Obsah

Stránka

Kabourková: Dobrý den, ráda bych se prosím zeptala, kdy bude otevřeno dětské hřiště "pod okresem", které je nyní zamčeno řetězy. Předem děkuji. S pozdravem Kabourková (Vloženo 18.05.2020)

Vážená paní Kabourková,

dětská hřiště fungují od 25.5.2020.

S pozdravem

Ing. Radek Wiesner, II. místostarosta, 29.05.2020
Leity: Dotaz,od 25:5:2020.se mohou za urcitich podminek sundat rousky ale bude na dodrzovani na namesti Miru dohlizet mestka policie nebo to bude jako ty prezahradky a stolky v podloubi kde se da tezko projit hlavne smerem od radnice smerem k prodejne ovoce a zelenina kde jsou stolky lavise muzou tam byt i kdyz neni dodrzovana mezera 1.5m.a neni to jedine misto .dekuji (Vloženo 25.05.2020)

Vážený pane Leity,
každý občan odpovídá za svoje chování a jednání sám za sebe. Městská policie tady není od toho, aby soustavně kontrolovala dodržování hygienických opatření tak, jak to bylo před dvěma měsíci, kdy byla nastavena jakási "kolektivní odpovědnost". Nemám dojem, že by se občané města chovali nezodpovědně. Pokud jsou takové případy, jedná se o výjimky. V rámci dohledu na pořádek ve městě, což se děje průběžně, jsme nezjistili nic závažného, co bychom museli řešit jak s občany, tak s provozovateli podniků na náměstí Míru. Pokud se cítíte být ohrožen, přejděte si na druhý chodník, případně místo obejděte.

Mgr. Petr Kubal, velitel MP, 29.05.2020
Chod Václav: "Dětským dnem se v pondělí 1. června znovu otevře aquacentrum a plavecký bazén v domažlické Palackého ulici. Akce bude určena pro návštěvníky do 15 let, kteří budou mít vstup zdarma. Pracovníci aquacentra pro ně připravili soutěže o ceny." - Tohle opravdu myslíte vážně? V této situaci lákat děti do bazénu na vstup zdarma a dělat Den dětí. Nestačí vám co jste způsobili Chodským bálem? Od sametové revoluce jste nejhorší vedení města, jaké jsem zažil. A nejhorší je to,že si to už myslí většina města. (Vloženo 20.05.2020)

Dobrý den,

ano myslíme to opravdu vážně, protože chceme v této nelehké době otevřít bazén s plnou parádou, samozřejmě za podmínek dodržení pravidel MZ. Pokud rodiče posílají děti dobrovolně do škol, tak je mohou, ale nemusí pustit na dětský den do bazénu s tímto nemá vedení města nic společného.

S pozdravem a hezký den

Dalibor Kubů jednatel SSZMD s.r.o., 28.05.2020
Antonín Forster: Pane starosto jak vypadá situace náhradního stomatologa místo pana doktora Vlka. Stále se nic neděje. Zdraví občanů je důležité nebo ne? (Vloženo 26.05.2020)

Vážený pane Forstere,

souhlasím s Vámi, zdraví občanů je důležité. Jak jistě víte, systém veřejného zdravotnictví v našich podmínkách znamená, že zubní lékaři mají své soukromé ordinace. Město je nezřizuje ani s nimi nemá žádný smluvní vztah. Proto kdo bude v ordinaci, kde léčil své pacienty pan MUDr. Vlk, se žádnou úřední cestou či nějakou ohlašovací povinností nedozvíme a tak Vám bohužel ani nemůžeme dát odpověď.

S pozdravem

Bc. Stanislav Antoš, místostarosta, 27.05.2020
Irena Řezníčková: Dobrý den, kdo mi prosím zodpoví dotaz, kdy už konečně zmizí velký, nepravdivý a matoucí nápis WC na fasádě v ulici Pod Hradem? Fungování veřejných záchodků v tomto objektu skončilo v září loňského roku a od té doby je tento nápis zavádějící. Chybí zde patřičná doplňující informace. Děkuji za odpověď, I. Řezníčková (Vloženo 03.05.2020)

Vážená paní, nápis bude odstraněn v co nejkratším možném termínu.

Jindřiška Deckerová, 15.05.2020
b.o.: Dobrý den. Máme vnučku, která se učí jedzdit na kole a rádi bychom využili i dopravní hřiště "U Jezera". Ale!!?? Je zavřeno. A plechová cedule u vchodu do areálu neříká nic o tom - kdy je toto hřiště otevřeno, pro koho, žádný kontakt na zřizovatele tj. město Domažlice. Rovněž jsem nenašel žádné informace na webových stránkách v rubrice "sportoviště-Domažlice". Prosím poperte se s tím a napravte to, hlavně na ceduli přímo u areálu. Ikdyž se teď asi na hřiště nemůže, tak do budoucna si to občané a hlavně děti zaslouží. Díky za info, slouží všem. (Vloženo 14.05.2020)

Vážený pane, vzhledem k tomu, že město není výlučným vlastníkem všech pozemků v areálu dopravního hřiště, je jeho užívání omezené pouze na dopravní výchovu. V poměrně nedávné době se město dohodlo o majetkopráváním vypořádání s jedním ze zásadních vlastníků pozemků v tomto areálu a o možnostech jeho otevření pro širší veřejnost nyní jedná.

 

Jindřiška Deckerová, 15.05.2020
Pavla Holá: Dobrý den,mám dotaz, zda se provádí výměna písku , popř. doplnění, na dětských pískovištích. Např. pískoviště na Kavkaze ( Dvořákova ulice) ,kam bych ráda chodila se synem. Je tam dost škaredý písek.Pokud to nezajistí město,jak dál postupovat? A lavička u pískoviště se rozpadá, bylo by možné ji opravit? Díky za odpověď. (Vloženo 02.05.2020)

Vážená paní Holá,

děkujeme za Váš podnět. Právě v tomto období, provádíme opravy městského mobiliáře. Vámi uvedené pískoviště a lavička bude opravena dnešního dne tj. 11.5.2020.

Bc. Jaroslav Zavadil, ředitel DTS Domažlice p.o., 11.05.2020
Jiří Schweiner: Dobrý den, zajímalo by mě kam přišli peníze za bývalý pivovar, když jsi teď berete úvěr na nový pivovar. Děkuji za odpověď (Vloženo 07.05.2020)

Vážený pane Schweinere,

předpokládám, že myslíte finanční prostředky za pozemky, které byly prodány společnosti InterCora, která zajistila výstavbu Kauflandu. Peníze, které tehdy město získalo, byly tehdy zapojeny do rozpočtu. Pokud si dobře pamatuji, už je tomu sedmnáct let, tak se chystala výstavba zimního stadionu, kašny, rekonstruovaly se komunikace atd. Pro Vaši informaci - peníze na rekonstrukci pivovaru jsou ze dvou zdrojů a to z rozpočtu města a Evropské unie. U dotací EU se to má tak, že investor nejprve výstavbu celou zaplatí a až po dokončení a předložení hodnotící zprávy budou "evropské" peníze vyplaceny. Nový úvěr 15 milionů na dokončení stavby za 140 milionů korun si město vzalo s ohledem na snížený výběr daní, který souvisí (a ještě souviset bude) se zpomalením ekonomiky v souvislosti s protiepidemiologickými opatřeními.

Bc. Stanislav Antoš, místostarosta, 11.05.2020
J.Veberová: Dobrý den, mám dotaz ohledně vítání občánků. Uskuteční se tento obřad dodatečně pro děti narozené krátce před nouzovým stavem, nebo nikoli? (Vloženo 08.05.2020)

Vážená paní Veberová,

Vítání občánků se dodatečně uskuteční, přesný termín bude sdělen nejpozději do konce května. Poté budou všichni postupně zváni na slavnostní Vítání občánků.

Alžběta Bokotejová, 11.05.2020
Chod: „Vážený pane“ starosto, to že za tak velké rozšíření nákazy Covid-19 na našem okrese může Váš Chodský bál, se už naštěstí neříká jen zde, ale i na KHS Plzeň, médiích a i na MZ. To už asi nebudou jen drby, jak vy celou věc bagatelizujete. Jste vy i ostatní z vedení města vyvodit z této situace osobní odpovědnost? Nebo se budete chovat stále tak nadutě jako pravé chodské palice? Nebo počkáte až na volby, ve kterých vám to občané spočítají? Děkuji za odpověď i za občany Domažlic. (Vloženo 01.05.2020)

Vážený pane Chode,
trvám na tom, co jsem uvedl v odpovědích na předchozí dotazy a nehodlám na tom nic měnit. Žádnou osobní odpovědnost vyvozovat nehodlám. Připomínám v této souvislosti, že tato rubrika slouží k odpovědím na dotazy, nikoliv k výměně názorů, nejedná se tedy o žádné diskuzní fórum (k tomu slouží jiné instituty).

JUDr. Zdeněk Novák, starosta, 07.05.2020

Stránka