Obsah

Stránka

Jirka: Dobrý den,chtěl bych se zeptat ohledně sběrných kontejnerů na třídění odpadu ve Vobornikově ulici,po dešti není možné jít ke kontajnerům třídit odpad,protože nádoby sedí na blátě,okolo se povaluje plno střepů,a lidé z okolních domu zde venčí své psy a ty zanechávají okolo kontejnerů své exkrementy.Je možné upravit podloží pro kontejnery jako je to například v ulici Nevolicka a Na Milotově,děkuji. (Vloženo 09.03.2021)

Vážený pane Kotile,

děkujeme za námět i dotaz. Umístění kontejnerů na tříděný odpad je plánováno na místech dostupných pro občany a zároveň tak, aby nebránilo provozu na místních komunikacích. Z tohoto důvodu je řada kontejnerů umístěna na zatím nezpevněných plochách. Postupně se však snažíme tyto plochy upravovat tak, aby podloží bylo zpevněné.  Úpravu podloží pod kontejnery jsme provedli  v loňském roce např. v Kunešově ulici. Informaci jsem předal Domažlickým technickým službám a věřím, že v dohledné době najdou způsob jak tuto situaci i ve vaší ulici vyřešit.

Přeji pěkný den

ing. Martin Janovec vedoucí OSM, 11.04.2021
Jiří: Již několikrát byla na Domažlickou správu nemovitostí nahlášena nutnost opravy vrat u domu č.157 Kozinova ulice.Pokaždé jen vrata nasadí a ty po otevření znovu vypadnou. Je zde nebezpečí úrazu jak kolem jdoucích, ale hlavně dětí.Bylo by dobré udělat nová vrata a nebo je úplně odstranit je zde výjezd od garáží a vrata se několikrát za den otevírají. (Vloženo 23.03.2021)

Vážený pane Jiří,

vrata jsme opravili a jsou plně funkční.

Ing. Miloslav Miller, jednatel DSN spol. s. r.o., 08.04.2021
Miloslava: Dobrý den,mám dotaz ohledně hotelu Družba,je celkem v dezolátním stavu a dělá sídlišti ostudu,bude se konat nějaká oprava a i chodník a schody jsou tak na zlomení nohy .Děkuji (Vloženo 07.04.2021)

Vážená paní Kořínková,

děkuji za dotaz neb rozumím vaším obavám . Město Domažlice však není majitelem této nemovitosti včetně schodiště a pochozího prostoru před obchody. Z tohoto důvodu nemůžeme na Vaši otázku zodpovědně odpovědět. Podle veřejně dostupných informací je majitelem nemovitosti firma Thomas k.p s.r.o. , kterou se pokusíme kontaktovat, abychom Vám případně mohli podat přesnější informaci.

S přáním pěkného dne

Ing. Martin Janovec, vedoucí OSM, 08.04.2021
Michal Pulák: Dobrý den, Chci se zeptat, zda Vám také vadí, až neuvěřitelné množství psích exkrementů v ulicích Domažlic. Kličkovat mezi exkrementy musíme jak v historickém centru tak na sídlištích. Upozorňovat děti každých 10 metrů na psí hov.. je neuvěřitelně otravné. Děkuji za odpověď. S pozdravem Michal Pulák (Vloženo 20.03.2021)

Dobrý den,

ano, taky mi to vadí. V této záležitosti probíhají kontroly městské policie a v případě, že je zjištěn majitel, který "hovínko" po svém psu neuklidí, je mu udělena bloková pokuta, případně je celá záležitost postoupena ke správnímu řízení. Strážníci mají zkušenost, že drtivá většina majitelů psů po svých čtyřnohých miláčcích uklízí. Je třeba zmínit, že svoji roli hrají také zaběhnutá zvířata. Pochopitelně opakující se případy v nějakém místě jsou pak vypátrány za pomoci kamerového systému. Pokud znáte nějaký konkrétní případ nezodpovědného chovatele, doporučuji Vám obrátit se přímo na městskou policii s Vaším poznatkem.

Bc. Stanislav Antoš, místostarosta, 29.03.2021
Schleiss: Město Domažlice jsou vlastníkem stadionu, a proto se obracím sem. Je nutné, aby nějaký pracovník stadionu téměř každý den vjížděl svým autem přes tartanovou dráhu a parkoval pod novou fotbalovou tribunou? Za tribunou je veliké parkoviště, ničí tartan, nanáší na něj špínu a místo parkování jistě ničí kolejemi a olejem z auta. (Vloženo 17.03.2021)

Dobrý den,

náš zaměstnanec správce stadionu v této době zařizuje drobné opravy v tribunách a autem dováží materiál a nářadí. Po dokončení prací samozřejmě jako vždy bude parkovat na parkovišti. Děkujeme za pochopení. S pozdravem

Dalibor Kubů, jednatel SSZMD s.r.o., 19.03.2021
Helena: Dobrý den, reaguji již podruhé (předchozí příspěvek jste dosud nezveřejnili) na Vaší odpověď ohledně dopravních značek v Havlovicích. Zmiňujete, že komise pro dopravu a bezpečnost navrhla několik doporučení (kromě zpomalovacího retardéru). Jaká to jsou? A dále naopak nedoporučila osazení dopravních značek "Děti". Z jakého důvodu? Neměla by být bezpečnost občanů pro výše zmíněnou komisi priorita? Děkuji za odpověď. (Vloženo 11.02.2021)

Vážená paní,

na základě doporučení komise pro strategický rozvoj dopravu a bezpečnost byl zřízen v obci Havlovice zpomalovací práh pro zvýšení bezpečnosti před dětským hřištěm. Dále pak bylo radou města projednáno a schváleno osazení dopravních značek pozor děti. Značky budou osazené po obdržení od dodavatele v nejbližší možné době . 

Přeji pěkný den

 

Ing. Martin Janovec, vedoucí OSM, 02.03.2021
Lenka: Dobrý den, uvažujete po pozemkové úpravě o vybudování/obnovení systému cest (nejen cyklostezek) tak, aby nebližší okolí Domažlic bylo průchodné - pro delší procházky a případně jinou sportovní činnost (inline apod.)? Díky za info. (Vloženo 24.02.2021)

Vážená paní,

děkuji za dotaz . Ano, město uvažuje po provedené pozemkové úpravě s využitím nově vzniklých cest pro sportovní a rekreační využití občanů.  Jsou již i rozpracované projekty na některé nové úseky cyklostezek. Nicméně termíny realizací jsou závislé na termínu dokončení pozemkových úprav a následně pak na finančních možnostech města.

Přeji pěkný den

Ing. Martin Janovec, vedoucí OSM, 02.03.2021
Richard Kalferst: Dobrý den přeji. Chtěl bych se prosím zeptat jak je to nyní v době "corona" s lhůtou pro aktualizaci podané Žádosti o přidělení bytu městem? Nemohu to na webových stránkách města najít. Děkuji za vaší odpověď a pevně doufám, že jsem nic - lhůtu nepromeškal. Pěkný den. Richard Kalferst, Domažlice. (Vloženo 26.02.2021)

Vážený pane Kalferste,
povinnost žadatele o městský byt, jehož žádost je již zařazena v evidenci žadatelů, konkrétně každoroční aktualizace žádosti není vládním nařízením nouzového stavu ovlivněna.
Dle Zásad pro uzavírání smluv o nájmu bytů v majetku města Domažlice čl. II, odst. 4 .... žadatel musí v období od 1. ledna do 31. března každého kalendářního roku doručit na odbor správy majetku písemnou aktualizaci.
Aktualizaci žádosti můžete doručit poštou na adresu Městký úřad Domažlice, náměstí Míru 1, 344 01 Domažlice a nebo osobně odevzdat na podatelnu v 1. patře, číslo dveří 106 v úředních hodinách, tj.
Pondělí - 7.30 - 12.00 a 12.30 - 17.00 hodin
Středa - 7.30 - 12.00 a 12.30 - 17 hodin

Přeji pěkný den
 

Ing. Martin Janovec, vedoucí OSM, 03.03.2021
Magda: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli uvažujete o jednosměrném provozu ve Voborníkově ulici a doděláním chodníků? Auta zde parkují na silnice, že se nedá plynule projet a o bezpečné chůzi nemluvě. Přeji hezký den. Děkuji za odpověď. (Vloženo 01.03.2021)

Vážená paní,

aktuálně není rozpracovaný žádný projekt na úpravu nebo opravu  ulice Voborníkova. Do budoucna uvažujeme, že bychom i v souvislosti s modernizací železniční tratě projekt na opravu této ulice mohli realizovat.

Děkuji za dotaz a přeji pěkný den

Ing. Martin Janovec, vedoucí OSM, 03.03.2021
Miky: Jak je možné že fungují některé terásky kaváren? Někde se stojí a někde dokonce sedí! K čemu je městská policie??? Miky (Vloženo 02.03.2021)

Nastudujte si USNESENÍ Vlády ČR ze dne 26. února 2021 č. 217, o přijetí krizového opatření. Pokud máte pocit, že je něco špatně, směřujte svůj dotaz na Vládu ČR. Ta vydává Usnesení, nikoliv město Domažlice, nebo městská policie. Dále si přečtěte zákon č. 553/1991 Sb., o obecní policii. Tam zjistíte, k čemu je městská policie.

Mgr. Petr Kubal, velitel MP Domažlice, 03.03.2021

Stránka