Obsah

Stránka

Jana Erlařová: Dobrý den, Ráda bych se podívala na zasedání zastupitelstva které má být údajně online. Je možné někde vidět záznam: Popřípadě proč když bych se chtěla podívat na to večer (v čas konání to nestíhám) není záznam veřejný? děkuji (Vloženo 23.09.2021)

Zasedání zastupitelstva je dostupné pouze on-line,  záznam není z důvodu dodržení GDPR veřejný.   

S pozdravem a přáním příjemného dne

Ing. Ivan Pavle, vedoucí OICT, 27.09.2021
Augustin Nový: Dobrý den, rád bych se zeptal jak je možné že osmiletý hoch může brázdit silnicí na Vavřinecek a jezdit po bývalém vojenském cvičišti ? Ohrožuje sebe i ostatní. Nebo má nějakou vyjiímku ? (Vloženo 25.09.2021)

Nevím, co Vaším dotazem sledujete, ale používat veřejné komunikace, veřejná prostranství a volně přístupné plochy může každý. Za děti a jejich výchovu odpovídají jejich rodiče, nikoliv orgány samosprávy.

Mgr. Petr Kubal, velitel MP, 27.09.2021
Radka: Dobrý den, za 14 dní se má v Domažlicích uskutečnit Svatováclavská jízda. Určitě se bude podílet Město jako spoluorganizátor. Bližší informace o této pěkné akci nikde nejsou. Můžete je prosím zveřejnit? (Vloženo 10.09.2021)

Dobrý den,

bližší informace o akci Svatováclavská jízda, která se bude konat dne 25. září 2021, naleznete na webu města Domažlice v sekci Zpravodajství a na plakátech vyvěšených na standardních výlepových plochách.

Hana Vaňková, referent odboru kancelář starosty, 14.09.2021
Věra: Dobrý den, měla bych dotaz ohledně popelnic. Bydlím mnoho let v bytovém domě v Domažlicích a během posledního roku nám během pár měsíců byly poničeny všechny popelnice (vypadají jako kdyby je někdo v polovině prokopnul). Všimla jsem si, že takto poničené je mají i ostatní lidé ve městě. Nikdy dříve se toto nestávalo. Čím je to způsobeno - špatnou manipulací či špatně zkonstruované popelářské vozy? Řeší to někdo? Měla bych ještě dotaz, jak a koho požádat o výměnu popelnic za plastové s kolečky, či zda se musí popelnice do DTS odvézt. Děkuji za odpověď. (Vloženo 09.09.2021)

Vážená paní Věro,

ano, máte pravdu. Na jednom z vozidel došlo k poruše vyklapěče popelnic. Závada je již odstraněna a postupně provádíme opravu deformovaných popelnic. 

V případě potřeby výměny popelnice lze v sídle naší organizace vyměnit popelnici za jinou a to od pondělka do pátku od 6 do 14 hodiny.

 

Bc. Jaroslav Zavadil, ředitel DTS Domažlice p.o., 09.09.2021
Z.N.: Dobrý den, k dnešnímu dni (2.9.) není na stránkách https://www.sportoviste-domazlice.cz/aquacentrum/ platná otevírací doba, ze jde pouze informace pro období červenec-srpen. Bylo by možné je aktualizovat? (Vloženo 02.09.2021)

Připomínku jsme vyřešili se správcem našich webových stránek. Otevírací doba je již zaktualizovaná a doplnili jsme na stránky i obsazenost bazénu oddíly. Děkujeme a s pozdravem

kolektiv SSZMD, 08.09.2021
miroslav minařík: Dobrý den,a co tu zelen ostříhat at je ta kamera plně využita aspon uvidíte kde se tam bere ten bordel.Reaguji na dotaz ze dne 31.8.2021 (Vloženo 03.09.2021)

Pane Minaříku,

v dohledné době se naše organizace pokusí alespoň částečně v rámci možností a ve spolupráci s městskou policií uvedenou zeleň upravit.

Bc. Jaroslav Zavadil, ředitel DTS Domažlice, 07.09.2021
Jan Hodan: Dobrý den, Chci se zeptat p. Starosty a obou Místostarostů, jaké akce bude Město pořádat pro děti na konec prázdnin? V okolních městech a obcích proběhlo několik opravdu vydařených akcí pro děti Horšovský Týn a Klenčí pod Čerchovem. V Domažlicích hezká Akce pro děti od soukromé společnosti na výrobu věcí z paroží. Jen jsem nějak asi přehlédl akce pořádané Městem Domažlice nebo MKS Domažlice. Kromě rušení hřiště v Palackého ulici a jiných částech města jsem nic pro naše děti nenašel. Nebo snad mají rodiče s dětmi z Domažlic jezdit do okolních obcí a měst? Předem děkuji za odpověď a s pozdravem Hodan Domažlice (Vloženo 30.08.2021)

Dobrý den,

město Domažlice a obec Mrákov spolu se Spolkem chovatelů a přátel koní chystá na sobotu 25. září XX. Svatováclavskou jízdu. V sobotu 11. září se uskuteční Den Českého lesa v oboře Horšov  (akce se sice koná mimo naše město, ale naše organizace se na pořádání významně podílejí). V sobotu 16. října se koná akce pro děti Podzimní sázení stromků s městskými lesy.

Doporučuji sledovat web města, fb města i městských lesů.

Pěkný den

Bc. Stanislav Antoš, místostarosta, 01.09.2021
Miroslav MINAŘÍK: Dobrý den,jsou kamery u dětskeho hřiště v Havlovicich.Děkuji za info Minařík (Vloženo 31.08.2021)

Dobrý den pane Minaříku,

v Havlovicích provozujeme jednu otočnou kameru, která je umístěna u kuželníku. Na dětské hřiště je přes vzrostlou zeleň vidět jen z části.

Hezký den.

Radovan Plšek, ZVMP, 01.09.2021
EduardKalb: Ist es noch möglich von Babylon nach Domazlice mit der Bahn zu fahren? (Vloženo 29.08.2021)

Vážený pane,

dotaz směřujte prosím na České dráhy.

S pozdravem

Stanislava Mužíková, sekretariát OKS, 30.08.2021
Irena Řezníčková: Dobrý den, neustále přibývá množství kovového odpadu, zejména plechovky od nápojů. Proto by bylo nanejvýš žádoucí, aby i v našem městě byly rozmístěny šedé kontejnery na kovový odpad. Myslím si, že by tímto opatřením ubylo i množství směsného odpadu, který neustále narůstá a zdražuje. Chtěla bych vědět, zda se i vedení Domažlic v brzké době rozhodne pro toto rozumné a všestranně prospěšné řešení. Leckde už to tak je... Děkuji za odpověď. Řezníčková (Vloženo 09.08.2021)

Vážená paní Řezníčková,
děkujeme za dotaz. Od září 2021 bude možné kovové obaly vhazovat do žlutých kontejnerů společně s plasty. Pro tuto variantu se město rozhodlo z důvodu nedostatku místa na šedé kontejnery na stanovištích pro tříděný odpad.

Přeji pěkný den

Ing. Jiřina Rapová, OSM, 25.08.2021

Stránka