Menu
Město Domažlice
Domažlice

MARTIN LOEW: KUBA |diashow

Kdy: 17. 10. 2023 19:00

Kde: Kino Čakan

.

Barvy i šeď. Radosti i starosti. Lesk i bída. Staré bouráky, tlusté doutníky, žhavé rytmy, krásné Kubánky, prázdné obchody. Realita pozdního socialismu uprostřed Karibiku. Bonus: Oslavy Silvestra na ostrově svobody.

Typ akce: ostatní (přednáška)

Když Kubě odpustíme její zašlost a omšelost, musíme uznat, že oplývá neuvěřitelnou krásou. Svět je tu svérázně opravdový, nezkažený moderní dobou a globalizací. Ulice nejsou ucpané auty, domy nehyzdí reklamy ani billboardy. Je tu minimum dopravních značek. V některých městech ani nemají asfalt. Ulice jsou dlážděné šišatými kameny. K tomu všude ti nádherní lidé. Jako v živém skanzenu. Vypadá to úžasně! Fotogeničtější svět si lze těžko představit.

Bohužel vše je ovšem vykoupeno desetiletími strádání a útrap zdejších lidí. To není skanzen. Není to ani svět, který by Kubánci záměrně udržovali tak autenticky historický. To, co na Kubě vidíme, je výsledek dlouhé izolace od okolního světa, špatné ekonomiky i státní správy.

Přesto všechno je Kuba místem plným energie i krásy, kterou stojí za to vidět!

Více na: www.promitani.cz/kuba/

Vstupenky v předprodeji v MIC v Domažlicích a on-line: https://vstupenky.idomazlice.cz/domazlice/standard/Hall/Index/4557/4t1iqblZpCs_rov__xcodex_AGA1gFbU4whZv4jcaIyhPJHBXnIsKjC69jLNLA__?

 

Další informace

Adresa místa konání

Kino Čakan, Domažlice

Organizátor

Městské kulturní středisko v Domažlicích
Datum vložení: 19. 9. 2023 10:07
Datum poslední aktualizace: 19. 9. 2023 10:12
Autor: Josef Babor

Kultura a sport

Aktuální teplota na náměstí Míru v Domažlicích
Teplota naměřená na budově a věži radnice

ve výšce 2,5m ve výšce 28m Graf průběhu teplot

Překlad (translations)