Menu
Město Domažlice
Domažlice

Oprava dopravního hřiště může začít i bez nového rozpočtu

Původní dopravní značení.

Domažličtí radní schválili veřejnou zakázku na rekonstrukci dopravního hřiště. Práce provede firma Eltodo Praha za 774 tisíc korun. Akce je zařazena do rozpoč­tového provizoria, proto se s ní může začít i bez schváleného rozpočtu na rok 2015. Opravy dopravního značení, na které se podařilo získat dotaci z Pl­zeňského kraje, by měly být hotové do 15. dubna.

Dopravní hřiště v Domažlicích je v současné době v nevyhovujícím stavu. V roce 2013 byla v areálu opravena budova pro výuku a zázemí za 1,5 milionu korun. V současné době práce pokračují rekonstrukcí dopravního značení.

„Vodorovné i svislé dopravní značení, nové semafory, potřebnou elektroinstalaci a zemní práce provede firma Eltodo za 774 tisíc korun,“ uvedl místostarosta Zdeněk Novák.

Na opravu dopravního hřiště přispěl dotací Plzeňský kraj, a to částkou 484 tisíc korun.

„Termín pro dokončení je stanoven na 15. dubna. Zmíněné práce jsou posledním krokem k plnohodnotnému fungování dopravního hřiště,“ upozornil Novák.

Hřiště využívají školy pro dopravní výchovu z celého Domažlicka. Pořádá se na něm také pravidelně okresní kolo dopravní soutěže.

Domažlická radnice v současné době také vede jednání o získání pozemků v celém areálu. Město totiž vlastní část pozemků a zpevněnou asfaltovou plochu. Další pozemky jsou ve vlastnictví soukromých osob.

Datum vložení: 13. 2. 2015 10:52
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2017 10:09
Autor: Kristýna Bublová

Zpravodajství

Aktuální teplota na náměstí Míru v Domažlicích
Teplota naměřená na budově a věži radnice

ve výšce 2,5m ve výšce 28m Graf průběhu teplot

Překlad (translations)