Městský úřad Domažlice
Náměstí Míru 1
344 20 Domažlice
Víkendový autobus má kapacitu 5 jízdních kol. Jízdenky je možné koupit u řidiče, nebo přes aplikaci Virtuální Plzeňská karta.
Autobus vyjíždí z vlakového nádraží v Domažlicích a na své trase staví na několika zastávkách například Draženov, Klenčí pod Čerchovem nebo Capartice. Z Capartic vyjíždí na vrchol Čerchova autobus několikrát za den. Odjezdy z nejčastějších stanic najdete níže (Jako Domažlice je označena zastávka Domažlice-Poděbradova).
Cena jízdenky z Domažlic: dospělý 62 Kč/děti, studenti, senioři 31 Kč/ ZTP 15 Kč/ dítě do 6 let zdarma
Cena jízdenky z Capartic: dospělý 14 Kč/děti, studenti, senioři 7 Kč/ ZTP 3 Kč/ dítě do 6 let zdarma
Cena za kolo – 20-40 Kč, cena za psa 20-40 Kč v závislosti na časovém intervalu.
KOMPLETNÍ JÍZDNÍ ŘÁD ZDE Typ: PDF dokument, Velikost: 30.75 kB
Čerchov je najvyšším bodem Českého lesa, je neodmyslitelným symbolem krajiny v okolí Domažlic. Můžete na něm navštívit Kurzovu věž, kde vás čeká nádherný výhled do Čech i Německa. Základní kámen této rozhledny byl položen 23. května 1904 a dne 16. července 1905 byla rozhledna slavnostně otevřena.
Pro hladové i žíznivé je zde možnost občerstvení v nově otevřené horské chatě i v kiosku u věže.
OTEVÍRACÍ DOBA KURZOVY VĚŽE:
květen/červen/září/říjen – sobota, neděle, svátky 10.00 – 17.00
červenec/srpen – denně 10.00 – 17.00
vstupné – 40 Kč, děti, senioři a ZTP – 20 Kč
– tel.: +420 722 166 875, web: kurzovavez.cz