Obsah

Program chodských slavností 2010

Typ: ostatní
Hlavní a doprovodný program
CHODSKÝCH SLAVNOSTÍ - VAVŘINECKÉ POUTI.
Pódiové programy, církevní obřady, filmová představení, výstavy a další kulturní a společenské akce.

Obsah:

Náměstí před radnicí
Podium u brány na náměstí
Pódium pod hradem
Pódium letní kino
Pódium u penzionu
Atrium Chodského hradu
Jarmareční scéna
Další kulturní programy
Filmová představení
Církevní obřady
Výstavy
Ostatní akce
 

CHODSKÉ SLAVNOSTI - VAVŘINECKÁ POUŤ

13. - 15. srpna 2010, DOMAŽLICE

KOMPLETNÍ PROGRAM

 

 

 


 

Náměstí před radnicí:

pátek 13. srpna

18.00 - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU


Podium u brány na náměstí:

pátek 13. srpna

18.30 - OZVĚNY FOLKLORU

  • účinkují: Navostro, Chodská vlna, Kukulín, Čankišou

  • moderuje : Milan Tesař

sobota 14. srpna

10.00 - SETKÁNÍ SE STRAKONICKOU DUDÁCKOU MUZIKOU

11.00 - „S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM - ŽIVĚ Z CHODSKA" (živý přenos ČRo Plzeň v rámci jeho oslav k 65.výročí zahájení vysílání)

  • účinkují : Chodský soubor Mrákov, Konrádyho dudácká muzika, zahraniční soubor skotských dudáků, soubor z Postřekova, Domažlická dudácká muzika a další hosté…
  • moderuje : Vladimír Šťovíček
  • Hodinový program živě přenášený do vysílání Českého rozhlasu Plzeň

12.30 - DĚTI NA CHODSKU

  • účinkují: Dětské folklorní soubory z Chodska a lidová muzika z Chrástu

  • režie: Jiřina Holoubková

  • moderují: Eliška Budková, Vojtěch Buršík a Matěj Šlajs

14.30 - POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO „TO STE EŠTĚ NESLYŠÍLI“

  • uslyšíte písně a barvitý poudačky za historii 77 let souboru, a taky už 7 let Vokýnka

  • uvidíte starý, mladý i nejmladší z Národopisného souboru Postřekov

16.00 - ZPÍVÁNÍ NA TRUC

  • sestry Kuželkovy, děti a jejich milí hosté
  • režie: Jana Hojdová a Martina Morysková
  • moderuje: Jana Hojdová

 

18.00 - NA CHODSKO NEJEN Z KARLOVÝCH VARŮ

  • karlovarský soubor DYLEŇ uvádí zahraniční hosty
  • moderuje: Zdeněk Vejvoda

21.00 - O MARKÉTĚ - chodské oratorium

  • hudebně-scénické představení, účinkují významné osobnosti, soubory z Chodska a hosté
  • režie a libreto: Marta Skarlandtová
  • hudba: Josef Kuneš

23.00 - DUDÁCKÉ ŠTANDRLE

  • účinkuje Chodský soubor Mrákov
  • režie: Vlastimil Dřímal

 

neděle 15. srpna

POSEZENÍ PŘI DECHOVCE

  • Moderuje: Helena Hýnová

09.00 - Koncert dechové hudby ZUŠ Domažlice LIDUŠKA

  • Vedoucí: Jiří Hurťák

10.00 - Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA

  • Vedoucí: Jan Mleziva

 

11.00 - Koncert dechové hudby VALDAUFINKA
Ády Školky

  • diriguje: Helena Hýnová

 

12.30 - Koncert dechové hudby VRCHOVANKA

  • Vedoucí: Petr Němec

13.30 - Koncert dechové hudby DUPALKA

  • Vedoucí: Michal Jansa

14.30 - Koncert dechové hudby HÁJENKA

  • Vedoucí: Miroslav Paleček

15.30 - Koncert dechové hudby HORALKA

  • Vedoucí: Josef Kubalík

 

Pódium pod chodským hradem:

sobota 14. srpna

10.00 - „CO NEVÍ, NEPOVÍ…..“

  • setkání s lidovými vypravěči, zpěváky a Domažlickou dudáckou muzikou

  • připravil a moderuje: Zdeněk Bláha

12.30 - OKÉNKO ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ

  • účinkují folklorní soubory ze Sicílie, Estonska aj
  • moderuje: Zdeněk Vejvoda

 

15.00 - HRAJTE MI MUZIKY...

  • účinkují přespolní lidové kapely a hosté
  • režie a průvodní slovo: Josef Kuneš

 

19.00 - „MY SME SE K VÁM PŘIŠLI PTÁTI, SMÍME-LI VÁM BLAHOPŘÁTI“

 

  • pořad k 55. výročí založení Konrádyho dudácké muziky spojený se křtem nového CD
  • účinkují: Konrádyho dudácká muzika, nejlepší zpěváci z Chodska, sólisté, hosté a gratulanti

  • pořad připravili: Antonín a Vlastimil Konrádyovi
  • moderuje: Josef Kuneš

 

neděle 15. srpna

10.00 - MÓDNÍ PŘEHLÍDKA – kroje trochu jinak

  • režie: Marta Skarlandtová
  • moderují: Linda Pajič

 

Pódium letní kino:

neděle 15. srpna

14.30 - „CHODSKO VYPRÁVÍ“

  • V pořadu nahlédneme do klenotnice vzpomínek a životních
    příběhů muzik a souborů na Chodsku, ale i do jejich bohaté
    historie a do historie samotných Chodských slavností.

     

  • Vyprávět, vzpomínat, zpívat, hrát a tančit budou známé osobnosti Chodska, národopisné soubory, dudácké muziky a zahraniční hosté Chodských slavností

  • moderují: Petr Buršík a Václav Kreuz ml.
  • pořad připravili Roman a Lucie Kalousovi

 

Pódium u nového penzionu v ulici Prokopa Velikého:

sobota 14. srpna

 

10.00 - Koncert dechové hudby HORALKA

  • Vedoucí: Josef Kubalík

11.30 - Koncert dechové hudby HÁJENKA

  • Vedoucí: Miroslav Paleček

14.00 - Koncert dechové hudby STAVOVANKA

  • Vedoucí: Jan Votruba

Atrium Chodského hradu:

sobota 14. srpna

17.00 - "JÁ NA NÍ ČESKY, VONA NĚMECKY“

  • připravil a moderuje: Zdeněk Bláha
  • Příhraniční vlivy v chodských písních a muzice

 

Jarmareční scéna (prostranství před Chodským hradem:

sobota 14. srpna

10.00 - Skupina historické hudby DEI GRATIA a skupina
historického tance ARVENA

10.30 - NEBOJTE SE STRAŠIDEL – loutková revue plná
překvapení

11.00 - Staropražská kapela TŘEHUSK

 

11.30 - Skupina historického šermu SAMOTÁŘI z H. Týna

12.00 - Skupina historické hudby DEI GRATIA a skupina
historického tance ARVENA

 

 

12.30 - NEBOJTE SE STRAŠIDEL – loutková revue plná
překvapení

 

13.00 - Staropražská kapela TŘEHUSK

13.30 - Skupina historického šermu SAMOTÁŘI z H. Týna

14.00 - Skupina historické hudby DEI GRATIA a skupina
historického tance ARVENA

 

14.30 - NEBOJTE SE STRAŠIDEL – loutková revue plná
překvapení

 

 

15.00 - Staropražská kapela TŘEHUSK

 

15.30 - Skupina historického šermu SAMOTÁŘI z H. Týna

 

16.00 - Skupina historické hudby DEI GRATIA a skupina
historického tance ARVENA

 

 

18.15 - Staropražská kapela TŘEHUSK

 

neděle 15. srpna

10.00 - Skupina historické hudby DEI GRATIA a skupina
historického tance ARVENA

 

 

10.30 - NEBOJTE SE STRAŠIDEL – loutková revue plná
překvapení

11.00 - Staropražská kapela TŘEHUSK

11.30 - Skupina historického šermu SAMOTÁŘI z H. Týna

12.00 - Skupina historické hudby DEI GRATIA a skupina
historického tance ARVENA

 

12.30 - NEBOJTE SE STRAŠIDEL – loutková revue plná
překvapení

13.00 - Staropražská kapela TŘEHUSK

13.30 - Skupina historického šermu SAMOTÁŘI z H. Týna

 

14.00 - Skupina historické hudby DEI GRATIA a skupina
historického tance ARVENA

 

Další kulturní programy:

 

MRÁKOV

 

sobota 14. srpna

15.00 - CHODSKÁ HYJTA

  • Odjezd autobusu do Mrákova ve 14.30 hodin z autobusového nádraží v Poděbradově ulici stanoviště č. 1

  • Odvoz zpět po skončení programu

 

PARKOVIŠTĚ FONTÁNA CLUB DOMAŽLICE:

sobota 14. srpna

21.00 - SONET

neděle 15. srpna

16.00 - ZVLÁŠŇÝ ŠKOLA

  • (v případě nepříznivého počasí v prostorách diskotéky)

 

Ve dvoře hotelu KORUNA Domažlice:

pátek 13. srpna

20.00 - PSANEC KID & spol.

sobota 14. srpna

21.00 - MOBY DICK ROCK

neděle 15. srpna

14.00 - COUNTRY DĚDOWS Luboše Babického

ROCK CLUB DEATH MAGNETIC DOMAŽLICE:

pátek 13. srpna

20.00 - KABÁT REVIVAL PLZEŇ

sobota 14. srpna

20.00 - JUDAS PRIEST REVIVAL PRAHA

22.00 - ACCEPT REVIVAL PRAHA

neděle 15. srpna

19.00 - DEEP PURPLE REVIVAL

  • Otevřeno pá–ne od 14.00 hod (rockotéka s projekcí)

 

VE STÁNKU PURKMISTR - ulice nám. Míru mezi domy č.139 a 138 (roh Spálené ul.)

sobota 14. srpna

vystoupení skupiny PURKMISTR BAND a zároveň budou probíhat přednášky o výrobě piva

 

STAN BUDVARU POD DUBINOU

pátek 13. srpna

19.00 - MOBY DICK

sobota 14. srpna

21.00 - LENKA & K. BAND

 

Sladký a spol. – SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ

sobota 14. srpna

21.55 hod (za příznivého počasí) doba trvání 4–5 minut, nejlepší viditelnost z horní poloviny náměstí Míru a Poděbradovy ulice. Ohlášení realizace ohňostroje půl hodiny před začátkem zvukovým a světelným signálem

Filmová představení:

Letní kino:

 

pátek 13. srpna

21.00 - Ženy v pokušení

  • Česká komedie

sobota 14. srpna

21.00 - Doktor od jezera hrochů

  • Česká komedie

23.55 - Ženy v pokušení

 

 

neděle 15. srpna

21.00 - Shrek: Zvonec a konec

  • Animovaná komedie v českém znění

Církevní obřady:

sobota 14. srpna

10.00 - SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

  • celebruje Mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík ThD.

neděle 15. srpna

10.00 - SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

  • celebruje P. Didak Robert Klučka OFM
  • Kostelík na Vavřinečku bude otevřen po oba dny od 9 do 15 hod.
  • Kyvadlová doprava na Vavřineček bude zajištěna po oba dny firmou Turbus od 8.30 hod. z Havlíčkovy ulice - zastávka ČSAD

 

Výstavy:

 

MALÝ SÁL MKS DOMAŽLICE

 

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU při MKS v Domažlicích

čtvrtek 12.8. - pondělí 16.8.

  • čtvrtek 12.8. - vernisáž 16.00 hod.

  • pátek 13.8. - 9.00 - 20.00 hod.

  • sobota 14.8. - 9.00 - 20.00 hod.

  • neděle 15.8. - 9.00 - 18.00 hod.

  • pondělí 16.8. - 9.00 - 17.00 hod.

 

pavilon Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích

Pivovarská ulice 323

Výstava modelů hub

sobota 14. srpna 9 - 16 hod

Výstava zvířat biologicko-chovatelského kroužku

sobota 14. srpna 9 - 16 hod

Máchova 134, Domažlice – modrý dům /2. ulice nad pouťovými atrakcemi cca 100 m – vlevo/
informace mobil: 723246882

VÝSTAVA FUNKČNÍHO MODELOVÉHO ŽELEZNIČNÍHO KOLEJIŠTĚ ve velikosti H0 nově na ploše 100 m2, VÝSTAVA ŽELEZNIČNÍCH MODELŮ, V PROVOZU TAKÉ ZAHRADNÍ ŽELEZNICE A ROZŠÍŘENÉ ŽELEZNIČNÍ MUZEUM

otevřeno denně 10.00 - 18.00 hod

 

Ostatní akce:

 

DOMAŽLICKÁ VĚŽ

pátek 13. srpna 9.00 - 12.00 / 13.00 - 24.00 hod

sobota 14. srpna 9.00 - 24.00 hod

neděle 15. srpna 9.00 - 16.00 hod

 

STAROČESKÝ JARMARK

sobota 14.8. - neděle 15.8. srpna

Náměstí, ulice Msgre B. Staška, část Chodské ulice
 

POUŤOVÝ JARMARK

sobota 14.8. - neděle 15.8. srpna

ulice Hruškova a Waldhegerova

 

PONOCNÝ NA DOMAŽLICKÉM NÁMĚSTÍ

sobota 14. srpna ve 20, 21, 22, 23, 24 hod

neděle 15. srpna ve 20, 21 hod

 

 

MUZEUM CHODSKA V DOMAŽLICÍCH

 

sobota 14.8. - neděle 15.8. 9.00 -17.00 hod

  • CHODSKÝ HRAD

  • GALERIE BRATŘÍ ŠPILLARŮ

 

 

POUŤOVÉ ATRAKCE

NA SOKOLIŠTI, Benešova ul.

 

HISTORICKÝ PARNÍ VLAK

sobota 14.8. - neděle 15.8.

  • Bude jezdit z Domažlic do Furth i.W. a zpět
  • Jízdní řád bude k dispozici v Městském informačním centru MKS Domažlice


Vytvořeno: 17. 12. 2014
Poslední aktualizace: 8. 9. 2016 06:51
Autor: