Obsah

Stránka

Lenka: Dobrý den, ráda bych znala konkrétní řešení nedostatečného parkování u nemocnice. Chápu, že je nemocnice krajské zařízení, ale zajímalo by mne, zda bude domažlická radnice alespoň iniciovat stavbu nových parkovacích míst u nemocnice, abych nebyla nucena přispívat do městské pokladny při neoprávněném záboru městského majetku. Kdykoliv k nemocnici přijedu, není kde zaparkovat, a není to situace jen za pandemie. Co takhle zajistit parkování zaměstnanců v areálu nemocnice? Máte nějaké konstruktivní řešení v brzké budoucnosti? (Vloženo 16.06.2021)

Dobrý den,

vlastně jste si na svoji otázku z větší části odpověděla sama. Domažlická nemocnice je krajské zařízení a na Plzeňském kraji záleží, kolik peněz bude do parkovacích ploch u svých zařízení investovat. Město Domažlice nemůže ani vynucovat uspořádání dopravy v areálu nemocnice. Pokud by k navýšení parkovacích míst mělo město Domažlice nějak přistoupit, tak jediné, co by bylo možné, je prodat, darovat či směnit nějaký k parkovišti blízký pozemek na jeho rozšíření. Sousední pozemky ale bohužel nejsou ve vlastnictví města, tedy je to v současnosti i v blízské  budoucnosti jen teoretická úvaha. S přáním příjemného dne

Bc. Stanislav Antoš, místostarosta, 23.06.2021
Václavovic Jarda: Dobrý den, nevim kdo si to přečte, ale moc vás prosím udělejte něco s tím hlukem a kraválem z Benzíny pod nemocnicí. Já už na to nemam nervy, ti mladí hejskové neustále jezdí sem tam a ty jejich odpichy a střely z výfuku to se nedá. Ano můžu zavolat policii na rušení nočního klidu, ale než přijedou, tak jsou ti smradi pryč. Jezdí se sem jen otočit, tatúrovat a zase mizí. A to je pořád dokola. Nejhorší je, že sek tomu teď přidaly i motorky. Já už nevím co s tím, zkoušel jsem jim domluvit, ale samozřejmě se mi vysmáli. Já potřebuju taky někdy spát a ne tady poslouchat vejfuky. Moc vás prosím pomozte nám, dyť týden co týden jich neustále přibývá. Děkuji (Vloženo 17.06.2021)

Vážený pane Václavovici,

na tento dotaz jsem již odpovídal 6.5.2021 na webu města. Ať Vás chápu sebevíc, městská policie nemůže realizovat silniční technickou kontrolu, ke které nemá zákonná zmocnění. Musíte se obrátit na Policii České republiky, která tímto oprávněním disponuje.

Hezký den.

R. Plšek, ZVMP Domažlice, 23.06.2021
Bohumila: Dobrý den, dnes bylo odstraněno dětské hřiště ve Vojtěchově ulici mezi domy 219, 220 a 221, 222. Prý bylo ve špatném technickém stavu. Bude na jeho místě vybudováno jiné hřiště? Údajně o tom ještě MÚ nerozhodoval. Na hřiště si chodí hrát spousta dětí. Pokud by měly všechny tyto děti chodit na hřiště k bazénu, bude tam plno. Navíc se tam často scházejí i velké děti, které často zabírají místo na hracích prvcích určené pro děti malé. Děkuji za odpověď. (Vloženo 23.04.2021)

Vážená paní Heriánová,

odpověď na Váš dotaz je obsažena ve vyjádření pana místostarosty Antoše z 5.5.2021 a z mého upřesnění panu Adamovi ze 14.6.2021.

Přeji pěkný den

Ing. Martin Janovec, vedoucí OSM, 14.06.2021
Jan Hodan: Dobrý den, Chci se zeptat kdy budou navráceny opravené hrací prvky na hřiště v Palackého ulici? Druhý dotaz: Našlo již město Domažlice po dvou letech vhodné místo pro umístění nafouklé skákačky z Městského stadionu? Popřípadě kolik let ještě potřebujete pro hledání vhodného místa? Předem děkuji za odpověď a s pozdravem Jan Hodan Domažlice (Vloženo 01.06.2021)

Vážený pane Hodane,

odpověďi na Vaše dotazy jsou obsažené v odpovědi pana místostarosty Antoše z 5.5.2021 a z mého upřesnění z 14.6.2021.

Přeji pěkný den

 

Ing. Martin Janovec, vedoucí OSM, 14.06.2021
Adam: Hřiště Palackého? Proč není? Kdy bude nové? Proč jste ho odstranili Doufám že si nemyslíte že všechny děti naženete na 3 a půl hřište Z toho do 2 klecí U bazénu bez zeleňě takže když je vedro nedá se tam být (dobrej tah) Na malém hřišti je klid a male děti si aspoň mneli kde hrát a nemusel jsem se bát že někam utečou dohled z okna :) Ono je zvláštní jak občas postupujete Děkuji za odpověď. Adam (Vloženo 02.06.2021)

Vážený Adame,

doplním a potvrdím dopověď z 5.5.2021 od pana místostarosty Antoše.

Dětská skluzavka na Palackého sídlišti byla odstraněna z důvodu dožití nosných prvků a nebezpečí úrazu dětí. Nová instalovaná nebude z důvodu, že strategie města je budovat a případně doplňovat centrální dětská hřiště.

Důvodem této strategie je, že na nově budovaná dětská hřiště nebo hrací prvky jsou požadovaná stále  přísnější hygienická  a bezpečnostní opatření .

Mezi bezpečnostními riziky jsou mimo jiné i ty skutečnosti, kdy si děti hrají "pod okny" bez přímého dozoru rodičů nebo, že k dětským prvkům mají nekontrolovaný přístup zvířata.

Chápu Váš pohled neb i já jsem na tomto konkrétním hřišti vyrůstal, ale dodržování  bezpečnostních a hygienických opatření u nově budovaných hracích prvků je pro město limitující.

Děkuji za pochopení

Ing. Martin Janovec, vedoucí OSM, 14.06.2021
Zdeněk Kovář: Jeli jste někdo v poslední době od CHVaKu na Vodolenku a Chrastavice???To není cyklostezka ale cyklotankodrom...... (Vloženo 19.05.2021)

Vážený pane Kováři,

na základě Vašeho dotazu jsem si tuto trasu projel a musím konstatovat, že tato cesta odpovídá  tom k čemu je prioritně určena a to je k provozu zemědělské techniky a částečně i k provozu automobilů. Nejdná se tedy o cyklostezku, ale o cyklotrasu využívající stávajících cest. Celá Vámi popisovaná trasa je ve vlastnictví více soukromých i právnických osob a z toho pouze malá část cca 20% je ve vlastnictví města Domažlice, které prostřednictvím Domažlických technických služeb tento úsek udržuje a je z mého pohledu velmi dobře sjízdný.

Přeji pěkný den

Ing. Martin Janovec, vedoucí OSM, 14.06.2021
Řewzníčková: Od kdy bude v provozu nová zastávka MHD - U Zimního stadionu v Petrovické ulici. Velice se na novou zastávku těšíme - obyvatelé Petrovické ulice. Děkujeme za odpověď. Řezníčková (Vloženo 14.06.2021)

Vážená paní Řezníčková,

děkuji za dotaz. Nová autobusová zastávka U zimního stadionu bude začleněna do systému městké hromadné dopravy po schválení krajským provozovatelem a současně se změnou jízdních řádů. Zároveň musí být dokončen kolem nové MŠ v Petrovické ulici systém nových komunikací a parkovišť. Tyto změny očekáváme nejpozději k 1.10.2021. O konkrétním termínu budeme občany včas informovat.

Přeji pěkný den

Ing. Martin Janovec, vedoucí OSM, 14.06.2021
Markéta Foltýnová: Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakým způsobem se řeší odhazování odpadků kolem kontejnerů na tříděný odpad. Na ulici Voborníkova kde jsou kontejnery umístěny, se situace s odpadky (převažují odpadky komunálního charakteru) zhoršuje. Na kontejnerech je sice upozornění na kamerový systém, ale předpokládám, že je to jen na odrazení a to nefunguje! Můj dotaz je na koho se obrátit ohledně odstranění neoprávněně založené skládky? Předem děkuji za odpověď. (Vloženo 06.06.2021)

Vážená paní Foltýnová,

odložení odpadu mimo odpadovou  nádobu je považováno za přestupek, který následně řeší městská policie, případně přestupková komise.

Naše organizace v závěru týdne provádí úklidy kolem těchto sanovišť. 

Městská policie provádí šetření těchto případů. 

Tento stále narůstající nešvar se nám společně podaří odstranit jen tehdy, pokud všichni budeme bezprostředně o páchaném přestupku informovat městskou policii.

Bc. Jaroslav Zavadil, ředitel DTS Domažlice p.o., 09.06.2021
Eva Kafkova: Dobry den, chtela bych se zeptat jesti sekate travu take na soukromych pozemcich. Dekuji. (Vloženo 07.06.2021)

Vážená paní Kafková,

Město Domažlice a stejně tak i jím zřízená naše organizace nemají prostředky k zabezpečení podobných služeb. Náš záběr a množství úkolů nás nutí k tomu abychom i my sami využívali výpomoc jiných firem.

Bc. Jaroslav Zavadil, ředitel DTS Domažlice p.o., 09.06.2021
BAY Karel: Jakým způsobem proběhnou letos Chodské slavnosti (Vloženo 26.05.2021)

Dobrý den,

na oficiálních stránkách Města Domažlice v sekci ZPRAVODAJSTVÍ z 20.5.2021 je téma Chodských slavností pro rok 2021 podrobně popsáno. S pozdravem a přáním pevného zdraví

Stanislava Mužíková, sekretariát OKS, 31.05.2021

Stránka