Anketa

Jste spokojeni s počtem odpadkových košů ve městě?

Celkem hlasů:
1
Hlasování začalo:
28. 5. 2019
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

 

logo svazku Domažlicko logo Domažlického Íčka

logo facebooku

Obsah

Stránka

Jakub Frček: Dobrý den, plánuje se na území města Domažlice výstavba nové čerpací stanice na CNG či znovu otevření stanice v areálu fy. Fronk? Děkuji (Vloženo 13.07.2019)

Vážený pane, nemáme informace o tom, že by některý soukromý investor zvažoval výstavbu či otevření nové čerpací stanice CNG  v Domažlicích.

Jindřiška Deckerová, 16.07.2019
Roman: Dodrý den,mám dotaz ohledně plánu nové fasady na domu Masarykova 141,ten dům by to dost potřeboval omítka padá a ohrožuje to nájemníky,děkuji (Vloženo 14.07.2019)

Vážený pane, provedení opravy fasády tohoto bytového domu není zahrnuto v plánu oprav pro letošní rok.

Jindřiška Deckerová, 16.07.2019
Jiří: Dobrý den, mám dotaz na stav komunikace směrem na "Vavřinec". V minulém období se prováděla přípojka kanalizace k parcele číslo 2718/2, před pár týdny výstavba parkovacích míst ke stejné parcele. Při této výstavbě došlo stavebníkem k poškození komunikace propadem a výmoly. Nyní je stav komunikace nebezpečný pro projíždějící vozidla i vyhýbající se chodce. Kdopak a případně v jakém termínu komunikaci opraví a uvede do odpovídajícího stavu ? Děkuji (Vloženo 04.07.2019)

Vážený pane, děkujeme Vám za Váš podnět. V současné době již probíhají jednání  o odstranění těchto závad.

Jindřiška Deckerová, 10.07.2019
Obyvatelka: Dobrý den, zajímalo by mne, zda a kdy se v Erbenově ulici vyznačí místa k parkování, tak jak je to v jiných jednosměrných ulicích, aby nedocházelo k blokování vjezdů na pozemek. Díky za odpověď. (Vloženo 27.06.2019)

Vážená paní, o vyznačením nového vodorovného dopravního značení v Erbenově ul. se neuvažuje. Zákaz parkování před vjezdy na pozemek vyplývá z obecné právní úpravy (konkrétně ze zákona o provozu na pozemních komunikací). V případě zjištění, že dochází k parkování u vjezdů na pozemky, se můžete obrátit na Policii ČR či městskou polici.

Jindřiška Deckerová, 10.07.2019
Obyvatelka: Dobrý den, šlo by umístit zrcadla na křižovatku Nezvalova - Nerudova ulice. Určitě by zvýšily bezpečnost jízdy při odbočovaní, kdy je třeba najet do části jízdního pruhu Nezvalovy ulice vzhledem k rozhledovým podmínkám (zeď vpravo). Díky. (Vloženo 28.06.2019)

Vážená paní, děkujeme Vám za Váš podnět. Možnost přemístění zrcadla budeme konzultovat se zástupci příslušného silničního správního úřadu a policie.

Jindřiška Deckerová, 10.07.2019
.: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy budou křižovatky v Domažlicích opět řízené semafory? Děkuji (Vloženo 07.07.2019)

Světelné signalizační zařízení bude uvedeno do provozu po dokončení a převzetí stavby I/22 průtah městem Domažlice - II. etapa.

Jindřiška Deckerová, 10.07.2019
Zbyněk Sladký: Vážený pane starosto, děkuji za odpověď, byť jste můj dotaz zcela nezodpověděl. Zajímalo by mě, KDO navrhl kombinaci barev - abych byl konkrétní: fialovou a červenou - a kdo ji schválil? Pokud máte pouze pozitivní ohlasy, tak jistě nic nebrání tomu zveřejnit, kdo je autorem této kombinace? Tj. čí know-how se za tímto dílem skrývá a nepřehlednutelně prezentuje? Děkuji, Z.S. (Vloženo 25.06.2019)

Vážený pane,

kombinaci barev navrhla vedoucí střediska zahradnictví. Původně byly na náměstí umístěny dva stojany (červená barva květin), další dva stojany (kombinace bílá-fialová) měly být následně umístěny na Chodské náměstí. Vzhledem k tomu, že by se stojany musely upravovat s ohledem na svažující se chodníky, bylo pro tento rok zvoleno řešení, že i tyto stojany budou umístěny na náměstí a v příštím roce se nechají vyrobit upravené stojany pro Chodské náměstí. To je tedy důvodem, proč jsou letos na náměstí stojany osázené květinami různých barev.

S pozdravem

JUDr. Zdeněk Novák, 28.06.2019
Adéla: Dobrý den, měla bych dotaz na plavecký bazén. Dneska jsem šla okolo stavby - na cyklostezce a viděla jsem bok stavby(přesně je to hned vedle tobogánu) a stěna je prosklená a odráží se tam stromy ( a docela hodně), tak doufám že nějak zajistíte, aby tam nenaráželo ptactvo. Protože ty stromy se opravdu hodně odrážejí a ptáci budou zmatený. (Vloženo 25.06.2019)

Vážená paní,
ochrana ptáků bude řešena vylepením viditelných vzorů na skleněných plochách. Toto bylo konzultováno s architekty a řešením bude nalepení vzorů, které budou zajišťovat ochranný efekt pro ptactvo. Vzory budou z čirého materiálu s UV efektem pro ptactvo, aby samolepky nerozbíjely vizuální pohled na rekonstruovaný bazén, resp. výhled návštěvníků bazénu.

Ing. Radek Wiesner, místostarosta města, 01.07.2019
Vojtech: Dobrý den, včera jsem absolvoval jízdu po ulici Prokopa Velikého směrem od Horšovského týna, všiml jsem si několika docela hlubkoých výmolů na silnici, konkrétně co jsem viděl tak byly dva. Nemohli by SÚSPK něco udělat? Děkuji (Vloženo 27.06.2019)

Vážený pane, děkujemem Vám za upozornění. Váš dotaz jsme předali zástupci organizace Správa a údržby silnic Plzeňského kraje, p. o., která tuto komunikaci spravuje.

Jindřiška Deckerová, 28.06.2019
Zbyněk Sladký: Dobrý den, zaujala mě květinová výzdoba centra města. Vzpomínám si, že v minulosti visely v průčelí domů na náměstí kvetináče. Zajímalo by mě, co vedlo k jejich odstranění? Resp. proč zde již nejsou? Místo toho se objevila zvláštní pestrobarevná "monstra" pouze kolem kašny (ta barevná kombinace je přinejmenším "zvláštní" :-). V neposlední řadě by mě zajímalo, kdo o podobně květinové výzdoby rozhoduje, kdo současné barvy květin vybral a kdo schválil. Děkuji, Sladký (Vloženo 19.06.2019)

Vážený pane Sladký,
minulá květinová výzdoba v průčelí domů byla problematická například z důvodu rozdílné orientace. Na jižní straně je nedostatek slunečního svitu, naopak rychlé vysychání na straně severní. Nákladné bylo i časté zalévání malých nádob a jejich případná nedostupnost. Výsledný efekt byl vzhledem k jejich umístění minimální. Naopak současné umístění květinových pyramid považujeme za dominantní a esteticky nepřehlédnutelné řešení. Inspirovali jme se v jiných městech, kde podobné výsadby jsou stále více oblíbené a stávají se trendem. Také následná údržba je méně nákladná. Otázka barevnosti a kombinace je individuální a každý člověk by jistě rád preferoval vlatní vkus. Současný výsledný efekt je takový, že máme velmi pozitivní ohlasy a tento Váš názor je ojedinělý. Denně se u naší kašny a květinových pyramid fotografují desítky lidí.
S pozdravem

JUDr. Zdeněk Novák, starosta, 24.06.2019

Stránka