Anketa

Jste spokojeni se současným rozmístěním a počtem nádob na tříděný odpad?

Celkem hlasů:
7
Hlasování začalo:
30. 10. 2016
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

 

logo svazku Domažlicko

Obsah

Stránka

Zdeňka Kunešová: Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda zahrádky pod Vavřincem se počítají jako město Domažlice.Máme tam psa na hlídání a tedy zda se na něho vztahuje čipování,když do města vůbec nepřijde.Dále by mne zajímalo,kolik čipování stojí.To se nikde neuvádí.Vždy jen příspěvek.Děkuji (Vloženo 13. 3. 2017)

Vážená paní Kunešová,

sdělujeme Vám, že zahrádky pod Vavřincem patří do území města Domažlice a máte povinnost dle Obecně závazné vyhlášky města Domažlice č. 2/2017, o trvalém označování psů, nechat psa očipovat do 16.08.2017. Výši částky za označení psa mikročipem Vám sdělí veterinární lékař, který čipování provádí.

 

Zdeňka Lamrová, 16. 3. 2017
Pavel: Dobrý den, na středečních trzích je malý počet stánků a i málo nakupujících. Nebylo by pro ostatní občany lepší stánky postavit jen na jednu stranu dolní části náměstí, ohradit je mlékem a nechat tím náměstí průjezdné? Myslím si, že většinu občanů, které trhy nezajímají, by tato úprava potěšila. Tímto by se i snížily emise od aut, které se na náměstí otáčí, vrací se a projíždí zbytečně úzkými bočními uličkami. (Vloženo 4. 3. 2017)

Odpověď pana místostarosty JUDr. Zdeňka Nováka:

Vážený pane,

domnívám se, že je po prvních dvou termínech trhů předčasné rozhodovat o novém uspořádání stánků, jak navrhujete. Nevylučuji však, že pokud se situace nezmění, přistoupí město k opatřením, která budou odpovídajícím způsobem reagovat /časové, prostorové změny/. Možná jedním z nich bude i vámi navržené opatření.

 

Jitka Kalíšková, 13. 3. 2017
Adéla: Dobrý den, mohu se zpetat, proč nový Domov pro senoiory( Baldovská) je ze zadní části prosklená tak, že se v ní zrcadlí stromy? Utčitě do oken naráží nesčítaně ptáků, kteří jsou tím zmatení protože vidí strom který se zrcadlí a tím nárazem do skla se zabijí. V dnešní době by se tomuhle mohlo předcházet nalepením fólií na sklo a nebo něco by se mohlo vymyslet. (Vloženo 7. 3. 2017)

Odpověď pana místostarosty Bc. Stanislava Antoše:

Dobrý den,

objekt penzionu v ulici Prokopa Velikého je částečně prosklený do hněda tónovaným sklem (tedy takovým, které výrazně potlačuje dojem reálné krajiny na druhé straně překážky). Podle zkušeností pracovníků penzionu se v okolí objektu občas najde uhynulý pták. Přesná statistika neexistuje, ale jde o jeden až dva případy ročně. Podle odborníků je vhodné průhledné skleněné plochy a nebo plochy, v nichž se v přirozených barvách zrcadlí okolí, pokrýt souvislými obrazci. Uvážíme-li rozměr celého objektu, počet uhynulých ptáků a zmiňované zabarvení skla, jeví se nákup v současnosti nabízených folií dostupných na trhu jako značně nerentabilní. V každém případě díky za upozornění. Jistě je třeba situaci sledovat a pokud by se dramaticky počala horšit, pak by bylo vhodné přijmout vhodné opatření.

 

Jitka Kalíšková, 13. 3. 2017
Pavlína: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: můj známý, občan Slovenské republiky pracující v ČR, potřebuje letos v létě vyměnit občanský průkaz a pas. Z toho důvodu pojede na Slovensko aby si podal žádost na povinnou výměnu dokladů, avšak dovolená mu nestačí k tomu aby tam mohl 30dní čekat na vystavení dokladů, též opakovaná cesta na Slovensko je komplikací a samozřejmě poplatek (asi 120€) za okamžité vystavení dokladů je opravdu hodně peněz. Můj dotaz tedy zní, zda je možné, když jsme v Evropské unii, nechat si zhotovené doklady poslat na městský úřad v ČR (konkrétně Domažlice) a zde je vyzvednout (zřejmě za poplatek). Mnohokrát děkuji za podání přesných informací a Vaši pomoc. S pozdravem Pavlína B. (Vloženo 10. 2. 2017)

Vyjádření paní Dany Weberové - referentky správního odboru:

Dle našich zákonů nelze předat občanský průkaz cizího státního příslušníka na úřadě s rozšířenou působností v ČR, tedy ani na Městském úřadu v Domažlicích. Cestovní pas lze předat (dle našich zákonů) na zastupitelském úřadě v ČR, jen pokud si na zastupitelském úřadě o něj také požádá. Bohužel legislativu jiných států neznáme. Bylo by vhodné se informovat přímo na úřadě daného státu.

 

 

Jitka Kalíšková, 28. 2. 2017
Danka: Dobrý den, kdy bude vyhlášen konkurs na ředitelku mateřské školy Domažlice? děkuji za odpověď (Vloženo 22. 2. 2017)

Vážená Danko,

konkurz na ředitele/ku Mateřské školy Domažlice, příspěvkové organizace, vyhlásí rada města Domažlice s největší pravděpodobností  koncem měsíce března. Veškeré informace budou poté zveřejněny na úřední desce.

Ing. Hana Vaňková, 23. 2. 2017
Šárka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda už se konečně začne řešit parkoviště v ulici Vojtěchova. Bylo nám přislíbeno rozšíření prostor pro parkování, projekt měl být zpracován do května 2016! a doteď se nic neděje. Najít místo na parkování, aniž bychom museli stát na trávě, je nadlidský úkol a to nemluvím o tom, že se tam v žádném případě nedostane sanitka nebo hasiči! Děkuji (Vloženo 15. 2. 2017)

Vážená paní, vypracování příslušné projektové dokumentace bylo již zadáno a termín pro její předání byl sjednán na měsíc duben tohoto roku.  V loňském roce byla vypracována studie. V rámci zpracovávání studie byly vyhotoveny různé varianty umístění parkovacích míst v návaznosti na vyjádření dotčených orgánů státní správy, dopravního inspektorátu a též případná statická posouzení.

Jindřiška Deckerová, 16. 2. 2017
Eva: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,od kterého měsíce se budou na náměstí konat trhy.Za odpověd předem děkuji. (Vloženo 24. 1. 2017)

Vážená paní, pravidelné středeční trhy na náměstí Míru v Domažlicích se budou konat od 1. 3. 2017.

Jindřiška Deckerová, 2. 2. 2017
Petr S.: Vracim se k ohnostroji-nemelo by se zmenit odpalovaci misto? Treba nejaky kopec u D.? Nebylo by to s hudbou, ale neotrasalo by se 2x cele historicke podkopane namesti/31.12. a 1.1./ a vsichni by videli z mista bydliste. (Vloženo 14. 1. 2017)

Odpověď místostarosty Bc. Stanislava Antoše:

Dobrý den,

zatím o změně místa pro ohňostroj neuvažujeme. Je pravda, že Vámi navrhované stanoviště pyrotechniky na některém návrší by přineslo jiné scenérie a odvedlo hluk z výbuchů mimo zástavbu historického jádra. Na druhou stranu by bylo obtížné najít vhodný prostor ke shromáždění občanů, nebylo by možné ohňostroj doprovázet hudbou ani úvodním přáním proneseným starostou města. Členitost města stejně neumožňuje divákům ze všech míst vidět ohňostroj, dovolím si tvrdit, že místo výbuchů vedle a nad domažlickou věží je nejvíce patrné z celých Domažlic. Ohňostroj odpalovaný ve středu města, relativně nízko vůči okolní krajině, je méně náchylný na zakrytí nízkou oblačností, než by tomu bylo na některém okolním návrší. V každém případě díky za Váš názor a zajímavý námět k přemýšlení.

Jitka Kalíšková, 27. 1. 2017
Jana Hendrichová: Prosím o link na informace o volných pracovních místech na MěÚ. Děkuji. (Vloženo 9. 1. 2017)

Dobrý den, informace o volných pracovních místech najdete na oficiálním webu města - sekce Městský úřad - Elektronická úřední deska - Volná místa.

Jitka Kalíšková, 9. 1. 2017
Romana: Dobrý den. Ctěla bych se zeptat, zdali by nebylo vhodne zakoupit novou tabuli informujicí o akcích v D. Ta, která je opřena o Muzeum Chodska ,je ostudou mesta. (Vloženo 15. 12. 2016)

Vážená paní,

děkujeme za dotaz, nevyhovující stav reklamních tabulí vede MKS v patrnosti, nyní vyhledává vhodný typ, aby během jara mohly být vyměněny.

Jitka Kalíšková, 10. 1. 2017

Stránka