Menu
Město Domažlice
Domažlice

Program chodských slavností 2013

Hlavní a doprovodný program
CHODSKÝCH SLAVNOSTÍ - VAVŘINECKÉ POUTI.
Pódiové programy, církevní obřady, filmová představení, výstavy a další kulturní a společenské akce.

Obsah:

Náměstí před radnicí
Pódium u brány na náměstí
Pódium pod hradem
Pódium letní kino
Pódium u penzionu
Atrium Chodského hradu
Jarmareční scéna
Další kulturní programy
Filmová představení
Církevní obřady
Výstavy
Ostatní akce
 

CHODSKÉ SLAVNOSTI - VAVŘINECKÁ POUŤ
9. - 11. srpna 2013, DOMAŽLICE
KOMPLETNÍ PROGRAM

 

Náměstí před radnicí:

 

pátek 9. srpna

17.00 - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU A UVÍTÁNÍ ZAHRANIČNÍCH SOUBORŮ


Podium u brány na náměstí:

pátek 9. srpna

 

18.00 - OZVĚNY FOLKLORU

 
  • Inspirace folklorem v podání kapel ze světa worldmusic ASONANCE, TOMÁŠ KOČKO a Orchestr, DOCUKU a GNOMUS ELECTRIC

  • moderuje : Milan Tesař

 

sobota 10. srpna

 

10.00 - POZDRAVY Z JIŽNÍCH ČECH - Strakonický dudy, ty je slyšet všudy..

  • Malebné písničky jihozápadních Čech v podání Pošumavské dudácké muziky ze Strakonic a mužského pěveckého sboru Haltravan z Klenčí

11.00 - „S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM - ŽIVĚ Z CHODSKA“

  • živý přenos ČRo Plzeň k 90.výročí zahájení vysílání rozhlasu
  • účinkují: Chodský soubor Mrákov, Konrádyho dudácká muzika, zahraniční soubor, Národopisný soubor Postřekov, Domažlická dudácká muzika, žáci z domažlické ZUŠ a další hosté
  • moderují: Michaela Vondráčková a Vladimír Šťovíček
  • Hodinový program živě přenášený do vysílání Českého rozhlasu Plzeň
 

12.30 - NA CHODSKO OD VSI KE VSI

 
  • účinkují: Dětský národopisný soubor Postřekov. Dětský
    soubor Drndálek Klenčí, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice, Dětský soubor Mráček Mrákov

  • moderují: Matěj Šlajs a Markéta Příbková

  • režie: Marie Johánková

 

14.30 - POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO - Proč Postřekováky hani po 80 letech nohy nebolí?

 
  • Národopisný soubor Postřekov slaví tento rok 80. výročí od svého založení

  • Účinkuje Národopisný soubor Postřekov

18.00 - NA CHODSKO NEJEN S ÚSMĚVEM

 
  • Hornobřízský soubor letos oslavuje 55. narozeniny
  • Spoluúčinkují zahraniční hosté z Anglie, Belgie, Řecka, Německa a Sardinie
  • moderuje: Zdeněk Bláha
 

21.00 - PAMĚTI VRBY

 
  • Cyklus písňových balad autorů Dalibora a Václava Bárty
  • Hraje Willow orchestra
  • zpívají Věra Křížková a Václav „Noid“ Bárta (alt. Dalibor Bárta)
 

23.00 - DUDÁCKÉ ŠTANDRLE – Karak Konrádyovci vandruváli ha sjet poznávali

  • moderují Vl. Bursa a J. Pokorný
  • připravili dudáčtí kmeti Zdeněk Bláha s Antonínem Konrádym
 

neděle 11. srpna

 

POSEZENÍ PŘI DECHOVCE

 
  • Moderuje: Helena Hýnová
 

09.00 - Koncert dechové hudby ZUŠ Domažlice LIDUŠKA

  • Vedoucí: Jiří Hurťák
 

10.00 - Koncert dechové hudby STAVOVANKA

  • Vedoucí: Jan Votruba
 

 

 

11.00 - Koncert dechové hudby VALDAUFINKA ÁDY ŠKOLKY Z JIŽNÍCH ČECH

  • kapelník: Helena Hýnová
 
 

12.30 - Koncert dechové hudby VRCHOVANKA

 
  • Vedoucí: Petr Němec

13.30 - Koncert dechové hudby HÁJENKA

  • Vedoucí: Miroslav Paleček
 

14.30 - Koncert dechové hudby DUPALKA

  • Vedoucí: Michal Jansa
 

15.30 - Koncert dechové hudby HORALKA

  • Vedoucí: Jan Kubalík

16.30 - Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA

  • Vedoucí: Jan Mleziva

 

Pódium pod chodským hradem:

 

sobota 10. srpna

 

10.00 - VIII. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DUDÁKŮ
„ZADUDYJ DUDÁČKU JAK HUMÍŠ“

  • moderují: Antonín a Vlastimil Konrádyovi
  • pořad připravili: Vlastimil Konrády a Michael Cwach
 

12.30 - OKÉNKO ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ

  • 12.30 Little Limbrant z Belgie
  • 13.00 Neil Smith a Gerard McElwee z Anglie
  • 13.20 Folk dance group of Cultural and Educational Association of Liti z Řecka
  • 14.00 Borduniak z Německa

14.30 DOBROU CHUŤ, ČESKO!

Reportážní pořad agentury CzechTourism a ČRo Dvojka, který vás zavede do certifikovaných restaurací CzechSpecials a pozve vás na regionální speciality

 

15.00 - ,,AŽ PUKL ZABEČÍ!“

 
  • Tradice a přítomnost chodské lidové hudby v živé rozhlasové nahrávce Radia Proglas
  • Představí se legendární Konrádyho dudácká muzika, Domažlická dudácká muzika a jejich hosté
  • Připravil a moderuje Zdeněk Vejvoda
 

 

17.00 - OKÉNKO ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ

  • Folk dance group of Cultural and Educational Association of Liti z Řecka

18.00 - HANČIČKA SPJÍ, HONZÍČEK S NÍ

 

 

  • pořad o nejoblíbenějších jménech na Chodsku
  • moderují: Martina Morysková a Ludmila Benešová
  • pořad připravila Martina Morysková

19.30 - DO MRÁKOVA NA HYJTU

 

 

  • pořad Chodského souboru Mrákov
  • moderuje: Josef Nejdl st.
  • režie: Martina Pincová

 

 

 

neděle 11. srpna

 

10.00 - ZPĚVNÉ CHODSKÉ MLÁDÍ

  • Domažlická dudácká muzika představí mladé chodské zpěváky a zpěvačky
  • připravili a moderují Kamil Jindřich a Josef Kuneš

 

Pódium letní kino:

 

neděle 11. srpna

 

14.30 - LUDVÍK KUBA CHODSKU

 
  • Klenotnicový pořad je věnován 150. výročí narození Ludvíka Kuby a 120. výročí jeho pobytu na Chodsku, který spojil se sběratelskou prací na lidových písních našeho kraje

  • Vystoupí tanečníci, zpěváci, muzikanti z Chodska a hosté

  • Scénář, režie a průvodní slovo: Jana Hojdová

 

Pódium u nového penzionu v ulici Prokopa Velikého:

 

sobota 10. srpna

 

10.00 - Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA

  • Vedoucí: Jan Mleziva
 

14.00 - Koncert dechové hudby HÁJENKA

  • Vedoucí: Miroslav Paleček

 

neděle 11. srpna

 

10.00 - Koncert dechové hudby HORALKA

  • Vedoucí: Josef Kubalík
 

14.00 - Koncert dechové hudby STAVOVANKA

  • Vedoucí: Jan Votruba
 

Atrium Chodského hradu:

 

sobota 10. srpna

 

16.00 - O LÁSCE A NAMLOUVÁNÍ

  • Nahrávky nejlepších dvojic uplynulých desetiletí
  • Tradiční setkání se Zdeňkem Bláhou
 

Jarmareční scéna (prostranství před Chodským hradem:

 

sobota 10. srpna

 

10.00 - Divadlo eMILLIon – O Červené Karkulce

 

 

10.30 - Skupina historické hudby GNOMUS

 

11.00 - Divadlo eMILLIon – Jak šlo tele do světa

 

 

 

11.30 - Skupina historické hudby EUPHORICA

 

12.00 - Skupina historické hudby GNOMUS

 

 

12.30 - Skupina historické hudby EUPHORICA

 

 

13.00 - Divadlo eMILLIon – Perníková chaloupka

13.30 - Skupina historické hudby EUPHORICA

 

 

14.00 - Skupina historické hudby GNOMUS

 

 

 

 

14.30 - CHŮPELA – kapela na chůdách

 

 

15.00 - Skupina historické hudby EUPHORICA

 

15.30 - Skupina historické hudby GNOMUS

17.15 - Skupina historické hudby GNOMUS

 

 

 

 

 

 

17.45 - CHŮPELA – kapela na chůdách

18.15 - Skupina historické hudby EUPHORICA

 

18.45 - CHŮPELA – kapela na chůdách

 

 

 

neděle 11. srpna

 

10.00 - Šermíři ROMANTIKA – Příběhy z krčmy

10.30 - Středověká hudba QUERCUS

11.00 - Staropražská kapela ŠMRNC

 

11.30 - Šermíři ROMANTIKA – Duel – nesmiřitelní soupeři

12.00 - Středověká hudba QUERCUS

 

 

 

 

12.30 - Staropražská kapela ŠMRNC

 

13.00 - Šermíři ROMANTIKA – Příběhy z krčmy

13.30 - Středověká hudba QUERCUS

 

 

 

14.00 - Staropražská kapela ŠMRNC

 

 

Další kulturní programy:

 

MRÁKOV

 

sobota 10. srpna

15.00 - CHODSKÁ HYJTA

  • Odjezd autobusu do Mrákova ve 14.30 hodin z autobusového nádraží v Poděbradově ulici stanoviště č. 1

  • Odvoz zpět po skončení programu

 

Restaurace u Koucoura - stan

 

sobota 10.8.

ŽDÁNOVSKÉ HODY

20.00 VYSTOUPENÍ KAPELY MASTNEJ FLEK

 

PARKOVIŠTĚ POD DUBINOU (pod poliklinikou I)

 

pátek 9. srpna

 

20.00 - MOBY DICK

 

sobota 10. srpna

 

13.00 - BRAMBUR BAND (Hájek

20.00 - DEXONS-MUSIC

  • Vstup na koncerty PÁ a SO: 100,– Kč, na jednotlivé koncerty
    PÁ nebo SO: 70,– Kč

 

CHODROCKFEST 2013 - Areál pod Vavřincem

 

pátek 9.8. - sobota 10.8.

 

Kryštof, No name, Mandrage, Wohnout, Arakain,
Vypsaná fixa, Prague conspiracy, Krucipüsk, Chai,
Záviš, Curlies, Sticx, Komunál, MASH, Hlahol, Koblížc!,Bags, Zakázaný ovoce a další...

 

 

ROCK CLUB DEATH MAGNETIC DOMAŽLICE- Poděbradova 88 

 

pátek 9. srpna

 

20.00 - KABÁT REVIVAL PLZEŇ

 

sobota 10. srpna

 

20.00 - LUCIE REVIVAL

  • Vstup na koncerty PÁ a SO: 100,– Kč, na jednotlivé koncerty
    PÁ nebo SO: 70,– Kč


Filmová představení:

Letní kino:

 

 

 

sobota 10. srpna

 

21.00 - Okresní přebor - poslední zápas Pepíka Hnátka - česká komedie

 

23.55 - Ženy v pokušení - česká komedie

 

neděle 11. srpna

 

21.00 - Království lesních strážců - česká pohádka

 

Církevní obřady:

 

sobota 10. srpna

 

10.00 - SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

  • celebruje Mons. Michael Fuchs, generální vikář řezenské diecéze

neděle 11. srpna

10.00 - SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

 
  • Kostelík na Vavřinečku bude otevřen po oba dny od 9 do 15 hod.
 
  • Kyvadlová doprava na Vavřineček bude zajištěna po oba dny firmou Turbus od 8.30 hod. z Havlíčkovy ulice - zastávka ČSAD
 

Výstavy:

 

MALÝ SÁL MKS DOMAŽLICE

 

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU při MKS v Domažlicích

  • pátek 9.8. - vernisáž 16.00 hod., otevřeno do 20.00 hod
  • sobota 10.8. - 9.00 - 20.00 hod.

  • neděle 11.8. - 9.00 - 18.00 hod.

  • pondělí 12.8. - 9.00 - 17.00 hod.

 

pavilon Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích - Pivovarská ulice 323

Výstava modelů hub

sobota 10. srpna 9 - 16 hod

Výstava zvířat biologicko–chovatelského kroužku

sobota 10. srpna 9 - 15 hod

 

CHODSKÝ VELETRH - hala TJ Jiskra Domažlice

Veletrh stavebnictví, bydlení a hobby: pestrá nabídka výrobků a služeb pro stavbu, vytápění, opravy, vybavení bytu, dílny a hobby + sekce kosmetiky a módy MODERNÍ ŽENA

pátek 9. srpna 13 - 18 hod

sobota 10. srpna 9 - 19 hod

neděle 11. srpna 9 - 17 hod

 

Máchova 134, Domažlice – modrý dům (2. ulice nad pouťovými atrakcemi cca 100 m – vlevo), informace mobil: 723246882

MODELOVÁ ŽELEZNIČNÍ SHOW - Výstava obřího funkčního modelového železničního kolejiště, železničních modelů, železniční muzeum a velká vlaková loupež a parodie na film PÁNI KLUCI. Na zahradě vás sveze parní mašinka Líza..

otevřeno denně 10.30 - 17.30 hod

 

Areál u bývalé budovy VZP a na ploše hřiště hasičů - Břetislavova ul. čp. 69

VÝSTAVA VETERÁNŮ - Veteran car club Domažlice

sobota 10. srpna 8 - 18 hod

neděle 11. srpna 8 - 16 hod

 

SPORT pod hradem, Havlíčkova 587

Výstava obrazů

 

 

refektář augustiniánského kláštera v Domažlicích

VÝSTAVA KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ - NA POČÁTKU BYL ČERCHOV...

pátek 9.8. - pondělí 12.8. 8 - 18 hod

 

Ostatní akce:

 

DOMAŽLICKÁ VĚŽ

pátek 9. srpna 9.00 - 12.00 / 13.00 - 23.00 hod

sobota 10. srpna 9.00 - 24.00 hod

neděle 11. srpna 9.00 - 16.00 hod

Poslední návštěvník 30 minut před uzavírací dobou

STAROČESKÝ JARMARK

 

sobota 10.8. - neděle 11.8.

 

Náměstí Míru, ulice Msgre B. Staška, část Chodské ulice
 

 

OSTATNÍ STÁNKOVÝ PRODEJ

 

sobota 10.8. - neděle 11.8.

 

ulice Hruškova, Waldhegerova a Benešova

 

PONOCNÝ NA DOMAŽLICKÉM NÁMĚSTÍ

 

sobota 10. srpna ve 20, 21, 22, 23 hod

neděle 11. srpna ve 20, 21 hod

 

 

MUZEUM CHODSKA V DOMAŽLICÍCH

 

sobota 10.8. - neděle 11.8. 9.00 -17.00 hod

  • CHODSKÝ HRAD

  • GALERIE BRATŘÍ ŠPILLARŮ

 

 

 

POUŤOVÉ ATRAKCE

 

SOKOLIŠTĚ Domažlice, Benešova ul.

 

HISTORICKÝ PARNÍ VLAK

sobota 10.8. - neděle 11.8.

  • Bude jezdit z Domažlic do Furth i.W. a zpět.
  • Jízdní řád bude k dispozici v Městském informačním centru MKS Domažlice

 

KUCHYNĚ MĚSTSKÉHO CENTRA SLUŽEB - Baldovská ul. 638 v Domažlicích (dům penzion pro důchodce)

sobota 10. 8. – neděle 11. 8. do 13.00 hod

  • nabízí chutné POUŤOVÉ OBĚDY (tel. 379 778 275)
Datum vložení: 5. 5. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 9. 2016 6:51
Autor: