Anketa

Jste spokojeni s počtem odpadkových košů ve městě?

Celkem hlasů:
2
Hlasování začalo:
28. 5. 2019
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

logo svazku Domažlicko logo Domažlického Íčka

logo facebooku

Obsah

Stránka

Richard: Dobrý den mám dotaz je reálné sehnat být 1+1 v Domažlicích co je proto potřeba udělat děkuji. (Vloženo 24.02.2020)

Vážený pane, byty ve vlastnictví města Domažlice jsou přidělovány dle Zásad pro uzavírání smluv o nájmu bytů v majetku města Domažlice. Tyto zásady včetně formuláře žádosti jsou zveřejněny na těchto internetových stránkách města Domažlice v podsekci samospráva - vyhlášky a nařízení- ostatní dokumenty, resp. v podsekci městský úřad - formuláře. Jedním z předpokladů pro zařazení do evidence žadatelů je skutečnost, že žadatel buď na území města již bydlí (má trvalý pobyt) nebo zde pracuje. Se svým dotazem se můžete též obrátit na realitní kanceláře působící v našem regionu.

Jindřiška Deckerová, 26.02.2020
Václav: Po pondělním větru je na domě Kosmonautů 236 (nedávno rekonstruovaný), utržená plechová římsa na střeše, která se stále hýbe a hromosvod visí ze střechy. Obyvatelé informovali byťák, prý o tom ví a nic to není. Až se to utrhne a spadne z 8patra, to se pak budou všichni divit, že to někoho zabilo. Je to na straně k parkovišti na boku domu. Opravdu je to vada, která se nemusí opravit? (Vloženo 11.02.2020)

Především ujišťujeme tazatele, že o závadě víme, že se jedná o závadu závažnou a rozsáhlou (je postiženo více domů) a na jejím odstranění se pracuje. Hromosvod je řádně osazen, uvolněné plechy jsou provizorně zabezpečeny, aby nemohly způsobit další škody… Konečná oprava bude řešena ve spolupráci s dodavatelskou firmou (práce jsou v záruce), případně po zaujetí stanoviska pojišťovnou.

Tazatel v „dotazu“ použil větu „Obyvatelé informovali byťák, prý o tom ví a nic to není“. Z formulace je jasné, že informace čerpal z „druhé ruky“, ujišťuji jej, že nikdo z kompetentních zaměstnanců nemohl takovouto závadu bagatelizovat.

S pozdravem

Ing. Miller Miloslav, jednatel DSN spol. s r.o., 20.02.2020
Jarmila: Postupem času zmizel živý plot okolo fotbalového a volejbalového hřiště a v plné kráse se ukázal starý ošklivý plot kovový. Je v plánu nový plot? Je to asi jediná ošklivá stavba na jinak hezkém sportovním areálu. Děkuji. (Vloženo 30.01.2020)

Dobrý den,
SSZMD plánuje příští rok v ráci investic výměnu starého plotu na severní straně a okolo volejbalového hřiště.
S pozdravem

Dalibor Kubů, jednatel SSZMD s.r.o., 18.02.2020
Jan: Hezký den, uvažuje město, že nějakým způsobem bude odlišovat poplatky na komunální odpad? Máme u domu popelnici a je úplně jedno jestli ji vyndáme každý týden nebo jednou měsíčně, stejně platíme stejně. A to se letos poplatek zvedl. Nikdo tedy není moc nucen třídit. Asi by se více třídilo, kdy ti co mají méně komunálního odpadu, to poznali na nějaké slevě. (Vloženo 01.02.2020)

Vážený pane,

město Domažlice  má stanoven místní poplatek za komunální odpad dle zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, v platném znění. Současná právní úprava místního poplatku za komunální odpad neumožňuje při stanovení jeho výše zohlednit množství vyprodukovaného komunálního odpadu jednotlivými plátci.

S pozdravem

A.Kučerová, vedoucí finančního odboru

Ing. A. Kučerová, 04.02.2020
Michal: Dobrý den,je možné nějakým způsobem zamezit stále se opakujícímu parkování aut v trávníku v Palackého ulici?Chceme tady mít zeleň a ne pole s vytlačenými kolejemi od aut líných lidí,kterým dělá problém popojít kousek pěšky!Dík za odpověď (Vloženo 02.02.2020)

Dobrý den pane Michale,

nejen v Palackého ulici často řešíme Vámi popsané jednání, tedy neoprávněný zábor veřejného prostranství motorovým vozidlem. Váš podnět předávám do výkonu služby pro intenzivnější kontroly v této ulici. Pokud se setkáte s protiprávním jednáním, neváhejte volat linku 156 (městská policie). Na místo se dostaví hlídka a věc vyřeší.

 

Radovan Plšek, DiS. - ZVMP Domažlice, 03.02.2020
Veselý: Vážená paní tajemnice, v loňském roce jsme byli přihlásit psa a poplatek jsme hned uhradili. Zjistil jsem na stránkách města ve vyhlášce, že je splatný k 31. březnu. Nikde na stránkách města ani v únorovém zpravodaji jsem nenašel informaci, zda se u tohoto poplatku také roznášejí složenky, jako jsem každý rok informován u komunálního odpadu. Děkuji za odpověď. S pozdravem Veselý (Vloženo 02.02.2020)

Vážený pane Veselý,
složenky k úhradě místního poplatku ze psů budou distribuovány držitelům psa v měsíci únor stejným způsobem jako každý rok a poplatek je splatný v měsíci březen. V březnovém zpravodaji tuto informaci také zveřejníme a upozorníme na splatnost.
S pozdravem

Ing. Milena Vlčková, tajemnice, 03.02.2020
Adéla: Mám dva dotazy: první se týká MHD města Domažlice, proč nejezdí invalidní autobus? A další otázka se týká autobusového nádraží a holubů. Dneska ( tj. 22.1.2020 v 15:30) na autobusovém nádraží jsem zase zahlédla na chodníku zrní pro ptáčky - nechci ani domyslet jestli je otrávené, protože kdo by je tak nasypal zrní do prostřed chodníku? Doufám že to máte někde na kameře. Já mám zrní vyfocené v mobilním telefonu a zrní jsem zametla a vyhodila. Opravdu je to potřeba takhle se zbavovat holubů? Doufám v to, že se to nějak vyřeší. Děkuji (Vloženo 22.01.2020)

Nízkopodlažní autobus, který zajišťuje dopravu občanů v Domažlicích v rámci městské autobusové dopravy se 29. ledna vrátil zpět do "služby". Bohužel kvůli poruše musel být po jistou dobu v opravě a tak jej zastoupilo jiné vozidlo, které ovšem nebylo nízkopodlažní.  

Věřme, že se podobná technická závada nebude opakovat.

Bc. Stanislav Antoš, místostarosta

             - - -

Dobrý den paní Adélo,

z Vašeho dotazu není patrné, ve kterém konkrétním místě bylo zrní rozsypané a byť jsou dnešní kamery hodně dokonalé, tak ze záznamu opravdu nepoznáme, že ve vzdálenosti 150 m je poházené nějaké zrní. Nemáme ani informaci, že by ve městě docházelo k úhynu holubů v důsledku požití kontaminovaného krmení. Pokud máte jakékoli podezření z protiprávnosti, obraťte se prosím telefonicky na linku 156 (městská policie) nebo 158 (Policie české republiky). Řešme věci efektivně hned a ne s odstupem dnů, přes web města.

Radovan Plšek, DiS. - ZVMP Domažlice

 

Bc. S. Antoš, místostarosta / R. Plšek, DiS.-ZVMP, 31.01.2020
Jarmila Nová: Dobrý den, chci se zeptat, jak je daleko hledání nového umístění nafukovací trampolíny z Městského stadionu. Reaguji na trapnou a směšnou odpověď pana starosty z 15.4.2019: (Vážený pane, o zprovoznění nafukovací trampolíny v areálu stadionu zatím neuvažujeme, v minulosti docházelo poměrně často k tomu, že na trampolíně skákali výrostci, kteří zde neměli co dělat a navíc poškozovali městský majetek. Zvažovali jsme, zda zvýšit plot, což jsme nakonec zamítli, momentálně hledáme ve městě vhodné místo, kde by bylo možné trampolínu umístit) na dotaz pana Hodana z 31.3.2019. Také prosím o informaci, z jakých peněz byla trampolína zakoupena a kolik stála. Jestli tedy dochází k plýtvání peněz městských či snad dokonce evropských. Díky. (Vloženo 04.01.2020)

Dobrý den, nevíme, zda Vás tato odpověď uspokojí a nebude považována za trapnou a směšnou, jak jste zmínila ve Vašem dotazu. Město vyhledávalo vhodné lokality na přemístění nafukovací trampolíny. Z několika míst byly vytypovány dvě lokality. První v Paroubkově ul. pod Okresním soudem a druhá v Hanově parku. V současné době se projektově řeší připojení stálého elektrického napětí a jeho zabezpečení. Dále město chystá k této trampolíně připojit i parkourové hřiště, které v Domažlicích prozatím chybí. Trampolína včetně montáže byla pořízena v roce 2013 za 169 262 Kč.

JUDr. Z.Novák, starosta / SSZMD, D. Kubů - jednatel, 20.01.2020
Čeněk: Dobrý den, němůžete nějak regulovat dopravu z ulice Voborníkova do ulice Pelnářova přes žel. přejezd? Neustále tam jezdí vlaky, na přejezdu se čeká dlouho a to několikrát denně! Poté když stojí auta z Voborníkovy a auto je i z Pelnářovy, s místními se těžce dohaduje, jsou i vyjímky, kdo uhne, i když by měl uhnout ten kdo jede od Voborníkovy, protože je to pro něj snažší než pro toho druhého, který by musel vycouvat celý kopec, už jsem viděl, že musel couvat i menší kamion, kvuli tomu, že ho někdo nepustil odspodu. Nadále přednosti vyjíždění z obytné zóny jsou taky často opomiňované a nedodržují se, přednost všem opravdu neplatí.. je to smutné, nadále přednost zprava, o to je tu největší strach, lidé kteří jezdí nahoru k Nevolické ulici často jedou rychle a opravdu se na tu přednost z prava spoléhají. Jednosměrná ulice je pravděpodobně nereálná? Tak co alespoň dvě značky přednosti před protijedoucími vozidly jako je pod mostem Na Milotově? Dvě auta vedle sebe se tam nevejdou, je to úzká silnice. Někdy se auta střetnou na přejezdu, jeden nechce opět vycouvat, druhý musí couvat až nahoru do kopce 80% cesty a mezitím ze zhora přijede další auto co chce jet dolů, ale nemůže. Nejlepší je opravdu, když někdo zaparkuje vedle křižovatky a nenechá těch 5 zákonných metrů, to je potom o vlásek. Nehledně, že se zde množí případy špatného parkování a nedodržování 3,5m šířky, to potom větší auto či kamion/dodávka nemá šanci projet, co poté udělá kamion, který nemůže projet pod mostem, ale zároveň ho poté někdo blokuje špatným parkováním v Pelnářově ulici? Osobním autem se vejdete tak tak, MP už to tu řešila, tak snad se nebude opakovat. Byli bychom moc rádi alespoň za ty 2 značky. Díky! (Vloženo 08.01.2020)

Děkujeme za Váš podnět, bude předložen k projednání příslušným orgánům města.

Bc. Jindřiška Deckerová, 21.01.2020
Lhoták Zdeněk: Dobrý den. Několikrát jsem spěchal na železniční stanici na vlak do Prahy v 8:01. Chtěl jsem jet autobusem ze stanice pohřební služba a nepřijel ani jeden ze tří autobusů.(7:38-400390, 7:48-405001, 7:49-400191.) Asi praxe řidičů autobusů je "pokud nikdo nenastoupí na Poděbradské, tak nejedou. Zrušte teda stanici "pohřební služba, nebo ať dodržují jízdní řád. Něco podobného je na zastávce železniční stanice. Dnes nepřijel autobus 400071 ze Kdyně na zastávku č.5. Viděl jsem, jak pravděpodobně krátce zastavil dole na hlavní ulici v místě parkoviště proti benzínce. Není tam zastávka a doběhnout se to nedá. Proč jsem musel jet s kufrem do města taxíkem? Nechte tam teda přemístit zastávku č.5, která je i znázorněna na tabuli ČD nebo ať dodržují zajíždění do stanic. Příště budu žádat ČSAD o proplacení taxíka, když tento autobus je veden jako MHD a z důchodu si to nemohu dovolit. Lhoták (Vloženo 09.01.2020)

Vážený pane, ve Vaší záležitosti jsme se obrátili na dopravce zajišťujícího MAD v Domažlicích. Byli jsme ujištěni, že řidiči jsou poučováni, a znovu budou poučeni, o potřebách dodržovat jízdní řád. Jeden z Vámi uvedených spojů na zastávce pohřební služba nezastavuje, ale linka 405001 (což je MAD Domažlice) zde staví. Na přesné ověření Vámi reklamovaných skutečností by bylo potřeba znát přesné datum a v případě spoje přijíždějícího od Kdyně i čas. V této věci Vám doporučujeme obrátit se přímo na provozovatele  MAD v Domažlicích, kterým je do poloviny měsíce června společnost ČSAD autobusy Plzeň a. s.

Jindřiška Deckerová, 21.01.2020

Stránka