,“ uvedl starosta Domažlic Miroslav Mach.

Město Domažlice nakonec prostor získalo díky dotaci z Evropské unie do vlastnictví a rozhodlo se vybudovat tam park. „Vzrostlé stromy již byly staré a hodně nebezpečné, proto došlo na jejich pokácení. V letošním roce chceme pokračovat další etapou, na kterou chceme také získat dotaci 

a čekáme na upřesnění pravidel výzvy. Součástí parku budou pěšinky, jezírko nebo můstek přes Zubřinu,“ popsal starosta.

Budoucí park v Masarykově ulici přitom nebude jediný. Další menší parčík by měl vzniknout naproti služebně Policie ČR v Hruškově ulici. Rozsáhlejší plocha parku potom na louce v Palackého ulici (po levé straně směr Havlovice). „Je to plocha, kde je takzvané biocentrum, takže by se tam stejně nemohlo nic stavět. Výhledově by mělo jít o park a cesty s napojením na lokalitu Jezero, ale záleží pochopitelně na financích,“ podotkl Mach.

Datum vložení: 23. 2. 2015 8:00
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2017 10:09
Autor: Kristýna Bublová

Zpravodajství

Aktuální teplota na náměstí Míru v Domažlicích
Teplota naměřená na budově a věži radnice

ve výšce 2,5m ve výšce 28m Graf průběhu teplot

Překlad (translations)