Obsah

Program chodských slavností 2017

Typ: ostatní
Hlavní a doprovodný program CHODSKÝCH SLAVNOSTÍ - VAVŘINECKÉ POUTI. Pódiové programy, církevní obřady, filmová představení, výstavy a další kulturní a společenské akce.

Obsah:

Pódium u brány na náměstí
Pódium pod hradem
Pódium letní kino
Pódium u penzionu
Refektář kláštera augustiniánů
Rajská zahrada - klášter augustiniánů
Jarmareční scéna
Další kulturní programy
Filmová představení
Církevní obřady
Výstavy
Ostatní akce

 

63. CHODSKÉ SLAVNOSTI - VAVŘINECKÁ POUŤ
11. - 13. srpna 2017, DOMAŽLICE
KOMPLETNÍ PROGRAM


 


Podium u brány na náměstí:

 pátek 11. srpna

20.30 - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ  FESTIVALU

20.30 - OZVĚNY FOLKLORU

  • Inspirace folklorem v podání kapel ze světa wordmusic
  • 20.35 ČECHOMOR
  • host : Martina Pártlová

sobota 12. srpna

10.00 - HYJŤÁCI Z MRÁKOVA

  • Přijměte od nás pozvání na Hyjtu do Mrákova
  • moderuje: Josef Nejdl ml.
  • režie: Josef Jarábek

11.00 - S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM - ŽIVĚ Z CHODSKA

  • Hodinový živý přenos Českého rozhlasu Plzeň z domažlického náměstí s folklorními soubory ze západu Čech a dalšími hosty
  • moderuje: Michaela Vondráčková
  • režie: Pavel Maršát

12.30 - S DĚTMI NA CHODSKU

  • Děti na Chodsku si hrají, zpívají a tancují. Jánošíček předvede slovenský folklor.
  • účinkuje: Mráček z Mrákova s muzikou Drátenící, Dětský národopisný soubor Postřekov, Chasnická muzika s taneční složka z Domažlic a Jánošíček z Brna
  • moderují: Matěj Šlajs a Markéta Příbková
  • režie: Marie Johánková

14.30 - POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO,  aneb letos „Křížem krážem Potřekovem s Masopustem“

  • Masopust, narozenyj neví se hdy ha hde, bytem tu ha tám, nás šechny zve na špacír po vsi. Pote, podíváme se společně, proč se mu hu nás tůlik líbí ha kerý místa v Potřekově si voblíbil nyjvíc.
  • účinkují: Národopisný soubor Postřekov a Dětský soubor Postřekov
  • moderuje a režiruje: Národopisný soubor Postřekov

16.00 - Plzeňský lidový soubor MLADINA

  • ČESKÝ TANEC

18.00 - NA CHODSKO NEJEN Z MORAVY

  • Účinkuje folklorní soubor Jánošíček z Brna s programem Z kade, tade a zahraniční hosté z Taiwanu a Makedonie. Ač z Moravy vás FS Jánošíček provede napříč celým Slovenskem. Navštivte s námi Liptov, Terchovou, Šariš a Zemplín nebo Myjavu.
  • režie: Josef Kozub

21.00 - HRAJÍ A ZPÍVAJÍ MLADÍ PLZEŇÁCI

  • Mladé těleso sestavené z účastníků letošního druhého ročníku hudední dílny ve Spáleném Poříčí hraje úpravy lidových písní ze zlatého fondu plzeňského rozhlasu.
  • Účinkuje: Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje, jeho sólisté a hosté. Řídí Dalibor Bárta
  • moderuje a režíruje: Zdeněk Vejvoda

23.00 - DUDÁCKÉ ŠTANDRLE - Balada pro banditu Z POTŘEKOVA

  •  Jístě znáte pověsti vo Brichtech z Potřekova. Ha jak to s nima dovopravdy bulu ha kerak nakonec dopádli? Nu, přiďte se podívat ha možná se to dovíte! Ha dyby ne, jístě si společně s náma zazpíváte ha pěkně se pobavíte.
  • Připravil a moderuje: Národopisný soubor Postřekov

 

neděle 13. srpna

POSEZENÍ PŘI DECHOVCE

 
  • Moderuje: Helena Hýnová

10.00 - Koncert dechové hudby ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA

  • Vedoucí: Jiří Hurťák

11.00 - Koncert dechové hudby ÚHLAVANKA

  • Kapelník: Jan Červený

12.30 - Koncert dechové hudby VRCHOVANKA

  • Kapelník: Petr Němec

13.30 - Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA

  • Kapelník: Jan Mleziva

14.30 - Koncert dechové hudby DUPALKA

  • Kapelník: Michal Jansa

15.30 - Koncert dechové hudby HORALKA

  • Kapelník: Josef Kubalík 

 

Pódium pod Chodským hradem:

sobota 12. srpna

10.00 - 10. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DUDÁKŮ „Dudáci kabrňáci“

  • V pořadu budou hrát, zpívat a vyprávět dudáci a dudačky
  • účinkují: Čeští dudáci a dudačky, hosté
  • moderuje: Zdeněk Vejvoda
  • režie: Vlastimil Konrády

12.30 - OKÉNKO ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ

  • Taipei Folk Orchestra – hudební a taneční soubor z Taiwanu
  • 13.00 Bojmija – soubor z Makedonie
     

15.30 - DOSTAVENÍČKO POD CHODSKÝM HRADEM

  • Veřejná rozhlasová nahrávka Foklorního okénka Rádia Proglas
  • účinkuje: Lidová muzika z Třemošné (řídí Dalibor Bárta) a Mladá dudácká muzika ze Strakonic (řídí Patrik Ředina)
  • moderuje: Zdeněk Vejvoda a Dalibor Bárta
  • režie: Zdeněk Vejvoda

17.00 - PÍSNIČKAMI SE STÁLE MLÁDNE....!

  • Lidové rčení, že dudáci nestárnou, potvrzuje pořad, věnovaný Václavu Švíkovi
  • účinkují: Konrádyho dudácká muzika a hosté
  • moderuje: Vlastimil Bursa a Jaroslav Pokorný
  • režie: Zděněk Bláha

19.00 - JINDŘICH JINDŘICH A JEHO RODNÉ CHODSKO

 
  • Pořad k 50. výročí úmrtí Jindřicha Jindřicha je poděkováním všech zpěváků, muzikantů a tanečníků za jeho hudební odkaz Chodsku
  • účinkují: Národopisný soubor Postřekov, Chodský soubor Mrákov, Konrádyho dudácká muzika, Domažlická dudácká muzika, Saurovi z Trhanova, Haltravan, rodina Freiova, Moryskova a Hojdova z Klenčí.
  • moderuje: Martina Morysková a Jana Hojdová
  • režie: Jana Hojdová a Martina Morysková

neděle 13. srpna

10.00 - ZPĚVNÉ CHODSKÉ MLÁDÍ

  • Domažlická dudácká muzika představuje mladé chodské zpěváky a zpěvačky
  • účinkuje: Domažlická dudácká muzika a mladí zpěváci
  • moderuje: Kamil Jindřich a Josef Kuneš
  • režie: Josef Kuneš
 

12.00 - OKÉNKO ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ

  • Bojmija – soubor z Makedonie
  • 12.30 - Taipei Folk Orchestra – hudební a taneční soubor z Taiwanu
  • 13.00 - Volkstanzgruppe Schönsee – soubor lidových tanců z města Schönsee

 

Pódium letní kino:

neděle 13. srpna

14.30 - CHODSKÉ LEGENDY

  • Závěrečný pořad Chodských slavností, ve kterém budeme vzpomínat legendy chodského folkloru
  • účinkují: všechny soubory a kapely z Chodska, zahraniční hosté z Makedonie, Taiwanu a Německa.
  • moderuje: Michaela Vondráčková a Petr Buršík
  • režie: Josef Kuneš a Petr Buršík  

Refektář kláštera augustiniánů:

pátek 11. srpna

20.00 - PŘED 35 ROKY ZEMŘEL JAROMÍR HORÁK

  • Nejoblíbenější písničky zpěváka, který hlasem okouzlil tisíce rozhlasových posluchačů
  • připravil : Zdeněk Bláha

 

Rajská zahrada - klášter augustiniánů:

sobota 12. srpna 

15.00 - ROZMARNÉ, JADRNÉ A PEPRNÉ PÍSNIČKY

  • Nápěvy, do kterých pronikla humorná nota a košilatá duše našich předků
  • účinkují: Konrádyho dudácká muzika se svými zpěváky
  • připravil a moderuje: Zdeněk Bláha 

 

Pódium u nového penzionu v ulici Prokopa Velikého:

sobota 12. srpna

10.00 - Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA

  • Kapelník: Jan Mleziva 

neděle 13. srpna

10.00 - Koncert dechové hudby HORALKA

  • Kapelník: Josef Kubalík

 

 

Jarmareční scéna (prostranství před Chodským hradem:

 sobota 12. srpna

10.00 - Divadelní společnost KOŇMO - VODNICKÁ POHÁDKA

11.00 - Staropražská kapela TĚŽKÁ PÁRA

11.30 - Skupina historické hudby GNOMUS

12.00 - Staropražská kapela TĚŽKÁ PÁRA

12.30 - Skupina historické hudby GNOMUS

13.10 - Divadelní společnost KOŇMO - VODNICKÁ POHÁDKA

14.00 - Staropražská kapela TĚŽKÁ PÁRA

14.30 - Skupina historické hudby GNOMUS

15.00 - Žongler a klaun PUPA

15.30 - Staropražská kapela TĚŽKÁ PÁRA

16.00 - Skupina historické hudby GNOMUS

16.30 - Žongler a klaun PUPA

17.00 - Skupina historické hudby GNOMUS

neděle 13. srpna

10.00 - Skupina historické hudby DEI GRATIA

10.30 - Žongler a klaun PUPA

11.00 - Staročeská muzika - KONTUŠOVKA

11.30 - Středověká folk - rocková skupina TEMPUS

12.00 - Skupina historické hudby DEI GRATIA

12.30 - Žongler a klaun PUPA

13.00 - Staročeská muzika - KONTUŠOVKA

13.30 - Středověká folk - rocková skupina TEMPUS

14.00 - Skupina historické hudby DEI GRATIA

14.30 - Středověká folk - rocková skupina TEMPUS

 

Další kulturní programy:

 

MRÁKOV

 

sobota 12. srpna

15.00 - CHODSKÁ HYJTA

  • Odjezd autobusu do Mrákova ve 14.30 hodin z autobusového nádraží v Poděbradově ulici stanoviště č. 1
  • Odvoz zpět po skončení programu
 

FESTIVAL DOMAŽLICKÝ KULTUROVAR 2017 - Kostelní ulice 70 m od věže na náměstí

  • Vstup ZDARMA.

  • Tullamore DEW Bus, Řemeslný Pivovar Raven, Bageterie Domažlice, výtvarná dílna pro děti.

  • [PÁTEK 11.8.] 20:00: Slam poetry OPEN AIR Exhibition s mistry ČR, 22:00 Debbi Love, DJ.

  • [SOBOTA 12.8.] Dopoledne: divadlo A BASTA! Deka Plzeň (česky/německy).Odpoledne,večer: kapely Jakub Kořínek, Katka Misíková / blues, Zoidberg Quintet / jazz, Seventh Passion / rock, Závodní ovce / funky, Furt Rovně / underground & šanson a wHAT’S yOUR fAVORITE nUMBER? / rock'n'roll.

  • [NEDĚLE 13.8.] Dopoledne: Jazzová improvizace.

     

 

zahrada pensiónu Viola - Thomayerova 170

čtvrtek 10. srpna

19.00 - Brambůr band - Hájek a Fišer

pátek 11. srpna

20.00 - Homer street (Funk a rock)

sobota 12. srpna

20.00 - Poitín

neděle 13. srpna

14.00 - Karaoke party Milana Nebehaje 

 

knihovna Boženy Němcové - B. Němcové 118

 1.7. - 31.8.

VÝSTAVA OBRAZŮ Susanne Ehret/Claudia Harbauer/Dana Maha

 

PIZZERIE VENEZIA (u Zubřiny)

 

pátek 11. srpna

20.00 - Karolína Jägerová + Martin Fiala (projekt Karol)

sobota 12. srpna

20.00 - Lenka a Kband

 



Filmová představení:

 

Letní kino:

pátek 11. srpna

21.00 - EMOJI

sobota 12. srpna

21.00 - ŠPUNTI NA VODĚ

neděle 13. srpna

21.00 - EMOJI

 

Církevní obřady:

sobota 12. srpna

10.00 - SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

  • Celebruje: P. Bohuslav Švehla, farář České misie v Mnichově

neděle 13. srpna

10.00 - SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

 
  • Celebruje: P. ThLic. Krzysztof Dedek, generální vikář Diecéze plzeňské
  • Kostelík na Vavřinečku bude otevřen po oba dny od 9 do 15 hod.
  • Kyvadlová doprava na Vavřineček bude zajištěna po oba dny firmou Turbus od 8.30 hod. z Havlíčkovy ulice - zastávka ČSAD

Výstavy:

 

VÝSTAVA - SÁL MKS DOMAŽLICE

 

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU při MKS v Domažlicích

 

  • vernisáž 16.00 hod., otevřeno do 20.00 hod.

  • sobota 12.8. - 9.00 - 20.00 hod

  • neděle 13.8. - 9.00 - 18.00 hod

  • pondělí 14.8 - 9.00 – 17.00 hod.

 

pavilon Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích - Pivovarská ulice 323

Výstava modelů hub

sobota 12. srpna 9 - 15 hod

 

 Máchova 134, Domažlice – modrý dům (2. ulice nad pouťovými atrakcemi cca 100 m – vlevo), informace mobil: 723246882

Modelová železniční show, kde vlaky jezdí uvnitř i venku na zahradě.
Mimo jiné zažijete velkou vlakovou loupež a uvidíte ruskou historickou
modelovou železnici. A na zahradě se můžete podívat do kabiny
skutečné lokomotivy a ještě vás sveze mašinka Líza..

denně 11 - 16.30 hod

  Ostatní akce:

 

DOMAŽLICKÁ VĚŽ

pátek 11. srpna 9.00 - 12.00 / 13.00 - 22.00 hod

sobota 12. srpna 9.00 - 23.00 hod

neděle 13. srpna 9.00 - 16.00 hod

Poslední návštěvník 30 minut před uzavírací dobou
 

STAROČESKÝ JARMARK

sobota 12.8. - neděle 13.8. 

Náměstí Míru, ulice Msgre B. Staška, část Chodské ulice

 

JARMARK

sobota 12.8. - neděle 13.8. 

ulice Hruškova a Waldhegerova

 

PONOCNÝ NA DOMAŽLICKÉM NÁMĚSTÍ

sobota 12. srpna ve 20, 21, 22, 23 hod

neděle 13. srpna ve 20, 21 hod

 

MUZEUM CHODSKA V DOMAŽLICÍCH

pátek 11.8. a sobota 12.8. - 9.00 - 24.00

neděle 13.8. 9.00 -17.00 hod

  • Chodský hrad otevřen včetně věže

 

Muzeum Jindřicha Jindřicha a Galérie bratří Špillarů

otevřeno denně 9.00 - 12.00   a  13.00 - 17.00

 

POUŤOVÉ ATRAKCE

 

SOKOLIŠTĚ Domažlice, Benešova ul.

 

HISTORICKÝ PARNÍ VLAK

sobota 12.8. - neděle 13.8.

  • Bude jezdit z Domažlic do Furth i.W. a zpět.
  • Jízdní řád bude k dispozici v Městském informačním centru MKS Domažlice

 

KUCHYNĚ MĚSTSKÉHO CENTRA SLUŽEB - Baldovská ul. 638 v Domažlicích (dům penzion pro důchodce)

sobota 12. 8. – neděle 13. 8. 10.00 - 13.00 hod

  • nabízí chutné POUŤOVÉ OBĚDY (tel. 379 778 275)

Vytvořeno: 15. 6. 2017
Poslední aktualizace: 31. 7. 2017 10:21
Autor: Ing. Pavel Svatek