Anketa

Jste spokojeni se současným rozmístěním a počtem nádob na tříděný odpad?

Celkem hlasů:
7
Hlasování začalo:
30. 10. 2016
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

 

logo svazku Domažlicko logo Domažlického Íčka

Obsah

Stránka

Michaela: Dobrý den, zpracovávám semestrální práci právě na partnerství mezi městem Domažlice a městem Furth Im Wald. Bylo by možné mi na e-mail zaslat nějaké dokumenty na tohle téma a seznam právních předpisů, o které se toto partnerství opírá? Děkuji (Vloženo 11. 4. 2017)

Vážená paní Fišerová,

Podklady byly zaslány na Vámi uvedený mail.

Ing. Hana Vaňková, 24. 4. 2017
Richard: Nesouhlasím s vyvěšením tibetské vlajky na radnici. Jsem si vědom historických souvislostí (povstání v Tibetu, projev úcty dalajlámovi, forma protestu proti porušování obč. práv v Číně apod.). Studuji na VŠ v Praze, kde se každý 3. rok prování průzkum mezi studenty, zda škola vlajku vyvěsí či nikoli. Loni bylo 52% pro a tak vlajka byla letos vyvěšena. Nepamatuji se však, že by se mne, mých přátel či příbuzných někdo v Domažlicích na toto ptal. Toto rozhodnutí by mělo korespondovat s většinovým veřejným míněním a ne s názorem 5 radních. (Vloženo 22. 3. 2017)

Odpověď pana místostarosty JUDr. Zdeňka Nováka:

Tibetská vlajka je na radnici vyvěšována každoročně a to právě z těch důvodů, které ve svém dotazu uvádíte. O jejím vyvěšení rozhoduje rada města, neboť toto rozhodnutí je podle § 102 odst. 3 zák. č. 128/90 Sb. o obcích v její kompetenci.  Rada je výkonným orgánem obce v oblasti samostatné působnosti. Je volena zastupitelstvem obce a zastupitelstvu se ze své činnosti odpovídá.  S rozhodováním rady polemizujete a navrhujete obdobný postup, jaký byl zvolen na Vaší škole / nevím, zda výsledek hlasování na Vaší škole vychází z celkového počtu studentů nebo jen hlasujících, nevím kolik studentů hlasovalo, jak anketa probíhala atd. /, ale pokud by měl být takovýto postup použit v případě našeho města a výsledek by měl být reprezentativní, pak jedinou možností je vypsat místní referendum podle zák. č. 22/2004 Sb. o místním referendu. Návrh na vypsání místního referenda může podat buď zastupitelstvo obce nebo přípravný výbor, který shromáždí podpisy minimálně 20% oprávněných občanů obce. Osobně takovýto postup nepovažuji za rozumný. Co se týče ohlasů na vyvěšování tibetské vlajky,  zaznamenal jsem podstatně více kladných  nežli negativních reakcí. Jsem za to rád a to i s ohledem na historické zkušenosti, které má náš národ s totalitními režimy.

Jitka Kalíšková, 30. 3. 2017
Radka P.: Dobrý den, nemám otázku, ale výtku. Dnes jsme obdrželi Domažlický Zpravodaj. Je nehoráznost se splést v datumu a ještě na titulní straně. Opravdu se akce "Otevírání České studánky" koná 8. dubna 2017 jak píšete na titulní straně?! a nebo 1. dubna 2017 jak píšete na jiné straně "zpravodaje" ?? (Vloženo 28. 3. 2017)

Přeji pěkný den,

děkujeme za zaslání připomínky. Opravdu se stalo, že na úvodní straně Zpravodaje bylo špatně uvedeno datum odemykání studánky. Správné datum je 1. dubna. Za toto nedopatření se redakce všem čtenářům omlouvá.

Jitka Kalíšková, 30. 3. 2017
Renata Vaňková: Dobrý den, velmi často se stává, že již v polovině týdne je okolí popelnic jako skládka. Mám tedy dotaz, proč pracovníci, kteří vysypávají odpadkové koše své vozíky pak vyprazdňují do popelnic (dnes okolo 10hod opět, ulice Kunešova) a neodvážejí to jinam? Občané platí za svoz kom. odpadu a pak ani nemají kam odpad vyhodit. Děkuji (Vloženo 27. 3. 2017)

Vážená paní Vaňková,

děkuji za Vaše upozornění. Vámi popsanou událost jsme prověřil a skutečně ze strany našeho nahrazujícího pracovníka došlo k pochybení ve snaze si částečne ulehčit práci. Z naší strany byla přijata opatření vedoucí k tomu aby se podobný případ pokud možno neopakoval.

Bc. Jaroslav Zavadil

ředitel DTS Domažlice p.o.

Bc. Jaroslav Zavadil, 29. 3. 2017
Zdeňka Kunešová: Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda zahrádky pod Vavřincem se počítají jako město Domažlice.Máme tam psa na hlídání a tedy zda se na něho vztahuje čipování,když do města vůbec nepřijde.Dále by mne zajímalo,kolik čipování stojí.To se nikde neuvádí.Vždy jen příspěvek.Děkuji (Vloženo 13. 3. 2017)

Vážená paní Kunešová,

sdělujeme Vám, že zahrádky pod Vavřincem patří do území města Domažlice a máte povinnost dle Obecně závazné vyhlášky města Domažlice č. 2/2017, o trvalém označování psů, nechat psa očipovat do 16.08.2017. Výši částky za označení psa mikročipem Vám sdělí veterinární lékař, který čipování provádí.

 

Zdeňka Lamrová, 16. 3. 2017
Pavel: Dobrý den, na středečních trzích je malý počet stánků a i málo nakupujících. Nebylo by pro ostatní občany lepší stánky postavit jen na jednu stranu dolní části náměstí, ohradit je mlékem a nechat tím náměstí průjezdné? Myslím si, že většinu občanů, které trhy nezajímají, by tato úprava potěšila. Tímto by se i snížily emise od aut, které se na náměstí otáčí, vrací se a projíždí zbytečně úzkými bočními uličkami. (Vloženo 4. 3. 2017)

Odpověď pana místostarosty JUDr. Zdeňka Nováka:

Vážený pane,

domnívám se, že je po prvních dvou termínech trhů předčasné rozhodovat o novém uspořádání stánků, jak navrhujete. Nevylučuji však, že pokud se situace nezmění, přistoupí město k opatřením, která budou odpovídajícím způsobem reagovat /časové, prostorové změny/. Možná jedním z nich bude i vámi navržené opatření.

 

Jitka Kalíšková, 13. 3. 2017
Adéla: Dobrý den, mohu se zpetat, proč nový Domov pro senoiory( Baldovská) je ze zadní části prosklená tak, že se v ní zrcadlí stromy? Utčitě do oken naráží nesčítaně ptáků, kteří jsou tím zmatení protože vidí strom který se zrcadlí a tím nárazem do skla se zabijí. V dnešní době by se tomuhle mohlo předcházet nalepením fólií na sklo a nebo něco by se mohlo vymyslet. (Vloženo 7. 3. 2017)

Odpověď pana místostarosty Bc. Stanislava Antoše:

Dobrý den,

objekt penzionu v ulici Prokopa Velikého je částečně prosklený do hněda tónovaným sklem (tedy takovým, které výrazně potlačuje dojem reálné krajiny na druhé straně překážky). Podle zkušeností pracovníků penzionu se v okolí objektu občas najde uhynulý pták. Přesná statistika neexistuje, ale jde o jeden až dva případy ročně. Podle odborníků je vhodné průhledné skleněné plochy a nebo plochy, v nichž se v přirozených barvách zrcadlí okolí, pokrýt souvislými obrazci. Uvážíme-li rozměr celého objektu, počet uhynulých ptáků a zmiňované zabarvení skla, jeví se nákup v současnosti nabízených folií dostupných na trhu jako značně nerentabilní. V každém případě díky za upozornění. Jistě je třeba situaci sledovat a pokud by se dramaticky počala horšit, pak by bylo vhodné přijmout vhodné opatření.

 

Jitka Kalíšková, 13. 3. 2017
Pavlína: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: můj známý, občan Slovenské republiky pracující v ČR, potřebuje letos v létě vyměnit občanský průkaz a pas. Z toho důvodu pojede na Slovensko aby si podal žádost na povinnou výměnu dokladů, avšak dovolená mu nestačí k tomu aby tam mohl 30dní čekat na vystavení dokladů, též opakovaná cesta na Slovensko je komplikací a samozřejmě poplatek (asi 120€) za okamžité vystavení dokladů je opravdu hodně peněz. Můj dotaz tedy zní, zda je možné, když jsme v Evropské unii, nechat si zhotovené doklady poslat na městský úřad v ČR (konkrétně Domažlice) a zde je vyzvednout (zřejmě za poplatek). Mnohokrát děkuji za podání přesných informací a Vaši pomoc. S pozdravem Pavlína B. (Vloženo 10. 2. 2017)

Vyjádření paní Dany Weberové - referentky správního odboru:

Dle našich zákonů nelze předat občanský průkaz cizího státního příslušníka na úřadě s rozšířenou působností v ČR, tedy ani na Městském úřadu v Domažlicích. Cestovní pas lze předat (dle našich zákonů) na zastupitelském úřadě v ČR, jen pokud si na zastupitelském úřadě o něj také požádá. Bohužel legislativu jiných států neznáme. Bylo by vhodné se informovat přímo na úřadě daného státu.

 

 

Jitka Kalíšková, 28. 2. 2017
Danka: Dobrý den, kdy bude vyhlášen konkurs na ředitelku mateřské školy Domažlice? děkuji za odpověď (Vloženo 22. 2. 2017)

Vážená Danko,

konkurz na ředitele/ku Mateřské školy Domažlice, příspěvkové organizace, vyhlásí rada města Domažlice s největší pravděpodobností  koncem měsíce března. Veškeré informace budou poté zveřejněny na úřední desce.

Ing. Hana Vaňková, 23. 2. 2017
Šárka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda už se konečně začne řešit parkoviště v ulici Vojtěchova. Bylo nám přislíbeno rozšíření prostor pro parkování, projekt měl být zpracován do května 2016! a doteď se nic neděje. Najít místo na parkování, aniž bychom museli stát na trávě, je nadlidský úkol a to nemluvím o tom, že se tam v žádném případě nedostane sanitka nebo hasiči! Děkuji (Vloženo 15. 2. 2017)

Vážená paní, vypracování příslušné projektové dokumentace bylo již zadáno a termín pro její předání byl sjednán na měsíc duben tohoto roku.  V loňském roce byla vypracována studie. V rámci zpracovávání studie byly vyhotoveny různé varianty umístění parkovacích míst v návaznosti na vyjádření dotčených orgánů státní správy, dopravního inspektorátu a též případná statická posouzení.

Jindřiška Deckerová, 16. 2. 2017

Stránka