Menu
Město Domažlice
Domažlice

Zpravodajství

Zobrazeno 1-30 ze 1721
.

Za bazénem vznikne hřiště na venkovní cvičení

Datum: 28. 6. 2022

Šest hrazd, žebřiny, šplhací tyč, dvě ručkovadla, rovná lavička, šikmá lavička, dvě půlbradla, fitness stroj Kyvadlo, stojan na pět kol, dopadová deska. To jsou základní prvky workoutového hřiště, které vznikne za plaveckým bazénem.

.

Domažlická škola se zapojila do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje

Datum: 24. 6. 2022

Areál mateřské školy v Petrovické ulici je přihlášen do ankety Stavba roku Plzeňského kraje 2021. V minulém ročníku uspěla rekonstrukce historické budovy domažlického pivovaru. Nejnovější domažlická školka byla otevřena vloni v prosinci.

Oznámení plátcům místního poplatku z pobytu

Datum: 24. 6. 2022

Městský úřad Domažlice, odbor finanční, jako správce místního poplatku z pobytu podle ust. § 10 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů a § 15 zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů,

Poděkování dárcům krve

Datum: 24. 6. 2022

Obřadní síň domažlické radnice ve čtvrtek 23.6.2022 opět zaplnily desítky dobrovolných dárců krve.

.

Přípravy na výstavbu obchodu Lidl pokračují, dalším mezníkem bude vydání stavebního povolení

Datum: 21. 6. 2022

Společnost Lidl pokračuje v přípravách na stavbu své prodejny v Domažlicích v Petrovické ulici v areálu bývalého PDA.

.

Chystá se přístavba domova se zvláštním režimem

Datum: 20. 6. 2022

Zvýšení kapacity domova se zvláštním režimem v Benešově ulici je záměrem rozšíření tohoto objektu. Projektovou dokumentaci pro potřebné administrativní úkony vyhotoví ateliér Mepro, který projektoval už stávající areál, který disponuje 24 lůžky.

.

Zastávky místní autobusové dopravy doplní nové čekárny

Datum: 17. 6. 2022

Nové přístřešky pro čekající cestující se brzy objeví na dalších třech místech v Domažlicích. Jde o zastávky místní autobusové dopravy v ulicích Dvořákově, Petrovické a Prokopa Velikého.

.

Sportmanie zavítá v úterý 21. června na domažlické náměstí

Datum: 16. 6. 2022

Největší sportovní akci pro veřejnost v Plzeňském kraji - Sportmanii Plzeň 2022 - doprovází road show, která tuto akci představí ve všech okresních městech kraje. Domažlické náměstí míru ji bude hostit v úterý 21. června od 8:30 do 17:30.

.

Kvůli opravám vody omezí krátkodobě Domažlická nemocnice operativu, intenzivní péči a porodnici

Datum: 14. 6. 2022

Kvůli opravám rozvodu užitkové vody bude v druhé polovině června krátkodobě omezen provoz některých oddělení Domažlické nemocnice. Stavební práce budou probíhat v traktu intenzivní péče, kde je oddělení JIP, ARO, sterilizace, operační sály a sál pro operativně vedené porody.

.

V zahradě Chodského hradu zahrají dechovky, rockeři, proběhne i tradiční festival Hudba pod hradem

Datum: 13. 6. 2022

Bezúplatné užívání zahrady Chodského hradu za účelem konání kulturních akcí schválili domažličtí radní městskému kulturnímu středisku. To do nevšedního prostoru pod širým nebem chystá koncerty různých hudebních žánrů.

.

Nová výstava nabízí pohled na tvorbu Chodovie v 60. letech

Datum: 10. 6. 2022

Výrobní družstvo Chodovia začalo působit v roce 1920. Část její produkce ze 60. let mapuje výstava, která v tomto týdnu začala v Galerii bratří Špillarů.

.

Informační panely připomínají odbojáře Karla Mathese, čestného občana Domažlic

Datum: 9. 6. 2022

Významnou osobnost spojenou s Domažlicemi - protinacistického odbojáře a aktivního činovníka Junáka Karla Mathese připomínají dva informační panely, které městu věnovali potomci čestného občana Domažlic.

.

Kompost zdarma každou středu a mimořádně i v sobotu 18. června

Datum: 8. 6. 2022

Domažlické technické služby nabízí obyvatelům města kompost zdarma. K odběru je každý týden ve středu od 12 do 14 hodin v městské kompostárně za areálem CHVaK (u silnice na Bořice před železničním přejezdem).

.

Den otevřených lesů v Zelenovském údolí už 18. června

Datum: 8. 6. 2022

Třetí červnová sobota bude patřit lesům. Na více než 40 místech napříč celou republikou proběhne 1. ročník akce Den otevřených lesů, kterou organizuje Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů (SVOL).

.

Pietní místo připomíná oběti osvobozování západních Čech

Datum: 7. 6. 2022

Zrenovovaný památník 90. pěší divizi americké armády, která kromě dalších měst a lokalit osvobodila i Domažlice, byl v neděli odhalen na šumavském Zhůří.

Výběrové řízení: úředník odboru sociálních věcí a zdravotnictví

Datum: 7. 6. 2022

Tajemnice Městského úřadu Domažlice oznamuje na základě § 7 odst. 3 zákona č. 312/2002 Sb. o úřednících územních samosprávných celků a v souladu se zákonem 108/2006 Sb. o sociálních službách, vyhlášení výběrového řízení na obsazení funkčního místa úředník odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

.

Cyklojízda podpoří projekt pro onkologicky nemocné děti

Datum: 3. 6. 2022

Partnerem 13. ročníku charitativní akce na podporu onkologicky nemocných dětí Na kole dětem se stalo i město Domažlice. Účastníci jízdy přijeli na domažlické náměstí v pátek 3. června před polednem v rámci 3. etapy letošního ročníku.

.

Přírodní koupaliště Babylon otevírá sezonu v sobotu 4. června

Datum: 3. 6. 2022

Areál přírodního koupaliště Babylon je připraven na své první letošní návštěvníky. Přivítá je v sobotu 4. června, sezona je naplánována do 18. září. Pláž bude přístupná i za horšího počasí vždy od 9 do 20 hodin.

.

Hospodářská komora a město Domažlice uspořádaly setkání s podnikateli

Datum: 2. 6. 2022

Okresní hospodářská komora Domažlice ve spolupráci s městem Domažlice připravila setkání BUSINESS CAFÉ, které bylo určeno zejména podnikatelům, které zajímají plány města na nové plánovací období a nové informace týkající se projektů a dotací v Plzeňském kraji.

.

Akci Město dětem navštívily stovky dětí

Datum: 2. 6. 2022

Ve středu 1. června se v areálu letního kina konala u příležitosti mezinárodního dne dětí akce Město dětem.

.

Autobus na Čerchov začne letos jezdit v sobotu 4. června

Datum: 31. 5. 2022

Autobusová linka na Čerchov bude letos v provozu po celou sezonu od června až do konce října. Bude v provozu od soboty 4. června až do konce října každou sobotu, neděli a svátek a v další vybrané dny.

O prodeji městského bytu v Pelnářově ulici rozhodnou zastupitelé

Datum: 27. 5. 2022

Město Domažlice bude prodávat volný byt v Pelnářově ulici. Radní doporučili prodej bytové jednotky, finální rozhodnutí bude na zastupitelích.

.

Vstup na babylonskou pláž bude i letos zdarma

Datum: 25. 5. 2022

V sobotu 4. června bude zahájena letošní sezona na přírodním koupališti Babylon.

Foto: (mp)

Vichr při bouřce vyvrátil dub, javor i smrk, škodil i na hřbitově

Datum: 23. 5. 2022

Domažličtí strážníci v tiskové zprávě shrnuli škody, které ve městě napáchala páteční bouřka (20. 5. 2022).

Domažlice koupí hektar lesa u Luženiček

Datum: 20. 5. 2022

Domažlice využijí nabídku na koupi lesního pozemku v katastrálním území Luženičky. Zastupitelé jeho nákup odhlasovali na svém středečním jednání.

.

Praktické dárky pro ukrajinské školáky

Datum: 19. 5. 2022

Ve čtvrtek v základní škole v Komenského 17 převzaly ukrajinské děti, které navštěvují adaptační kurzy, praktické dárky z nadace Děti Ukrajiny.

Foto: plzen.eu

Krajské hry seniorů vyhrály reprezentantky Domažlic

Datum: 19. 5. 2022

Senioři z Plzeňského kraje změřili své síly v pátém ročníku sportovních her, které se odehrály v úterý 17. května 2022 v hokejbalové hale na Košutce. Ve velké konkurenci zvítězily domažlické seniorky.

Hospodářská komora chystá setkání podnikatelů k investičním prioritám města a projektům a dotacím kraje

Datum: 18. 5. 2022

Okresní hospodářská komora Domažlice ve spolupráci s městem Domažlice připravila setkání BUSINESS CAFÉ, které je určeno zejména podnikatelům, které zajímají plány města na nové plánovací období a nové informace týkající se projektů a dotací v Plzeňském kraji.

Místní poplatek za obecní systém odpadového hospodářství

Datum: 18. 5. 2022

Připomínáme občanům města Domažlice - poplatníky místního poplatku za komunální odpad, kteří dosud nezaplatili, že v měsíci březnu byla provedena distribuce poštovních poukázek k úhradě místního poplatku za komunální odpad na rok 2022. Poplatek byl splatný do 30.04.2022.

.

Nové věže se skluzavkou si užijí děti na sídlištích Palackého a Kavkaz

Datum: 17. 5. 2022

Jednoduchý hrací prvek pro děti - Věž se skluzavkou je v těchto dnech instalován na hřišti uprostřed panelových domů v Palackého ulici. Stejný objekt se objeví i ve vnitrobloku v Doubově ulici (sídliště Kavkaz, pod autobusovou zastávkou), kde nahradí dosluhující herní prvek.

Zobrazeno 1-30 ze 1721

Zpravodajství

Aktuální teplota na náměstí Míru v Domažlicích
Teplota naměřená na budově a věži radnice

ve výšce 2,5m ve výšce 28m Graf průběhu teplot

Překlad (translations)